Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    dlaczego?

    Comment

    • gwzd
      Senior
      • 01-2012
      • 622

      Słabsza niż zwykle goryczka, to samo tyczy się aromatu, przy przełykaniu jakby nieco stęchłe. Piwo cały czas przechowywane w temp. poniżej 15 stopni, więc raczej się nie zepsuło.

      Comment

      • psik
        Member
        • 01-2013
        • 86

        ja mialem do 13/03/2013 i wydawalo sie bardzo w porzadku, nie mam porownania do poprzednich

        Comment

        • patyczek
          Senior
          • 01-2013
          • 220

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, lekko zmętniały. [4.5]
          Piana: Obfita, gęsta, drobno pęcherzykowata, po kilku chwilach opada pozostawiając na szkle wianuszek. [5]
          Zapach: Intensywny - to mało powiedziane! Niezły bukiet uderza w nozdrza na dzień dobry. Czego tutaj nie ma - cały zestaw cytrusów z wybijającym się mango i ananasem. Aromat generalnie miły i ożywczy. Z czasem dochodzą do głosu żywiczno sosnowe akcenty, jak również imbir. Do końca wyrazisty - co rzadko się zdarza. [5]
          Smak: Z początku gorzko cytrusowy. Chmielu nie żałowano - goryczka imponująca, która długo utrzymuje się na podniebieniu. Do tego zioła i las (sosna, świerk), czuć żywicę i igły. Finisz zdecydowanie cierpki. [5]
          Wysycenie: Bez zastrzeżeń, optymalne. [5]
          Opakowanie: Tradycyjnie jaskrawy kolor - tym razem seledyn. Właściwie - czemu nie! Za to nie jestem entuzjastą komiksowej grafiki. Zawartość informacji wystarczająca. Minus za byle jaki kapsel. [4]
          Uwagi: Fantastyczne piwo, bardzo wytrawne, co mi absolutnie nie przeszkadza, gdyż takie lubię (wino też pijam tylko wytrawne). Oprócz tego geste, rześkie, treściwe. Czegóż chcieć więcej?!

          Moja ocena: [4.925]

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny bursztyn, mętny [4.5]
            Piana: wysoka jak w piwie pszenicznym, miałem problem, żeby nalać piwo za jednym razem, trwała, pozostaje warstewka do końca, oblepia szkło [5]
            Zapach: po otwarciu butelki silny zapach cytrusowy, następnie żywiczny, przyjemny [4.5]
            Smak: To samo co w zapachu, goryczka bardzo przyjemna, taka jak lubię ale nie tak mocna jak by wskazywało 80 IBU, bardzo chętnie wypiłbym jeszcze jedno. [5]
            Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
            Opakowanie: podobne jak inne piwa z AleBrowaru, więc i ocena podobna [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.7]

            Comment

            • stepwolf
              Junior
              • 09-2012
              • 26

              Barwa: ciemnozłota, mętna.
              Piana: biała, zwarta, wysoka, drobnoziarnista.
              Zapach: składa się z nut owocowych (cytrusy), żywicznych oraz wyraźnego aromatu chmielowego.
              Smak: na początku wyczuwalne są aromaty cytrusowe i żywiczne przechodzące w chmielową goryczkę, która jest bardzo wyraźna, ale nie intensywna. W tle nieznaczna nuta alkoholowa. Goryczka głęboka i długo utrzymująca się w ustach.
              Wysycenie: niskie.

              Piwo sesyjne, dobre na każda porę roku i okazję. Pewne zastrzeżenia może budzić etykieta, która jest dość niecodzienna.
              http://notopopiwku.blogspot.com

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowo-bursztyowy z odcieniem miedzianym. Nieco mętny [5]
                Piana: Mimo mocnego chłodzenia, całkiem spora i trwała, nieco przyciemniona [4.5]
                Zapach: Bardzo przyjemny. Głównie żywica i grapefruit. Do tego ziołowo-chmielowy aromat. Świeży [4.5]
                Smak: Rewelacja. Już w pierwszej fazie przywala mocną porcji goryczki, która przesiąknięta jest przyjemnym cytrusowym grapefruitowym aromatem. Do tego wyraźna żywiczna nuta, którą w tym rodzaju piwa uwielbiam, choć ta żywica akurat chyba nieco mniej wyraźna niż w Pacyficu. Głęboko goryczkowy grapefruit długo utrzymuje się z tyłu języka, zachęcając do kolejnego łyka [5]
                Wysycenie: Zupełnie OK [4.5]
                Opakowanie: Oszczędna, uboga, ale dość ciekawa zielona etykieta z Wiosłującym Jackiem mi z ryja kojarzącym się trochę z socrealistycznymi rzeźbami przedstwiającymi budowniczych Polski Ludowej. Czy coś [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.7]

                Comment

                • RobertK
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 113

                  Kolor bursztynowy pomarańczowy
                  Piana gęsta i bardzo ładnie oblepia szkło
                  Zapach bardzo ciekawy wiele aromatów , przede wszystkim cytrusowe i żywiczne
                  Smak ożeźwiający cytrusowy, żywiczny dla mnie aż za bardzo wyrazisty ale na szczeście przykryty wspaniałą chmielową goryczką, która wcale nie jest dla mnie za mocna, jest akurat
                  Wysycenie ok
                  opakowanie - dobry opis, życzyć można by sobie by wszystkie piwa miały taka informację.

                  moje pierwsze IPA jak dla mnie ciekawe doswiadczenie, dobre piwo powinno mieć taką chmielowa goryczke a smaki owocowe już nie zawsze - choć jest to pewna ciekawa odmiana smakowa od jasnych lagerów czy pilsów
                  Podsumowujac bardzo dobre piwo

                  Kupione w sklepie Świat Alkoholi na ul. Wrocławskiej w Jastrzębiu-Zdroju, cena 6 zl z groszami.

                  Comment

                  • RobertK
                    Senior
                    • 02-2013
                    • 113

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertK Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor bursztynowy pomarańczowy
                    Piana gęsta i bardzo ładnie oblepia szkło
                    Zapach bardzo ciekawy wiele aromatów , przede wszystkim cytrusowe i żywiczne
                    Smak ożeźwiający cytrusowy, żywiczny dla mnie aż za bardzo wyrazisty ale na szczeście przykryty wspaniałą chmielową goryczką, która wcale nie jest dla mnie za mocna, jest akurat
                    Wysycenie ok
                    opakowanie - dobry opis, życzyć można by sobie by wszystkie piwa miały taka informację.

                    moje pierwsze IPA jak dla mnie ciekawe doswiadczenie, dobre piwo powinno mieć taką chmielowa goryczke a smaki owocowe już nie zawsze - choć jest to pewna ciekawa odmiana smakowa od jasnych lagerów czy pilsów
                    Podsumowujac bardzo dobre piwo

                    Kupione w sklepie Świat Alkoholi na ul. Wrocławskiej w Jastrzębiu-Zdroju, cena 6 zl z groszami.
                    przepraszam za błąd, orzeźwiający oczywiście
                    można to jakoś zmienic - edytować ?

                    Comment

                    • marcogal
                      Member
                      • 09-2012
                      • 50

                      Ojoj, chyba coś się stało z warką 30.05.2013.
                      Wszyscy piszą że dotychczas barwa to: bursztynowy pomarańczowy, mętny itp.
                      A teraz to barwa ...słomkowa prawie klarowna.
                      Wydaje się że piwo nieco straciło także ze swej mitycznej zniewalającej siły U.S. chmieli.
                      Ale ciągle pije się z przyjemnością.

                      Z barwy przypomina mi Oto Mata Ipa.
                      Na focie z lewej poprzednia warka a po prawej 30.05.2013.
                      Attached Files

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        różnic w barwie nie widzę, ale w zmętnieniu za to jest różnica
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Bladecatcher
                          Member
                          • 01-2012
                          • 71

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcogal Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ojoj, chyba coś się stało z warką 30.05.2013...
                          Rzeczywiście różnica w porównaniu z poprzednimi warkami jest. Mi rzuciła się w oko piana. Dotychczas miałem problem z nalaniem piwka na raz. Piana była ogromna, sztywna i znikała bardzo powoli. Dziś Jacek w szklance znalazł się szybciutko z 5 centymetrami piany, która po kilkunastu minutach zredukowała się do cienkiej kołderki. Piwo nadal smaczne, choć faktycznie U.S. chmiele nie dają już tak po kubkach smakowych (aftertaste też krótszy i mniej intensywny).

                          Comment

                          • corsano
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 182

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, lekko mętny [4]
                            Piana: Drobnopecherzykowa, osiadająca n ściankach, pozostająca cienka warstwa [5]
                            Zapach: Grejpfrutowy, przechodzący w żywiczno-słodowy ale szybko słabnący [4]
                            Smak: Fantastyczny, przyjemna słodycz oblepiająca usta, mocna goryczka skórki od grejpfruta pozostająca na długo, bardzo pijalne [5]
                            Wysycenie: Bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: Zajebiste jak to u AleBrowaru, pełen skład na etykiecie [5]
                            Uwagi: Na obecną chwilę TOP5 polskich piw. Mógłbym je pić cały czas. Pite w temperaturze 14°C. Data przydatności 30.05.2013r.

                            Moja ocena: [4.575]

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              Kolor zloty, metne. Jasniejsze niz sie spodziewalem. Zapach owocow tropikalnych. Piana drobnopecherzykowa, wysoka, trwala. Wysycenie niskie. Intensywna goryczka chmieli goryczkowych. Posmak owocow cytrusowych, slodko-kwaskowy. Podbudowa slodowa, tresciwa. Alkoholu nie czuc.
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              • krejzol
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 24

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kolor zloty, metne. Jasniejsze niz sie spodziewalem. Zapach owocow tropikalnych. Piana drobnopecherzykowa, wysoka, trwala. Wysycenie niskie. Intensywna goryczka chmieli goryczkowych. Posmak owocow cytrusowych, slodko-kwaskowy. Podbudowa slodowa, tresciwa. Alkoholu nie czuc.

                                Hmm, piłem często Rowinga na przekroju roku i chyba ani razu nie wyczułem konkretnego zapachu owoców tropikalnych. Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy nie odróżniają diametralnie różnego zapachu cytrusów (cytryna, pomarańcz, grejpfrut) od diametralnie różnego, słodkiego zapachu tropików (papaja, mango).

                                Wracając do samego piwa, to kupowanie go przypomina w tym momencie kota w worku. Warki pomiędzy sobą różnią się, trafiają się warki mniej aromatyczne (lub kompletnie bez aromatu), z odmienną goryczką. Wpływ może mieć także świeżość piwa i jego przechowywanie, a najpewniej po prostu zmiany w recepturach i profilu chmielowym. W każdym bądź razie kupując Rowinga nigdy nie wiadomo na co się trafi - co ma to też swoje plusy, zawsze człowiek z ciekawości próbuje co tym razem zaserwowali

                                Ostatnia warka pita w pubie znamionuję lekką tendencję zwyżkową. Aromat niezbyt intensywny, wyraźnie o profilu cytrusowym, a raczej skórki tych owoców, zwłaszcza skórki pomarańczy. W smaku także jest to wyczuwalne, goryczka jest grejfrutowa, wyraźna. Gdzieś w tle w smaku przebija się bardzo lekka żywiczność. Piwo wydawało mi się dość wytrawne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎