Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anderson Valley, Brother David's Triple

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 5003

    Anderson Valley, Brother David's Triple

    Abbey Style Ale.
    But. 650ml; Alk. 10%; IBU 33; cena $7.48
    Warzone na drozdzach Trappistow.
    Piekna trwala piana.
    Delikatna slodycz, owocowe estry i ziolowa koncowka.
    Bardzo smaczne piwo.
    Attached Files
    5420 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12243

    #2
    Abbey Style Ale, 10% alk.
    W składzie cukier trzcinowy demerara oraz wspomniane specjalne drożdże trapistów

    Aromat – słodowy, trochę „koniakowy” z dojrzałymi owocami, głównie brzoskwinia,
    Barwa – miedziano-złota
    Piana – umiarkowana, dość gęsta, pozostawia lekki kożuszek, trochę osiada na szkle
    Wysycenie – umiarkowane, choć mocno musujące, współgra z wysokim woltażem i treściwością
    Smak – gęsta słodowość przypominająca placek z jabłkami i cynamonem, wyczuwalne rodzynki, suszone morele, gdzieś tam bardzo daleko w tle jakby trochę lukrecji. Alkohol już wyczuwalny, trochę mdławy, rozgrzewa, nieco gryzie.
    Treściwość – bardzo wysoka, esencjonalne

    Myślę, że takie piwo warto odstawić nawet na parę sezonów, żeby się „uleżało”. Dawno nie piłem belgijskich trapistów, z którymi to piwo należałoby porównywać i z którymi chyba jednak raczej przegrywa. Ale z czasem może zyskiwać. Dodam jeszcze, że brat Dawid posiada silny cios

    Drink-Hala, Wrocław

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Kolor - Bursztyn, klarowny.
      Piana - Niewielka ale gęsta i dość trwała.
      Zapach - Intensywny, bardzo słodowy, wyraźnie wyczuwalne rodzynki i owoce suszone, lekki biszkoptowy aromat, całość bardzo przyjemna.
      Smak - Kontynuacja wrażeń zapachowych: bardzo wyraźna słodowa podbudowa, dalej sporo owoców (i nie tylko słodycz ale i kwasowość dochodzi do głosu), całość psuje nieco zbyt mocno wyczuwalny alkohol, nawet biorąc pod uwagę te 10%. Mocno gryzie i przeszkadza w piciu.
      Wycycenie - dość niskie, buduje wrażenie treściwości piwa.


      Ogólnie dość smaczne piwo, zimowe wieczory to dobry czas na spróbowanie czegoś takiego.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Piwo nieco zmienione, IBU 15, chmiele: Columbus, Sterling
        Piana średnio wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, średnio trwała.
        Zapach intensywny, słodowy, lekko słodki, owocowy, lekko drożdżowy, przyjemny.
        Smak słodowo-owocowy, słodkawy, leciutki kwasek. Niestety wyczuwalny alkohol, szczypiący w gardle.
        Wysycenie średnie.
        Opakowanie: zmieniona etykieta z niedźwiedziem, kapsel ten sam.
        Gdyby nie ten alkohol to piwo byłoby bardzo smaczne, a tak jest tylko dobre.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10385

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎