Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BGI Ethopia, St. George Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    BGI Ethopia, St. George Premium Lager

    Butelka 0,33 litra, alkohol 4,5%, eks. brak, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - bladożółty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - lekko słodowy + lekki chmiel
    Gaz - okey
    Smak - lekko słodowe, lekko słodkie, dziwna nuta kwaskowata, niewielki chmiel, lekka goryczka
    Trochę dziwaczne w smaku ale wypijalne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1680 - moje 888 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      Piwo jaśniutkie, bardzo słabo nagazowane (jakieś pojedyncze bąble widoczne, tylko na języku coś czuć) i ze znikającą pianą. Lekko goryczkowe. Zapewne w Etiopii nieźle orzeźwia. Ot taki "koncerniaczek".
      Ponownie podziękowania dla Marcina
      Last edited by e-prezes; 03-02-2009, 21:09.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo przywiezione z wyjazdu do Etiopii. Butelka 0,33l. Moc 4,5%, ekstrakt? Kolor jasny, złoty. Piwo klarowne. Piana trochę strzępiasta, nieduża i szybko zredukowała się do obrączki. Zapach umiarkowanie silny. Przeważają nuty słodowe. Przyjemny, mało „kliniczny”. Smak lekki. Słodowy z niewielką goryczką. Prosty i typowy smak dla pospolitych piw średniej jakości. Bardziej w „czeskim typie niż niemieckim”. Posmak z lekką goryczką krótki. Wysycenie niezłe, dobrze komponujące się z charakterem piwa. Opakowanie na dobrym poziomie. Rysunek św. Jerzego w stylistyce etiopskiej, kolorystyka dobrze zauważalna, krzykliwa. Do tego ładny kapsel zgrany z całością. Brak jedynie zawartości ekstraktu. St. Georg to najpopularniejsze etiopskie piwo. Smakuje jak większość tamtejszych piw, czyli nic specjalnego, ale do gaszenia pragnienia dobrze się nadaje. Mnie bardziej smakował od naszych masówek. Oceniam go na 4 (1 – 6). W Afryce lany całkiem się sprawdzał.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          I ja miałem okazję spróbować tego piwa dzięki koledze, który dostarczył mi je po powrocie z Etiopii.
          Kolor blado żółty, idealnie klarowne. Przy nalewaniu syczało jak coca cola więc można było przewidzieć, że piana będzie szczątkowa i tak też było. Pojawiła się w postaci dużych, nierównomiernych bąbli by dosłownie po chwili zniknąć bez śladu. Zapach dość wyraźny ale nieprzyjemny, słodowo - kukurydziany z ohydną nutą mocznika. Smakowo nie jest lepiej, piwo jest generalnie wodniste, lekka słodowość ze sztuczną kwaskową nutą owocową. Chmielu nie stwierdziłem, jedynie tępa, szczątkowa goryczka. Wysycenie jak w wodzie sodowej, CO2 szczypie w język, bąbelki w szklance buzują.
          Butelka zwrotna 0,33 l, tylko z główną etykietą, nieznacznie różniąca się od tej na fotce sibarha, kapsel firmowy.
          Egzotyka ale spróbować i zapomnieć...
          Dorzucam aktualną fotkę.
          Attached Files
          Last edited by dadek; 31-05-2013, 00:19.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎