Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Star, Three Horses Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Star, Three Horses Beer

    Butelka 65 cl,zawartość alkoholu 5,4% vol.Podobno jedyny browar na Madagaskarze.Piwko lekkie,łatwe i przyjemne.Barwa słomkowa,dobrze zgazowane.W smaku delikatne o lekko cytrynowym posmaku.Przypomina piwa śródziemnomorskie.Przywiezione przez męża siostry kolegi,który był tam służbowo/brzmi to idiotycznie ale piszę to w celu uniknięcia zarzutów o fikcję/
  • beny
    Senior
    • 03-2001
    • 984

    #2
    A jest mozliwosc zdobycia etykiety z tej butelki ?
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radosław Kwiecień

    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Niestety oryginał ma kolega a ja zrobiłem sobie tylko kolorowe ksero dla udokumentowania spożycia.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Jak wyczytałem w Internecie na Madagaskarze jest kilka browarów aczkolwiek chyba wszystkie są w tym samym koncernie Star.

        Comment

        • kruger_nr1
          Senior
          • 11-2005
          • 801

          #5
          Madagascar, THB Pilsener

          5,4 % alk.
          Puszka 0,33
          Kolor bardzo jasny, piana przez moment spora, jednak z dużymi bąbelkami. Szybko też zniknęła. Piwko bardzo poprawne, jednak nic wiecej jak przeciętne. No i egzotyka.
          Attached Files
          Kolekcja puszek piwnych:
          http://puszkikrugera.web-album.org/

          Comment

          • Noriusz81
            Senior
            • 11-2008
            • 388

            #6
            Moja wersja 65 cl, zaw. alk. również 5,4 % obj.
            Najlepiej spożyć przed 02.10.2013

            barwa - słomkowa, klarowna;
            piana - biała, dość trwała, pozostawia smugi na szkle;
            aromat - tuż po otwarciu bardzo intensywnie czuć zapach słodu, w czasie konsumpcji ta słodowość "wzbogacona" zostaje przez gotowaną kukurydzę i akcenty trawiaste;
            smak - kukurydziano-chlebowa słodowość, trochę goryczki, wydaję się dość wodniste jak na 5,4 % alk.;
            wysycenie - średnie

            Zaliczony kolejny kraj, ot - typowy egzotyczny koncerniak (w tym przypadku - Star).
            Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
            Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
            2286 ze 162 krajów
            Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

            Comment

            • Noriusz81
              Senior
              • 11-2008
              • 388

              #7
              Z okazji znalezienia w ostatnim czasie śladów koniny w wołowinie, załączam brakującą fotkę Trzech Koni w wersji butelkowej:
              Last edited by sibarh; 20-03-2014, 18:40. Powód: usunieto kiepską fotkę
              Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
              Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
              2286 ze 162 krajów
              Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Kolesław
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1130

                  #9
                  Zapach. Niby ciastko, niby drożdżowe, wyraźne warzywo, trochę ostrości, ale zero chmielu. Dziwny i niefajny.
                  Piana nie za wysoka, dość luźna, krótka, ale coś tam na szkle zostawia. Gazu dużo za dużo.
                  Kolor - słomka.
                  Smak dominuje plastelina z warzywem.
                  Nie jest neutralne jak większość produktów tropikalnych koncernów, za to jest niesmaczne. Zachciało się egzotyki...

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    #10
                    Coroczna dawka egzotyki dostarczona przez niezawodnego kumpla (dzięki Jacek).
                    Kolor blado żółty, jak by to powiedzieć szczynowaty, idealnie klarowne.
                    Piana w trakcie nalewania utworzyła się nawet na około 4 cm, była biała, bąble jak na coca-coli duże i nierównomierne. I tak jak na wzmiankowanym odrdzewiaczu, tak szybko znikła i na tym piwie, pozostawiając jedynie cieniutką obrączkę przy szkle (chociaż też nie na długo)
                    Pachnie ciekawie bo świeżą szarlotką z kruchym ciastem i kwaskowymi jabłkami, tudzież domowym winem owocowym.
                    W smaku najmniej jest piwa! Żaden sensoryk by chyba w ciemno nie nazwał tej cieczy piwem. Czuć jakąś chemiczną wersję podfermentowanego soku jabłkowego zmieszanego z oranżadą wyborową z lat 80/90 z dodatkiem herbatników.
                    A do tego dowalone CO2 jak w wodzie sodowej, nadyma żołądek i szczypie w podniebienie.
                    Bekając co chwilę cieszę się że za chwilę to cudo zmęczę i napiję się piwa.
                    Na Madagaskarze, w afrykańskim upale, pewnie się tym napojem delektują (podobno innego o nazwie beer nie ma), ja jednak od niego wolał bym mineralną.
                    Kapsel i etykieta identyczna jak na fotce sibarh'a, z tą różnicą że moja butelka jest 0,5 l. A co ciekawe wygląda idealnie tak samo jak butelki zwrotne używane obecnie przez Łomżę.
                    Dopiłem, za więcej dziękuję.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎