Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Koźlik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny brąz, klarowny [4]
    Piana: niewielka, nietrwała, zostaje tylko cieniutka obwódka [2]
    Zapach: niewyraźy, słodowo-karmelowy, lekko kwaskowy [3]
    Smak: palony słód, niewielka goryczka i kwasek, lekko wodnisty. [3.5]
    Wysycenie: średnie [4]
    Opakowanie: ładna etykieta, kiepski kapsel, brak kontry. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.225]
    Last edited by yaro74; 09-02-2013, 17:22.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #32
      O, jeszcze nie oceniałem. Pijam to piwo może raz na dwa miesiące z uwagi na niekorzystny dla mnie stosunek ceny do smaku. Jest po prostu zbyt wodniste, co w połączeniu z ceną 4,60 zł w osiedlowym sklepie nie zachęca do zakupu - za 30 gr więcej można wrzucić sobie do koszyka porter z Cieszyna.

      Teraz cena zjechała do ok. 3 zł i od razu bardziej mi smakuje. Żartuję, jest jakby pełniejsze, choć głównie przez wydatną masłowość, która zaokrągla delikatne palone nuty i wspomnianą wodnistość. Warka z terminem 10 kwietnia, gdyby ktoś pytał.

      Taki ciemniak półgębkiem, z 14% ekstraktu można chyba wycisnąć więcej. Ma jednak potencjał beczkowy, ale na pewno nie w lokalu, gdzie przemrażają piwo (jakieś 90% polskich knajp).
      Last edited by żąleną; 10-02-2013, 02:38. Powód: nie podam

      Comment

      • wit
        Senior
        • 12-2012
        • 144

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny brąz, klarowny [5]
        Piana: Kremowy kolor, stopniowo, niezbyt szybko opadająca, dość jednolita [4]
        Zapach: Intensywny, drożdżowy, lekko cytrusowy - bardzo przyjemny [4.5]
        Smak: Odrobina gruszki, zwłaszcza jeśli chodzi o aftertaste, bałem się, że będzie zbyt słodkie, ale nie - dobrze utrzymana równowaga między goryczką a karmelem, jednak po dłuższej chwili goryczka przeważa i zostaje na języku na długo. [4]
        Wysycenie: Pod to piwo w pierwszej chwili idealne nagazowanie, jednak gaz znika dość szybko, więc po ok. 5 minutach piwo zaczyna się zbliżać w smaku do kwasu chlebowego [3.5]
        Opakowanie: plus dodatni za layout z kozą :-), plus ujemny za bardzo drobną czcionkę [4]
        Uwagi: Muszę powiedzieć, że jak w mało którym piwie aromat wzbogaca odbiór smaku, technika picia z jednoczesnym niuchaniem bardzo uprzyjemnia konsumpcję.

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #34
          A mnie jakoś Koźlik coraz bardziej przypomina ciechanowski Stout - słodko-karmelowy w zapachu, stanowczo zbyt pełny, niemalże sklejający. Jedyny plus to brak wyraźnej słodyczy w smaku, ale i tak nie pije się zbyt przyjemnie. Jakby był barwiony karmelem. O, właśnie. Taki lepiej zrobiony Belfast.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • darekd
            Senior
            • 02-2003
            • 12219

            #35
            Jakie macie doświadczenia z warką z datą 10.04.2013?

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #36
              Takie jak opisalem kilka postów wyżej. Piwo przeciętne, wypiłem, wracać do niego nie będę.

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno brunatny, pod światło wiśniowy, opalizujący. [4.5]
                Piana: Kremowa, niezbyt okazała, szybko opada i niewiele po niej zostaje, na szkle koronka. [3.5]
                Zapach: Najpierw kawa inka, potem słodki karmel, toffi. Niestety wszystko przesłania narastający posmak skisłych warzyw. [2.5]
                Smak: Tu tez nie najlepiej. Przede wszystkim odczucie stęchłych owoców, przejrzałych drożdży, spleśniałych suszonych śliwek. Do tego nachalny diacetyl i gnijące ziemniaki. Fatalnie. [2]
                Wysycenie: Nieco za małe. W trakcie picia zanika. [3]
                Opakowanie: Mimo braku kontr etykiety wszystkie niezbędne informacje są. Reszta bardzo zachowawcza i standardowa. O osobliwej nazwie już na tym forum było wystarczająco. [3.5]
                Uwagi: Piwo jest płytkie, wodniste, czym dłużej się je pije, tym gorzej smakuje i pachnie. Wszechobecna stęchlizna, pleśń, ziemistość, mulistość i cholera wie co jeszcze. Generalnie marnie.

                Moja ocena: [2.575]

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #38
                  Niestety piwo jest bardzo słabe, wodniste, kwaskowate, puste.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                    A mnie jakoś Koźlik coraz bardziej przypomina ciechanowski Stout - słodko-karmelowy w zapachu, stanowczo zbyt pełny, niemalże sklejający. Jedyny plus to brak wyraźnej słodyczy w smaku, ale i tak nie pije się zbyt przyjemnie. Jakby był barwiony karmelem. O, właśnie. Taki lepiej zrobiony Belfast.
                    Niestety gorzej zrobiony.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • darekd
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 12219

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niestety piwo jest bardzo słabe, wodniste, kwaskowate, puste.
                      Cały czas z datą 10.04? Z tego co wiem piwa z tą datą były dystrybuowane z niższą ceną.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niestety gorzej zrobiony.
                        Gorzej od Belfasta? Ej, nie jest barwiony e150.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pod światło ciemny mahoń, klarowny. [4.5]
                          Piana: Drobna tylko chwilę po nalaniu. Momentalnie zanika do cienkiej warstwy, potem obrączki a w końcu do kompletnego zera. [2]
                          Zapach: Jakbym wąchał kolę czy inną kofolę. Przede wszystkim karmel. Jak to się ma do zapewnienia ze strony browaru: "Intensywny zapach ciemnych słodów, wytrawny, palony" ??? Po ogrzaniu czuć chemiczny aromat. Tragedia. [2]
                          Smak: To coś podobne jest bardziej do karmelowego napoju gazowanego niż do piwa. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć jak piwo o ekstrakcie 14 Blg może być tak jednowymiarowe i wodniste... [2]
                          Wysycenie: Zbyt wysoki, jak przy napoju gazowanym. [2]
                          Opakowanie: Nazwa i wizerunek z kozłem przywodzą na myśl styl koźlak. Dla świadomego piwosza jasne jest, że piwo o ekstrakcie 14 Blg pod taki styl podchodzić nie może. Ale zmyła jest... [2]
                          Uwagi: Z opisu ze strony browaru: "Wyczuwalne ciemne słody i wyraźna palona goryczka, wytrawne. Miło oblepia podniebienie, z charakterem." Bullshit, wywaliłem 5 złoty na niepijalny ulepek.

                          Moja ocena: [2.125]
                          Attached Files
                          Last edited by docent; 15-03-2013, 21:13.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemny, niemalże nieprzejrzyste. [5]
                            Piana: Szybko zredukowała się do delikatnego kożuszka, nie zachwyca. [3]
                            Zapach: Dopiero po przeczytaniu opinii docenta skojarzyłem aromat - kofola! Niezbyt intensywna, ale jednak. Poza tym płasko, piwo o takim ekstrakcie musi reprezentować sobą więcej. Jedynie po otwarciu butelki poczułem delikatną czekoladę i może trochę kawy. [2.5]
                            Smak: Tu również niemiłe zaskoczenie, piwo dla mnie jest wodniste i brak mu palonych nut, mówiąc szczerze niektóre czeskie dziesiątki są bardziej pełne. [2.5]
                            Wysycenie: Delikatnie za duże, ale nie jest źle. [4.5]
                            Opakowanie: Jak na Lwówek etykieta mi się nie podoba, ten kozioł, cap, czy wyrośnięta koza jakoś do mnie nie przemawia. Poza tym wszystko ok. [4]
                            Uwagi: Dla mnie jest to najsłabsze piwo z Lwówka, dobrze, że teraz powszechna cena za niego to 3zł, bo wcześniej wydanie 5zł byłoby sporą stratą.

                            Moja ocena: [2.85]
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • darekd
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 12219

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uwagi: Dla mnie jest to najsłabsze piwo z Lwówka, dobrze, że teraz powszechna cena za niego to 3zł, bo wcześniej wydanie 5zł byłoby sporą stratą.

                              Moja ocena: [2.85]

                              Przed obniżką nieco inaczej smakowało... i to jest niestety zastanawiające, a nie pocieszające...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎