Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Lady Blanche

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoto-pomarańczowy, mętny, mało witbier'owy niestety, aż trójka za mętność [3]
    Piana: biała, gęsta, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, średni czas opadania [4]
    Zapach: pszeniczny z bogatymi nutami cytrusowymi, lekko kwaskowaty, delikatne nutki kwiatowe [3.5]
    Smak: dość pełny, pszeniczno-słodowy, wyraźne także nuty cytrusowe i kolendra [3.5]
    Wysycenie: odpowiednie, średnio-wysokie [4.5]
    Opakowanie: butelkę Lady Blanche zdobi bardzo oryginalna etykieta, mimo brody ozdabiającej twarz tytułowej lady, mi się podoba. Wielki plus za ilość jednostek IBU. Kontra także bogata w informacje. Szkoda tylko, że jakość papieru etykiet jest dość średnia. [4]
    Uwagi: Zakupione w AFROALKO w Gdyni na Wielkim Kacku. Jak na debiut, w smaku bardzo dobre, jakkolwiek trzeba by było popracować troszkę jeszcze nad kolorem.

    Moja ocena: [3.6]
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • strzelec_wyborowy
      Junior
      • 08-2011
      • 21

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny złoto żółty [1.5]
      Piana: dość wysoka ale chwilowa [1.5]
      Zapach: piwny szczerze nie mam zdania dla mnie mogli by to poprawic [1]
      Smak: treściwe ale nie mój smaczek [1.5]
      Wysycenie: jest bardzo mało gazu i szybko robi się woda [1]
      Opakowanie: etykieta jest oki lubię ten styl i opis [2]
      Uwagi:

      Moja ocena: [1.325]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------
      Last edited by ART; 20-06-2012, 14:06.

      Comment

      • maciu82
        Senior
        • 02-2012
        • 100

        #18
        Strzelec darowałbyś sobie takie oceny - chyba sie pomyliłeś...
        "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
        galeria spożytych piw
        Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #19
          Opakowanie: etykieta jest oki lubię ten styl i opis [2]
          masz skalę ocen 0 - 2 ???
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maciu82 Wyświetlenie odpowiedzi
            Strzelec darowałbyś sobie takie oceny - chyba sie pomyliłeś...
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
            masz skalę ocen 0 - 2 ???
            Pewnie strzelał
            Last edited by wrednyhawran; 20-06-2012, 18:05.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #21
              Strzelec ma tak jak w Bundeslidze. 1 - klasa światowa.
              Last edited by Promil03; 20-06-2012, 19:23.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowy z domieszką toffi. Mętny prawidłowo. [4.5]
                Piana: Na wierzchu drobniutka, przy ściankach średnioteksturowa. Przez kilka minut utrzymuje się półcentymetrową warstwą. Obecna do końca cieniutkim kożuszkiem. [4.5]
                Zapach: Wyraźnie zdominowany przez rześkie nuty owocowe, cytrusowe. Dodałbym do tego lekko kwiatowo-perfumowe aromaty. Przyprawy są wyraźnie cofnięte. Bardzo zachęcający. [4.5]
                Smak: Na starcie zbyt wysoka kwiatowość, piwo jest za mocno aromatyczne. A potem... w zasadzie wiele już się nie dzieje. Brakuje mi tutaj i kolendry i przypraw. Brakuje mi miękkiej słodowości, brakuje lekko mlecznych posmaków. Brakuje tej charakterystycznej kwaskowatości. Brakuje wreszcie i dozy słodyczy i owej pomarańczowej skórki. Piwo ma za to zbyt wodnisty i baaardzo wysoko wysycony finisz. [2.5]
                Wysycenie: Nagazowanie jest wysokie jak na wita przystało. Niestety wobec profilu smakowego odczuwa się jedynie szczypanie. [3]
                Opakowanie: Abstrahując od kontrowersyjnej dla niektórych treści widać na pierwszy rzut oka, że to produkt rzemieślniczy, offowy. Kapsel biały. Ogromny plus za pełne info o składzie. Tak swoja drogą - a cóż to za badziewny klej został użyty do przyklejenia etykiet? Rozpuszcza się w temperaturze nasłonecznionego pokoju. [4]
                Uwagi: To piwo zachwyca jedynie przez pierwsze 3 sekundy - swoją wyjątkową promesą zapachową. Pierwszy łyk przynosi jednak rozczarowanie i obnaża brak głębi. Jakby ktoś z pomiędzy okładek wyjął niemal całą treść książki. A perfumeria pozostaje w posmaku bardzo długo... Lady Blanche w pojedynku z Viva la Witą wyraźnie przegrywa.

                Moja ocena: [3.6]
                Last edited by wpadzio; 21-06-2012, 19:16.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Mario7
                  Junior
                  • 06-2012
                  • 12

                  #23
                  mój błąd, do kasacji post.
                  Last edited by Mario7; 04-07-2012, 19:05. Powód: pierwszy raz oceniałem i zrobiłem to w formie posta a nie oceny jako odpowiedzi, już poprawiam;]
                  Moja mała kolekcja, ciągle w edycji. Aktualizacja z 14.10.2012

                  Comment

                  • Mario7
                    Junior
                    • 06-2012
                    • 12

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasno pomarańczowy, mętny. Na pierwszy rzut oka z weizen się skojarzył [3]
                    Piana: nie dość że w niewielkich rozmiarach to bardzo szybko opada, słabo [2]
                    Zapach: po otwarciu czuć już zapach zbożowy, czuć słodkość, wyczuwalne cytrusy, bardzo przyjemny zapach [4.5]
                    Smak: to co wyczuwalne w zapachu to czuło się w smaku, wyraźna słodycz cytrusów na przemian ze zbożowością. Przyjemna gorzkość w smaku podczas konsumpcji oraz delikatna goryczka na samym końcu. Minusem na pewno zbyt duże rozwodnienie. [4]
                    Wysycenie: Jak na mój gust to za niskie [3]
                    Opakowanie: Mogli dać jakiś kolorek ale pomysł etykiety mi się podoba. Fakt, jest kontrowersyjna ale powoduje to że jest oryginalna. Jak powiem komuś kto się zna, że piłem piwko z etykietą na której jest kobieta z brodą, od razu będzie wiedział o co chodzi;]
                    Z drugiej strony jest fajnie wszystko wytłumaczone, opisane, jest też historyjka odnośnie tej nieszczęsnej brody [5]
                    Uwagi: Zakupione sklep "Maria" w Krakowie, Kobierzyńska 61.
                    Ogólnie to mnie nie zachwyciło, spróbowałem ale wątpię czy ponownie sięgnę raz jeszcze po niego.

                    Moja ocena: [3.925]
                    Moja mała kolekcja, ciągle w edycji. Aktualizacja z 14.10.2012

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty mętny, ciut ciemniejszy niż zwykle bywają wity, ale w normie.
                      Wersja beczkowa kojarzyła mi się z wodą z miodem lipowym. [4.5]
                      Piana: Nieprzesadnie wysoka i szybko opada do cienkiej warstwy, nie osadza się na ściankach. [2]
                      Zapach: Silny i bardzo przyjemny. Ciekawa kombinacja pomarańczy, kolendry, lekkich nut miodowych i lekkiej słodowości. [4.5]
                      Smak: Tu trochę gorzej. Piwo jest wytrawne, a wręcz zbyt wytrawne, nie czuć słodowości.
                      Owszem, czuć fajne nuty pomarańczy i kolendry, a także lekki kwasek i lekką goryczkę, ale całość zbyt wytrawiona, bez treści.

                      Z kolei wersja beczkowa była wyraźnie słodsza i gęściejsza, jednak mimo to jej również brakowało treści. [3]
                      Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Plus za ciekawy pomysł szaty graficznej. Minus za biały kapsel, niski poziom tekstu na kontretykiecie, kiepski papier i samo logo AleBrowaru, mnie bardziej kojarzące się z kubełkiem z popcornem. [3]
                      Uwagi: Pite 19 maja 2012 z beczki (czy raczej dużego KEGa) podczas premiery w Piwotece Narodowej, a potem 27 maja 2012 r. w wersji butelkowej. Oceny dotyczą raczej wersji butelkowej jako powszechniejszej.

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bladozłoty, lekko mętny. [4]
                        Piana: Biała, drobna, dość wysoka i dość trwała. [4]
                        Zapach: Jakiś owoc (?), ale także słód i chmiel. [3.5]
                        Smak: Słód, leciutka goryczka, jabłka, coś jeszcze... [3.5]
                        Wysycenie: Wysoookie, na granicy balonowania. [4]
                        Opakowanie: NRW, oryginalne wzornictwo, ale ujawnił się we mnie stęchły konserwatysta - mnie się nie podoba... [3]
                        Uwagi: Kolejny wit kontraktowy, jakoś słabiej mnie do siebie przekonał.

                        Moja ocena: [3.575]

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #27
                          A propos dziwnych skojarzeń Piłem Lady jakoś 3 dni po terminie i to piwo pachniało jak kisiel i smakowało podobnie Nie podeszło mi wcale.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • olie
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 777

                            #28
                            Nowa warka smaczna. Piłem wersję beczkową i widać zmianę na korzyść. Mogę z czystym sumieniem polecić

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnomiodowy, lekko brudnawy, ale ładny, mętny [4.5]
                              Piana: Prawie całkowity brak piany pomimo dość zamaszystego nalewania. [1.5]
                              Zapach: Dominują nuty owocowo-kolendrowe, inne schowane. [3.5]
                              Smak: Wielkie rozczarowanie. Piwo jest jakby zwietrzałe, mdło-słodkawe, bez charakteru. Kolendra wyczuwalna, ale nie ratuje ogólnego wrażenia. [2]
                              Wysycenie: Słabiutkie - piwo bardzo szybko się wygazowywuje. [2.5]
                              Opakowanie: Ciekawe, choć brodata jejmość niezbyt przypadła mi do gustu. Kapsel biały. [3.5]
                              Uwagi: Kupione w "Whisky & Spirit" w Katowicach. Miałem nadzieję, ze zrekompensuje lekkie roczarowanie "Viva la Witą". Niestety - Lady rozczarowała jeszcze bardziej.

                              Moja ocena: [2.7]
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              • niewieem
                                Member
                                • 12-2010
                                • 76

                                #30
                                Czapayew, Twój egzemplarz to już nowa warka ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎