Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
    A jeśli ktoś chce eksperymentować na swoim zdrowiu z przeterminowanymi produktami i to aż o miesiąc to jego sprawa.
    O jakich eksperymentach mówisz? Twierdzisz, że picie kilkuletnich porterów jest szkodliwe dla zdrowia?

    Jakie to szkodliwe związki wytwarzają się w piwie przeterminowanym? Nie mówimy o piwie skwaśniałym, bo trzeba być masochistą żeby takie wypić całe. Skwaśnienie stwierdza się po pierwszym łyku.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #92
      Wczoraj w PDSLu odbyłą się nietypowa konfrontacja - można było spróbować lanego Jacentego z października 2012 oraz nowego, który dopiero co dotarł do wawy. Dla mnie zwyciężcą został ten starszy. Nowy ma wyczuwalną cierpkość.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Na temat koloru i kodu kreskowego na kontrze niech wypowiedzą się kolekcjonerzy, oni powinni na ten temat wiedzieć więcej.

        Co nie zmienia faktu, że co najmniej jeden z podmiotów - browar lub hurtownia - jest potencjalnym celem kubła pomyj
        Etykieta (w tym wypadku kontra "wierzchnia"-ta przyklejona z fałszywą datą jest nowa). Obecnie na butelkach występuje etykieta, krawatka i kontra z rozjaśnioną zielenią. Tak więc nie żaden pokątny druk tylko oficjalny dodruk w tej samej drukarni.

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #94
          Nowa warka w wersji butelkowej też wydaje mi się trochę gorsza od poprzedniej. Mniej aromatów więcej odczuwalnej cierpkości goryczkowej. Nie mniej jednak RJ nadal trzyma przyzwoity poziom, ale wolałbym jakość poprzednich warek, szczególnie jeśli chodzi o aromaty chmielowe.
          Last edited by emes; 12-01-2013, 14:44.

          Comment

          • robo1
            Senior
            • 11-2012
            • 106

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mannix Wyświetlenie odpowiedzi
            nie żebym się czepiał, ale mi się to jakoś kupy nie trzyma. pierw twardy dowód, a potem zero informacji co do potwierdzenia. to tak jakby rzucić kalumnie na kogoś, aa potem wyjść po angielsku.
            może więc dobrze by było, gdyby moderator wyrzucił z forum posty związane z opisanym przez kolege robo przypadkiem? bo jeśli już kogos o coś oskarżać, to miejmy dowody od A do Z.
            Dowód sie kupy nie trzyma ? A jaki chcesz inny dowód ? Czy ja mam jakieś mozliwości wyjaśnienia tej sprawy od A do Z ? Może usuńmy wszystkie negatywne wypowiedzi na tym forum i zostawmy tylko te, które są pozytywne. Co to za śmieszny apel do moderatora ?

            Comment

            • mannix
              Member
              • 11-2008
              • 45

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Dowód sie kupy nie trzyma ? A jaki chcesz inny dowód ? Czy ja mam jakieś mozliwości wyjaśnienia tej sprawy od A do Z ? Może usuńmy wszystkie negatywne wypowiedzi na tym forum i zostawmy tylko te, które są pozytywne. Co to za śmieszny apel do moderatora ?
              napisalem ci jak łatwo można zrobić sobie skan takiej naklejki.
              a ty pomimo, ze pytali ciebie o to, gdzie kupiles to piwo i o inne szczegoly nie odpowiedziales nic. jak to traktowac? no ale nierobmy zadymy. istotne jest to, że nowe rozlanie RJ obleci wlaśnie wypiłem i mogę powiedzieć, ze trzyma poziom. pewne jest, że identyczne wrażenia smakowe trudno na takim etapie dzialalności uzyskać, ale wyszlo moim zdaniem bardzo poprawnie.

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mannix Wyświetlenie odpowiedzi
                napisalem ci jak łatwo można zrobić sobie skan takiej naklejki.
                (...).
                Cororo nieco naświetlił tę sprawę więc już nie forsuj tej teorii o drukarce kolorowej.

                Comment

                • mannix
                  Member
                  • 11-2008
                  • 45

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cororo nieco naświetlił tę sprawę więc już nie forsuj tej teorii o drukarce kolorowej.
                  jasna sprawa. skupmy się na piwie.

                  Comment

                  • actimel10
                    Member
                    • 10-2012
                    • 62

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nowa warka w wersji butelkowej też wydaje mi się trochę gorsza od poprzedniej. Mniej aromatów więcej odczuwalnej cierpkości goryczkowej. Nie mniej jednak RJ nadal trzyma przyzwoity poziom, ale wolałbym jakość poprzednich warek, szczególnie jeśli chodzi o aromaty chmielowe.
                    Zgadzam się z oceną.Poprzednia warka 05.01.2013 to była klasyka.Na nowej ja się zawiodłem.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Piwo jest nadal dobre i gdybym zaczął je pić teraz to uznał bym je silną czwórkę. Ale daleko mu do klasy światowej poprzedniej warki. Szkoda, że nastąpiła wyraźna obniżka lotów.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Grafalkohole
                        PiwBiz
                        • 08-2012
                        • 196

                        Piwo ma ładny lekko słodowy i mocno cytrusowy zapach.
                        W smaku treściwe i to samo troszkę owocowych nut i dużo goryczki cytrusowo ziołowej, która utrzymuje się przez długi czas. czuć te ibu 80 piwko pierwsza klasa.

                        Wypowiadam się jako sklep i naoglądałem się trochę tych butelczyn. Teraz jest zimno i jak przychodzą piwa to na sklepie jest różnica temperatur i piwa się pocą, etykiety schodzą w rekach i trzeba uważać żeby nie zniszczyć. AleBrowaru etykiety schodzą bez problemu. Tak samo jak Ciechana i paru innych browarów.

                        Właściciel sklepu musiałby być idiotą żeby nakleić etykietę na etykietę przy tak łatwym odklejaniu. A z drugiej strony AleBrowar robiąc taki numer strzeliłby sobie w kolano. W hurtowniach piwo schodzi na bieżąco i są braki, popyt przekracza podaż. Ja kupując takie piwo i pijąc Je uznałbym że jest ok, to nie odklejałbym etykiet.

                        Może gdzieś tam ktoś popełnił błąd i gra nie warta świeczki
                        Zapraszamy na róg Wesołej / Gajowej
                        Pon.-Sob. 6-23
                        Ndz. 10-23
                        Graf Alkohole na facebook`u

                        Comment

                        • psik
                          Member
                          • 01-2013
                          • 86

                          Nie piłem poprzednich warek, więc nie mam porównania co do smaku.

                          Piwo ma mocny, atakujący zmysły smaku i zapachu aromat cytrusów i żywicy sosnowej. Goryczka solidna, ale nie paraliżująca. Pod tym wszystkim słodowość. Karmelu nie wyczułem. Pod tym wszystkim, jak się ktoś bardzo postara, to można wyczuć ślad alkoholu, ale właściwie niewyczuwalny, przykryty tymi wszystkimi smakami. Bardzo intensywne, ale jednocześnie zbalansowane. Wypiłem dwa pod rząd i to drugie to był błąd - do delektowania się i powolnego smakowania.

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny. [4.5]
                            Piana: Niezbyt obfita, ale za to gęsta i dość trwała. [4.5]
                            Zapach: Fajne nuty żywiczno-ziołowe, w tle lekka słodkawość. [4.5]
                            Smak: Wiem, że to IPA itp itd, ale gorycz - szczególnie na początku - zabija inne nuty, pojawiają się one dopiero po koniec konsumpcji. [4]
                            Wysycenie: Dobre, piwo nie jest niedogazowane ani też przegazowane. [4]
                            Opakowanie: Charakterystyczne, a ta "4" od kapslarza za goły kapselek. [4]
                            Uwagi: Doceniając gusta Koleżeństwa, nie jestem jednak fanem IPA. Wypiłem, zdanie sobie wyrobiłem, wracam do mniej intensywnych wyrobów.

                            Moja ocena: [4.25]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • x57
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 247

                              Piana niska, dość trwała.
                              Kolor jasnopomarańczowy.
                              Aromat mocne cytrusy z owocami tropikalnymi, lekko żywiczne. Od tych owoców aż lekko słodki się wydaje aromat.
                              Smak zgodny z aromatem, słodowość dość wysoka, czysta, nie karmelowa, dobrze równoważy goryczkę, goryczka mocna, lekko ściągająca i pozostająca, finisz oprócz długiej goryczki także słodowy, wysycenie średnie.
                              Klasyka AIPA, piwo dobrze zrównoważone i bardzo pijalne.

                              Comment

                              • gwzd
                                Senior
                                • 01-2012
                                • 622

                                Odradzam warkę z datą ważności 25/02/13 - niezbyt udana jak na to piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎