Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleSmith, Speedway Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4999

    AleSmith, Speedway Stout

    Wreszcie udalo mi sie kupic to legendarne piwo.
    Butelka 750ml
    Plato 26
    Alk. 12%
    Cena $15.11
    Piekna, opalizujaca, drobna piana, ktorej gruby kozuch utrzymuje sie dosc dlugo.
    Smak pelny, doskonale zharmonizowana slodowosc z palonymi slodami, kawa, czekolada, suszonymi owocami (sliwki i rodzynki) a na finiszu minimalna wytrawnosc.
    Alkohol dobrze ukryty ale grzeje niemilosiernie
    SUPER PIWO!!!
    Attached Files
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Normalnie mocarz
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Blackbeard
      Senior
      • 12-2011
      • 209

      #3
      Zacne piwo, przy czym, moim zdaniem - ziarna kawy odcisnęły zbyt duże piętno na jego smaku. O ile w aromacie kawa nie daje się nazbyt we znaki, to w smaku gra pierwsze skrzypce - nie przykrywa wszystkiego, tym niemniej - dominuje.

      Zła wiadomość dla kapslarzy - kapsel golas. Przez przeszło dziesięć minut zdejmowałem sreberko z szyjki butelki, a tu taka niespodzianka.

      Butelka o pojemności 750ml, przy tej zawartości alkoholu, to nie lada wyzwanie.
      Mors ultima linea rerum.

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Czy Speedway to TEN Speedway czyli nasz swojski żużel?
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy Speedway to TEN Speedway czyli nasz swojski żużel?
          Mysle, ze w przypadku tego piwa chodzi raczej o wyscigi samochodow na zamknietym owalnym torze.
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Mysle, ze w przypadku tego piwa chodzi raczej o wyscigi samochodow na zamknietym owalnym torze.
            Tego się obawiałem...
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • seba_gliwice
              Senior
              • 10-2003
              • 374

              #7
              AleSmith Speedway Stout - Bourbon Barrel Aged - leżakowanie

              Witam,

              Otrzymałem niedawno miły prezent od kolegi, który przebywał w USA. Przywiózł mi dwie butelki "Speedway Stout - Bourbon Barrel Aged" z browaru AleSmith. Jak wiadomo jest to wersja tego wyśmienitego stouta leżakowana w beczkach po burbonie. Piwo to nie ma wydzielonego tutaj tamatu więc wykorzytałem istniejący dla zwykłego "Speedway Stouta" z tego browaru.

              Moje butelki pochodzą z tegorocznej produkcji (rozlewu), co jest wzmiankowane na etykiecie rokiem "2016" przy logo browaru. Mam pytanie do znawców tego piwa. Czy jest to już optymalnie ułożone piwo i warto opróźnić tą butlę już teraz, czy też warto sezonować to piwo jeszcze w butelce w czeluściach piwnicy? Jeśli warto je jeszcze przetrzymać to jak długo, i co ewentualnie powinno dodatkowo zyskać w smaku?

              Będę wdzięczny za rady i wskazówki...

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4999

                #8
                To piwo powinno miec jednak wydzielony temat.
                A co do drugiego pytania to powiem Ci co ja bym zrobil.
                Poniewaz ten stout juz dojrzewal w beczkach okolo roku, jedna butelke wypilbym od razu a druga po roku, dla porownania smaku.
                Wiecej czasu bym nie wytrzymal z takim piwem w piwnicy
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • seba_gliwice
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 374

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                  To piwo powinno miec jednak wydzielony temat.
                  A co do drugiego pytania to powiem Ci co ja bym zrobil.
                  Poniewaz ten stout juz dojrzewal w beczkach okolo roku, jedna butelke wypilbym od razu a druga po roku, dla porownania smaku.
                  Wiecej czasu bym nie wytrzymal z takim piwem w piwnicy
                  OK dziękuję za radę Na szczęście mam w piwniczne nieco alternatywnych trunków, które skutecznie (mam nadzieję) zrekompensują mi roczne czekanie na tą drugą butelkę ... bo to, że o niej zapomnę na taki czas bez "wspomagania" jest raczej niemożliwe ...

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    AleSmith Speedway Stout
                    Brewed by AleSmith Brewing Company
                    Style: Imperial Stout - Top 50
                    ABV: 12%
                    Piana obfita drobna dość trwała, zdobi szkło. Kolor czarny. Aromat, gorzka czekolada, kakao, kawa, raczej ubogi z przebijającym alkoholem. Smak wysoka gorzka czekolada, kawa, owocowa słodycz i pełnia słodowa, nuty likierowe z przebijającym alkoholem. W strukturze gładkie, średnio pełne z zaznaczoną goryczką, przebijającym likierowym alkoholem ale nie mocno, ledwie wyczuwalny co przy 12% budzi szacunek. Piwo Bardzo Dobre ale bez tego efektu urywania D.... .
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎