Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TTOP
    Senior
    • 03-2013
    • 449

    Możliwe, skoro wysycenie jest ok

    To taki mój apel, żeby nie zaśmiecać wyników ARTomatu tego typu "recenzjami". Od tego są "normalne" wpisy. Niech ten wynik punktowy coś odzwierciedla, a każdy, kto chce coś napisać o danym piwie, niech to robi, ale bez tej oceny. Ot i cała historyja. Koniec offtopu
    Last edited by TTOP; 26-02-2014, 15:17.

    Comment

    • rowdy
      Senior
      • 03-2013
      • 121

      Opakowanie: Butelka 0,5l [5]
      Aż strach pomyśleć jaką ocenę dostał by bączek!

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: Butelka 0,5l [5]
        Aż strach pomyśleć jaką ocenę dostał by bączek!
        A co ma biedny wpisać? Na żadnym renomowanym portalu nie ma oceny za tzw. opakowanie. Może warto z tego zrezygnować?

        Comment

        • lukilbn
          Member
          • 02-2014
          • 42

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
          To ja się przyczepie - po co oceniać piwo ( a już szczególnie przez ARTomat), skoro w rubryce smak wpisujesz swoje wrażenia z goryczki (i tylko z niej) a pod uwagę w znacznej mierze bierzesz cenę ( i to w każdej swojej ocenie)?
          A gdzieś byś wpisał goryczkę? W kolor? I niby gdzie w znacznej mierze biorę cenę pod uwagę? Jest dość ważna ale pojawia się tylko w Uwagach, przy okazji.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
          Wysycenie jest ok. Wow. Brawo. Ale się rozwinąłeś.
          Dzięki, eseju pisać nie zamierzam, dla mnie jest ok czyli ok, ale jeśli wolisz poprawię na: "Bardzo dobre" bądź "Odpowiednie"

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
          A co jeśli w sklepie obok RJ będzie tańszy o te szalone 10gr od Ataku? Co wtedy? Wtedy proporcje się odwrócą?
          Nic, bo 10gr to przecież nie majątek Które proporcje konkretnie?

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
          ARTomat powstał po to, żeby oceniać piwo, nie jego cenę/dostępność. Smak to nie goryczka. Po to są punkty za każdą cechę, żeby się nad nią zastanowić. Pisz te swoje rozważania jak musisz, ale nie wpłwaj na ocenę pojawiającą się przy piwie korzystając ARTomatu...
          Dlatego oceniam, a cenę dopisuję w uwagach. O dostępności nie wspominałem, więc nie wiem czemu się czepiasz.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak sobie myślę czy to aby niemożliwe aby lukilbn w smaku czuł wyłącznie goryczkę?
          Uwierz ze nie tylko Po prostu na niej się skupiłem (możliwe że za bardzo)

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
          To taki mój apel, żeby nie zaśmiecać wyników ARTomatu tego typu "recenzjami". Od tego są "normalne" wpisy. Niech ten wynik punktowy coś odzwierciedla, a każdy, kto chce coś napisać o danym piwie, niech to robi, ale bez tej oceny. Ot i cała historyja. Koniec offtopu
          Wynik punktowy dla każdego będzie inny, a moje oceny to moja indywidualna sprawa. Nie pasuje? - Żegnam

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
          Opakowanie: Butelka 0,5l [5]
          Aż strach pomyśleć jaką ocenę dostał by bączek!
          Bączek też by dostał 5 jeśli już chcesz wiedzieć.
          Już pisałem w jakiejś recenzji że daję 5 zawsze bo oceniam piwo a nie jego opakowanie i wolę etykietę robioną w paincie czy wordzie i porządne piwo w środku, aniżeli cudowną, piękną etykietę na Tatrze..

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
          A co ma biedny wpisać? Na żadnym renomowanym portalu nie ma oceny za tzw. opakowanie. Może warto z tego zrezygnować?
          Otóż to Ale może taki TTOP czy rowdy liżą butelki bądź puszki
          Czy zrezygnować warto nie wiem, w odpowiednim wątku można by przedyskutować.
          Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

          Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowny, choć mogą trafic się farfocle. [4.5]
            Piana: Biała, drobna, puszysta ale szybko opada i lepi szkło. [4]
            Zapach: Chmiele, chmiele, amerykańskie, owocowe, aż chce się zanurkować. [4.5]
            Smak: Wyraźna cytrusowa goryczka, na czele są grapefrut i pomelo. Słodowa kontra jest miła ale zbyt słaba aby prześcignąć goryczke, króluje ona od początku do końca zmieniając jedynie intensywność. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, idealne. [5]
            Opakowanie: Lubię etykiety AB, szczególnie to że odstają trochę od polskiego schematu. Może nie awangarda jaką cenie najbardziej ale idzie w tym kierunku. [4.5]
            Uwagi: Jeden z najlepszych IPA w PL. Rzadko kupuje jeden rodzaj piwa, ale RJ należy właśnie do tej nielicznej stawki którą kupuję co jakiś czas aby wypić coś sprawdzonego.

            Moja ocena: [4.475]

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              Chyba piliśmy inne piwo. Zachęcony pozytywnymi recenzjami pomyślałem, że RJ wrócił do formy i zamówiłem dziś jedno w KiK. Słodki, landrynkowy smak i zalegająca goryczka, w to wplecione trochę nut tropikalnych.

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                Chyba piliśmy inne

                Comment

                • gebruiker
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 187

                  Moim zdaniem Rowing Jack może nie tyle wrócił do swojej najlepszej formy, co trzyma ją na bardzo wysokim, stabilnym poziomie. Warka 10.03 jest świetna, wcześniejsza 30.02 również. Aromat owoców tropikalnych na akceptowalnym poziomie, nie powala, ale nie zawodzi. Jeśli chodzi o smak i twz pijalność - najlepsza obok Grand Prix AIPA tego krótkiego roku, świetna goryczka, świetny smak amerykańskich chmieli. Grand Prix brakuje goryczki, za to powala smakiem i przede wszystkim aromatem, dlatego w miarę możliwości pijam wieczorami zarówno RJ jak i GP, świetnie się jedno po drugim uzupełniają. Jest fajna AIPA Session.

                  Comment

                  • gebruiker
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 187

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny, lekko zmętniony [4.5]
                    Piana: Ładnie oblepia szkło, średniopęcherzykowa [4]
                    Zapach: Cytrusy przede wszystkim, lekka żywica, poza tym przyjemnie słodowy [4.5]
                    Smak: Bardzo przyjemna goryczka, kontrowana równie fajną słodowością, owoce tropikalne wyczuwalne [4.5]
                    Wysycenie: W porządku [5]
                    Opakowanie: Charakteryczne, przyciagające oko, mnie się podoba [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.5]

                    Comment

                    • KarlPopper
                      Senior
                      • 11-2013
                      • 133

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, moim zdaniem odrobinę zbyt mętny. [4.5]
                      Piana: Ładna, estetycznie oblepia szkło, umiarkowanie długo się utrzymuje. [4.5]
                      Zapach: Obecna butelkowa warka Rowing Jacka wydaje się powracać do najlepszych tradycji, intensywne cytrusy, pomarańcze, lekkie białe owoce. Eksplozji chmieli jak w BrewDogu, nie ma, ale jak na polskie piwa jest bardzo intensywnie. [4.5]
                      Smak: Dobrze zbalansowana goryczka, cytrusy, owoce tropikalne, lekka bardziej chmielowa i cytrusowa niż jęczmienna słodowość, miła kwaśność charakterystyczna dla IPA. [5]
                      Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
                      Opakowanie: Kolor i logo AleBrowaru mi się jak najbardziej podobają, ale rysunek Jacka nie bardzo... ale uznaję, że to już jest kultowe piwo i warstwy graficznej zmieniać nie wypada. [4]
                      Uwagi: Ostatnimi czasy wykreśliłem RJ z pierwszej trójki polskich AIPA stwierdzając, że zdecydowanie zdetronizowały go Hoppy New Year, Kuguar oraz Kormoran AIPA i Grand Prix, obecna warka jednak udowadnia, że Rowing może być lepszy niż GP i wciąż można go uwarzyć bardzo smacznego.

                      Moja ocena: [4.7]
                      Live Craft. Die Punk.

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        Oczywiście, że wciąż najlepsza AIPA w Polsce. Po sporej obniżce formy w zeszłym roku teraz znowu nie ma sobie równych / warki 30.02 i 14.03/.

                        Comment

                        • Rogerson
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 421

                          Wy tak na poważnie z tą warką do 30 lutego
                          Last edited by Rogerson; 05-03-2014, 07:11.

                          Comment

                          • barsliw
                            Senior
                            • 08-2013
                            • 289

                            A mnie warka do 2.04 nie powaliła w ogóle. Wg mnie nie ma startu do Kormorana czy GP. Wiem, że to trochę inne smaki, ale jeśli poruszać się w granicach stylu to dwa pierwsze są jednak sporo przed RJ.

                            Comment

                            • Dewasto
                              Member
                              • 01-2014
                              • 65

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny żółty lekko mętny. Jak na beczkę to zaskoczenie. [3.5]
                              Piana: Trzymała się do samego końca. Świetna gęsta i wytrzymała. [4.5]
                              Zapach: Zapach niesamowity. Owoce, owoce i żywica. Chmiel z cytrusami. [5]
                              Smak: Goryczka niesamowicie wysoka. Porównałem z Atakiem Chmielu to była dużo wyższa. Piwo bardziej wytrawne niz Imperial IPA. Ale i ta niesamowicie pijalne. Świetne. [5]
                              Wysycenie: Nasycenie całkiem małe, ale może i dobrze bo w połączeniu z chmielem mogłoby to urwać ryja. [4]
                              Opakowanie: Szklanka jak szklanka, Dlatego dam średnią. [4]
                              Uwagi: Piwo pite "U Fotografa" w Lublinie. Świetny wybór piw. Polecam ten lokal.

                              Moja ocena: [4.775]
                              https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                              Comment

                              • yassmen
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 288

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, wpadający w pomarańczowy. Przymglony. [4]
                                Piana: Niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, natomiast łatwo ją wzbudzić. Biała, obecna do końca konsumpcji. [4.5]
                                Zapach: Żywica plus tropiki. Wybija się grapefruit, korzenne mango, piękny blend. [4.5]
                                Smak: Przyjemna, intensywna gorycz. Piwo wytrawne, bardzo pijalne, ale nie tak bogate jak choćby Atak Chmielu. [4]
                                Wysycenie: Dosyć wysokie, pasujące. [4.5]
                                Opakowanie: Nie do końca leży mi stylistyka AleBrowarowych etykiet, ale ich wyrób, ich prawo. Info o IBU i ekstrakcie zawarte. OK. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.25]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎