Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Phoenix, Phoenix Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Phoenix, Phoenix Beer

    W styczniu 2005 piłem taki to wynalazek, bardzo lekkie, bez fajerwerków piwko. Niestety nie pamiętam szczegółów ale cieszy egzotyka.
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Czy nabyte na Mauritiusie czy gdzieś bliżej?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ale czy ma sens przedstawianie samego piwa bez konkretnej oceny skoro się po prostu nic nie pamięta?
      Tez piłem wiele ciekawych egzotycznych piw ale nie umieszczam opisów z prostego względu, nie pamiętam.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
        Czy nabyte na Mauritiusie czy gdzieś bliżej?
        Tak nabyte na Mauritiusie, przywiezione przez znajomego.
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
          Ale czy ma sens przedstawianie samego piwa bez konkretnej oceny skoro się po prostu nic nie pamięta?
          Tez piłem wiele ciekawych egzotycznych piw ale nie umieszczam opisów z prostego względu, nie pamiętam.
          Uważam, że ma sens z uwagi na totalną egzotykę, poza tym kosztowało mnie wiele zachodu żeby to piwo zdobyć. Niestety w styczniu kiedy otrzymałem to piwo nie miałem dostępu do internetu, dlatego dopiero po czasie( nie aż tak długim) umieściłem info jako ciekawostkę. Jeśli zaś chodzi o szczegóły to tylko tyle że jakaś goryczka w smaku była wyczuwalna i dla porównania piwo to było lepsze w smaku od innych egzotyków jakie piłem ( Carib - Trynidad i Tobago; Presidente - Dominikana).
          Inna sprawa to taka, że rywalizuję z kolegą klossem który co chwile czymś zaskakuje jak nie Kambodżą to inną Ugandą
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Przestało być totalną egzotyką, bo można je kupić w Polsce.
            Wprawdzie cena absurdalna, bo 12 zł za 0,33, ale i tak taniej niż wycieczka na Mauritius.
            Przy czym, abstrahując od egzotyki jakość piwa nie jest adekwatna do ceny.
            Pianka nietrwała, barwa jasnozłocista, zapach lekko słodowy.
            Smak również lekko słodowy i zdecydowanie bardziej złożony niż typowe sikacze z ciepłych krajów, ale moim zdaniem mało harmonijny.
            Najpierw czuć lekki kwasek, który początkowo nie przeszkadza, ale po chwili staje się silniejszy i nabiera metalicznego charakteru - a to jest akurat to czego nie znoszę.
            Potem pojawia się wyrażna goryczka i wszystko byłoby w porządku ale w konsekwencji popada w niezbyt przyjemną gorzkawość.
            W sumie te smaki zamiast współgrać ze sobą i przenikać się po prostu się gryzą, co daje jak dla mnie nieszczególny efekt, aczkolwiek piwo jest jak najbardziej pijalne.

            Comment

            • Khian
              Gość
              • 01-2006
              • 122

              #7
              Chyba czas to przenieść do Mauritus - czyli założyć nowy kraj. Już dwa lata wisi w AFRYCE

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                dziękuje, następnym razem proszę o bezpośrednie zgłaszanie za pomocą narzędzi do tego celu stworzonych (przy każdym poście - trójkąt z wykrzyknikiem).
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  kolor - jasnozłocisty, klarowne
                  piana - biała, drobna, czapowata, gdzieniegdzie pojawiają sie średnie pęcherze
                  zapach - leciutko slddowy, przyjemny
                  smak - pełne w smaku, doskonale sharmonizowane, dobrze wyczuwalna goryczka świetnie gasząca pragnie, aksamitne w piciu
                  gaz - bez zarzutu
                  opakowanie - brązowa butelka 0,33, łądna etykieta, firmowy kapsel

                  Zakupione Bomi za 9.99zł

                  Egzotyczne piwo ale naprawdę smaczne i warte swojej ceny. Polecam z czystym sumieniem.
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    tym razem wersja puszkowa, 0.33l
                    z tego co pamiętam to niewiele się różni od wersji buttelkowej, jak dla mnie, tak samo dobre, może lepiej wyczuwalna goryczka, lekkie, misiowate, złociste, świetnie gasi pragnienie
                    wersja puszkowa ma 5% alkoholu
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Wersja butelkowa:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • azazel82
                        Senior
                        • 01-2012
                        • 146

                        #12
                        To lekkie, jasne piwo stworzone z myślą o gaszeniu pragnienia w upalny, wilgotny dzień. Mimo to smakuje wyśmienicie, jest niesamowicie dobrze zbalansowane, ani słód ani chmiel nie wychodzą niepotrzebnie przed szereg i pięknie ze sobą oba składniki współgrają. Piwo ma ładną, jasnozłotą barwę i pachnie słabo, ale całkiem przyjemnie. Krótko i na temat. Bardzo przyjemne piwo.

                        Zdjęcia u mnie na blogu, ale chyba nic się nie zmieniło od kilku lat.
                        http://piwnepodroze.blogspot.com/

                        Zapraszam też na FB!!
                        https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Mi dostarczył te piwo niezawodny kumpel z corocznego egzotycznego wypadu (dzięki Jacek).
                          Barwa ładna, jasnozłota, piwo idealnie klarowne.
                          Piana na 2 cm pojawiła się w momencie nalania, niezbyt równomierna, po chwili była już tylko szczątkowa (nie zdążyłem nawet z fotką).
                          Pachnie dość wyraźnie słodowo, nawet przyjemnie, jednak z po chwili dochodzi również lekka nuta mokrego kartonu.
                          W smaku również to wrażenie występuje ale generalnie dominuje całkiem miła, lekko ciastkowa słodowość z odrobiną owocowości żółtych mirabelek. Goryczka niewysoka ale zauważalna, w połowie chmielowa w połowie grejfrutowa.
                          Wysycenie w górnej granicy normy, lekko sztuczne jak z wody sodowej ale w sumie pasuje.

                          Spodziewałem się czegoś dużo gorszego po doświadczeniach z różnymi egzotycznymi piwami z ciepłych krajów. Te jednak nie jest puste w smaku, całkiem przyjemnie się pije, domyślam się że w ciepełku Mauritiusa tym lepiej . Całkiem pozytywne zaskoczenie.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #14
                            Dostałem w malowanej butelce zwrotnej 0,33 l.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎