Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Wrocławskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, klarowny [4]
    Piana: niewielka, szybko opada, ale na powierzchni piwa trochę jej zostaje, taka mała chmurka [2.5]
    Zapach: przyjemny, głównie czuję słód z jakąś dziwną trudną do uchwycenia nutką [4]
    Smak: w pierwszej chwili głównie slodowy, potem uderza subtelna, nie za mocna, ale pełna goryczka długo utrzymująca się na języku. lekko wodniste, ale pije się przyjemnie [4]
    Wysycenie: w normie, dla mnie OK [4]
    Opakowanie: szału nie ma, oszczędna zielono-biała etykieta [2.5]
    Uwagi: Warka z terminem: 25 października 2012

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #77
      Ostatnie podejście - kwasior, wylądowało w zlewie...
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • sebastian_wro
        Member
        • 09-2009
        • 32

        #78
        Muszę przyznać że wrocławskie z Lwówka jest całkiem przyzwoite, chcąc przyrównać do krakonoskiej 10 wypada według mnie lepiej, nie czuć maslanych posmaków, które to u czeskiego odpowiednika czasem się zdarzały. Słodowość zrównoważona fajną goryczką, wydaje się też być bardziej treściwe niż de facto jest. Warka z datą 01 marca 2013. Świetnie gasi pragnienie

        Comment

        • misha22
          Senior
          • 12-2008
          • 128

          #79
          Wrocławskie

          Pite w terminie, termin do 15 .04.13 jest chłodno wiec nic złego nie podejrzewałem.
          Zakupione w blaszaku na Broniewskiego /za Megasanem, Warszawa/

          Za kazdym łykiem uderza metaliczny / zaczerpniety termin od Pancernika/ sam nie wiem jak to nazwać, bo "grzyb" to- to nie jest. Niestety nie mija z kolejnymi łykami, paraliżuje język i podniebienie.

          Może kupujac piwo przecenione z 3.80 na 3.00pln trzeba bardziej uważać a nie kupować kilka butelek...

          Comment

          • concerto
            Senior
            • 09-2003
            • 859

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi

            Może kupujac piwo przecenione z 3.80 na 3.00pln trzeba bardziej uważać a nie kupować kilka butelek...
            Albo ktoś ściemnia i od razu wywiesił cenę promocyjną, albo dzieje się niedobrze. 3,80 za Wrocławskie?
            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #81
              u mnie było też w okolicy 3,50zł, ale w specjalistycznym sklepie i to tylko chyba ze 3 razy.
              Nigdzie indziej u mnie w okolicy go nei kupi.

              A że raz był kwasior a drugim razem termin też się już zbliżał to ja jednak póki co za taką cenę za szybko nie odświeżę sobie smaku tego piwa.

              za te 2-2,50zł kupowałbym częściej, ale też raczej tylko z lodówki, bo to piwo jest bardzo wrażliwe
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno złoty, klarowny. [4.5]
                Piana: Niska, średnio pęcherzykowa, szybko opada i znika. Oblepia szkło luźną koronką. [3.5]
                Zapach: Słaby, miły słodowo chlebowy, z nikłym piwnicznym tłem. [4]
                Smak: Mało wyrazisty, nade wszystko słodowy z razowym chlebem. Stopniowo, z każdym łykiem, pojawiają się kwaskowe nuty, które w końcówce dominują razem z delikatnie wytrawną goryczką. Z tyłu języka zostaje minimalny metaliczno ziemisty posmak, ale nie wpływa no ogólny, raczej pozytywny wyraz. [3.5]
                Wysycenie: W sam raz. [4.5]
                Opakowanie: Grafika klasyczna, szablonowa, zestaw kolorystyczny ubogi, informacje podstawowe niemal niewidzialne (małe literki, w dodatku złote na kremowym tle), kapsel piw regionalnych. [3]
                Uwagi: Warka ważna do 30.03.2013. Całkiem przyzwoite, lekkie i rześkie, nieco za wodniste, nawet jak na 10-kę piwo, bardzo pijalne, ale bez fajerwerków. Takie zwyczajne...

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...Zakupione w blaszaku na Broniewskiego /za Megasanem, Warszawa/...

                  Może kupujac piwo przecenione z 3.80 na 3.00pln trzeba bardziej uważać a nie kupować kilka butelek...
                  Jakbyś podjechał jeszcze 2 przystanki dalej tramwajem to byś kupił w Leclercu po 1,99. Tyle kosztowało 29.03 i było bardzo smaczne. Daty nie sprawdzę bo butelki już zwrócone.
                  Last edited by dadek; 07-04-2013, 20:26.

                  Comment

                  • PociungWidmo
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 109

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakbyś podjechał jeszcze 2 przystanki dalej tramwajem to byś kupił w Leclercu po 1,99. Tyle kosztowało 29.03 i było bardzo smaczne. Daty nie sprawdzę bo butelki już zwrócone.
                    Ceny jak najbardziej aktualne, to zdaje się nie była tylko jedna warka bo już jakiś czas to trwa, a półki ciągle się zapełnaiją spowrotem

                    Comment

                    • interjay
                      Junior
                      • 07-2012
                      • 5

                      #85
                      Przywitam się, z racji że pierwszy mój post

                      Ale do rzeczy, piwo kupione we Wrocławiu w Piwie i do Piwa za 2,90, butelka z datą 5.05.2013. Pierwsze co można powiedzieć o tym piwie po otwarciu, to to że ktoś musiał w nim chyba gotować brukselkę. Piwo tak cuchnie DMSem, że można by go używać jako wzorca do rozróżniania tego zapachu.
                      Poza tym pozostająca do końca piana, pilsowa jasnosłomkowa barwa i przyjemna goryczka, która po chwili przykrywa tą kapustę w smaku. Dało się wypić bez wąchania, ale nie sądzę bym je więcej kupił.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #86
                        Nowa etykieta (poprzednia oldschoolowa mi się bardziej podobała)
                        Warka chyba dość świeżutka bo ważność gdzieś do końca maja, nie pamiętam

                        kolor słomkowo-żółty, piany nie za wiele, ale piłem z szklanki "herbacianki", w aromacie delikatna stara piwnica?, w smaku zaskakująco dobrze, czuć goryczkę, delikatnie zbijana małą słodowością, lekkie rześkie piwko w sam raz na upały,. Mało %, mało Plato, ale w smaku wyraźne i pijalne.

                        Tylko cena u mnie w tesco zabija 3,99zł, dlatego dopóki nie zobaczę tego piwa u nas po 2,50zł to go znowu nie kupię
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Mikko
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 583

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nowa etykieta (poprzednia oldschoolowa mi się bardziej podobała)
                          Tak, słabe są te nowe etykiety, wyblakłe zdjęcia sugerują nieświeży, stęchły smak. Widać rękę amatora a nie grafika.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #88
                            po sprawdzeniu paragonu to jednak w tesco jest po 3,49zł, małe pocieszenie
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              po sprawdzeniu paragonu to jednak w tesco jest po 3,49zł, małe pocieszenie
                              To drogo strasznie. W Outlecie Piwnym w Ząbkach p. Wawą Wrocławskie za 2,00 jest już od dość dawna. Wcześniej nawet po 1,90 szło, ale podwyżka niedawno była Bardzo często ląduje w mojej lodówce. Warki majowe bardzo dobre

                              Comment

                              • coder
                                Senior
                                • 10-2006
                                • 1347

                                #90
                                Aromat: lekka nutka DMS-u, szybko ustępująca, powiew chmielowy który niestety szybko ulatuje, pozostaje aromat słodowo-ziemisty.

                                Barwa: jasnożółta, iskrząco klarowne

                                Piana: mało obfita, rzadka, nietrwała

                                Smak: pilsowa słodowość, dość przyjemna, szybko wyrugowana dość wysoką i tępą, ziemistą goryczką.

                                Goryczka: to najsłabsza strona tego piwa - dość wysoka, nie do końca udana, nieco tępa, pozostająca. Nie męczy, ale i smakowita nie jest.

                                Odczucie w ustach: lekkie, ale nie wodniste, mocno nagazowane.

                                Ogólne wrażenie: ciekawsze niż standardowy koncerniak, myślę, że gdyby wymienić chmiel na bardziej szlachetny byłoby bardzo udane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎