Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mszz Wyświetlenie odpowiedzi
    m. zd.
    E? Sugeruję pisać po polsku na polskim forum.

    Warka z datą ważności do 15.06.15. - świetne piwo. Ameryki jest pod dostatkiem i to zarówno z krańca żywicowego, jak i z cytrusowo-kwiatowego.
    Wysycenie i piana w sam raz. Piękne zmętnienie od chmielenia.
    W przypadku części piw AleBrowaru wolałem stary typ etykiet. Tutaj właśnie też.

    Minimalnie poniżej Winchestera z Faktorii.

    Comment

    • szkott
      Member
      • 06-2005
      • 31

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn, niezbyt ciemny. Podoba mi się. [5]
      Piana: Niezbyt obfita, ale trwała i ładnie oblepia ścianki. [4.5]
      Zapach: Amerykańskie chmiele - cytrusy i winogrona. Niby nic oryginalnego (obecnie), ale pachnie zachęcająco i naturalnie. Nie ma się do czego przyczepić. [5]
      Smak: Najpierw świetna goryczka: mocna, wyraźna, ale nie tak tępa, jak zapamiętałem. Później chmiel i trochę drożdży. Bardzo przyjemnie, chociaż bez wielkiego wyrafinowania. Piwo ma 6,2% alkoholu, ale nie czuć tego w smaku. [4.5]
      Wysycenie: Gdyby było trochę mniejsze, nie obraził bym się. Ale w sumie nie jest źle. [4]
      Opakowanie: Zdecydowanie bardziej wolałem starą etykietę. Ta niby jest bardzo podobna, ale różnice in minus. [4]
      Uwagi: Powrót po roku przerwy do rodzimego klasyka. I - jest bardzo dobrze! Zdecydowanie lepiej niż zapamiętałem. Warka do 15.06.2015

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • gebruiker
        Senior
        • 01-2014
        • 187

        Nie trafiłem jeszcze w tym roku na słabszą warkę Rowing Jacka. Piję właśnie z datą 15.06 i jest bardzo dobrze, oby zostało to utrzymane, bo w roku ubiegłym bywało różnie.

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          Parę dni temu piłem RJ z datą 30.07.2015 i jak dla mnie był bardzo dobry. W smaku cytrusy (głownie grejpfrut) ale też wyraźnie zaznaczona nuta żywiczna, goryczka w stronę wysokiej ale akceptowalna. Ogólnie czołówka polskich AIPA.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            Niestety Rowing Jack często potrafił smakować jak typowo brytyjskie IPA, a nie AIPA.

            Comment

            • Rogerson
              Senior
              • 08-2012
              • 421

              Od momentu zmiany receptury i rozlewie pierwszej warki po tejże zmianie (butelki z datą kwietniową), wszystko jest już na swoim miejscu i Rowing wrócił do czołówki polskich AIPA.

              Comment

              • jerzdna
                Senior
                • 07-2014
                • 240

                wczoraj pita warka do trzydziestego lipca bardzo dobra. aromaty juz moze nie tak intensywne ale bogate w cytrusy lasy i tropiki. goryczka spora ale szlachetnego sortu. slodowokarmelowej warstwy odpowiednia ilosc.pic panie i panowie

                Comment

                • Marchi
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 130

                  Warka do 31.09 bardzo dobra. Gdyby AleB zrobił jeszcze mały kroczek w kierunku West Coast, to byłby Jack "jak dawniej". Fajnie jest.

                  Comment

                  • rafael52
                    • 12-2013
                    • 478

                    Właśnie piję Rowinga z warki do 21.09.2015, niestety nie ma startu do wcześniejszych dwóch.
                    Sporo karmelu w aromacie i smaku, chmieli też są, ale karmel dominuje.

                    Comment

                    • Wujas
                      Gość
                      • 11-2014
                      • 267

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Właśnie piję Rowinga z warki do 21.09.2015, niestety nie ma startu do wcześniejszych dwóch.
                      Sporo karmelu w aromacie i smaku, chmieli też są, ale karmel dominuje.
                      A pozwolę sobie się nie zgodzić...

                      Jestem wyczulony na karmele w piwie, bo tego nie trawię...dzisiaj powtórzyłem Rowing Jack'a z tej warki i jest świetne. Karmelu praktycznie nie ma. Jest żywica, tropiki...świetne piwo. Nawet przy 38 stopniach w cieniu orzeźwia.

                      Comment

                      • Marchi
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 130

                        Miałem identyczne wrażenia, jak użytkownik Wujas

                        Comment

                        • gebruiker
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 187

                          Ja z kolei mam takie jak rafael52, karmel niestety przykrył prawie wszystko, tak w aromacie, jak i w smaku. Poprzednia warka była naprawdę świetna, teraz (21.09) coś poszło nie tak.

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            Kolejna warka (31.10.2015) i niestety karmel nadal dominuje. Chmiele także są wyczuwalne, jest całkiem przyjemna goryczka, pije się nieźle, ale na pewno nie jest to Rowing Jack w dobrej formie. Cieszę się, że kupiłem tylko jedną butelkę i mam nadzieję, że w kolejnej warce będzie lepiej.

                            Comment

                            • Texic
                              Junior
                              • 01-2015
                              • 7

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, ciemny bursztyn. [5]
                              Piana: Niska, krótkotrwała, gęsta drobno pęcherzykowa. Zbyt szybko opada. [3]
                              Zapach: Wyczuwalne cytrusy, białe owoce, mango, jabłko. Bardzo przyjemne, w tle słodkość, karmel. [4]
                              Smak: Od pierwszego łyku atakuje nas intensywna goryczka, cytusy, żywiczny posmak, bardzo przyjemne, pijalne. Niestety brał równowagi ze słodkością - karmel nie wyczuwalny [5]
                              Wysycenie: Odpowiednie [5]
                              Opakowanie: Ładna etykieta, pełen skład, informacje. Kapsel firmowy [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.425]

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowy, zamglony [4.5]
                                Piana: Niska, beżowa, niezbyt trwała, pozostawia pierścień średnich i dużych pęcherzy, delikatny lacing [3]
                                Zapach: Dość intensywny aromat owoców tropikalnych, cytrusy, żywica, karmel. [4.5]
                                Smak: Znowu owoce tropikalne, cytrusy i żywica zawarte w przyjemnej, wysokiej, dość długiej goryczce, skontrowane znaczną słodyczą, dość wysoka karmelowość nawet trochę przesadzona. Piwo jest pełne. [4]
                                Wysycenie: Niskie, jest ok, ale mogłoby być odrobinę wyższe, [4]
                                Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji, minus za folię(jak zawsze). [4.5]
                                Uwagi: Mocno goryczkowa AIPA, trochę zbyt karmelowe w smaku, ale i tak smaczne piwo.

                                Moja ocena: [4.125]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎