Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Keo, Premium Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Keo, Premium Beer

    Na początek kilka suchych faktów. Keo premium beer o zawartości alkoholu 4,5%, danych o ekstrakcie brak. Butelka 633 ml. z wygrawerowanymi napisami na szyjce ?KEO?. Piwo to pochodzi z browaru Keo Limited Lemesos Cyprus. Po nalaniu trunku do kufelka ujrzałem słomkowaty kolor oraz bardzo gęstą i grubą pianę. Jednak już po kilku sekundach pojawiają się ogromne dziury a piana zaczyna zanikać. Zapach zaraz po otwarciu butelki jest dość przyjemny i wyczuć można jak by jakieś zboże. Jednak co mnie nie miło zaskoczyło zapach ten chwilkę po od kapslowaniu ulatnia się bez powrotnie W smaku bardzo podobne do Tureckiego Efesa. Piwko jest chyba robione mniej więcej innymi na bazie ryżu. Ale niestety nie mogę być tego do końca pewny gdyż nikt nie postarał się aby napisać z czego składa się to piwko. Po za tym w smaku bardzo lekkie. Ogólnie nie powaliło mnie na kolana. No ale jest to piwo które ma gasić pragnienia zwłaszcza turystów w upalne dni i takie zadanie z pewnością spełnia. A ha i piwo to zdobyło ?Brew Golden Award UK 87?. Moja ocena to 4-.
    Etykieta nie jest zbyt ładna, ale co tam. Zbieracze kapsli mogą się ucieszyć gdyż kapselek jest żółty i jest na nim kilka napisów. Nie wiem na ile to jest prawda ale kolega który przywiózł mi to piwo powiedział mi że jest to jedyne piwo na Cyprze obok wszędobylskiego Carlsberga.
    To już koniec, wybaczcie to zanudzanie hehe.
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Wybaczcie ale serwer cos mi siada i dlatego wychodzą połówki zdjęć
    Attached Files

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #3
      Miałem okazję degustować i muszę przyznać, że mnie to piwo mocno rozczarowało. Zgadzam się ,że w gorącym klimacie najlepsze jest piwo lekkie, które dobrze gasi pragnienie. Do degustacji przystąpiłem w temperaturze ok. 40 stopni C i z takim właśnie nastawiem ale po nalaniu zawartości puszki 0,3 do szklanki zobaczyłem napój o zadziwiająco jasnym kolorze, Fakt ten wydał mi lekko podejrzany biorąc pod uwagę swoje doświadczenia z degustacji innych piw z krajów śródziemnomorskich. Czar prysnął do końca po zrobieniu pierwszego łyka... Zdecydowanie zbyt lekkie, wodniste, nijakie. Gwoździem do trumny był praktycznie zupełny brak piany. Wszystkim, którzy się zetkną z tym piwem nie odradzam degustacji (w końcu piwo z Cypru to dla Polaka nielada ciekawostka) ale doradzam daleko idącą ostrożność.

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Nie wypada się nie zgodzić z przedmówcami, że piwo to nie jest szczytowym osiągnięciem sztuki browarniczej. Jednak świeże, najlepiej z kija, przy duuużym upale, sporo zyskuje. Z ciekawostek, to trzeba dodać, że kufle mają z angielska pojem,ność pinty. Po za tym przytoczę ciekawostkę na temat tego piwa, którą wyczytałem w przewodniku (od razu widać, że to nie polak pisał...). Otóż idzie to mniej więcej tak: "piwo Keo jest ożeźwiające, ale i zdradliwe, bowiem zawiera ponad 4% alc..."
        Skoro aż, to na zdrowie
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Wodnisty cienkusz z kwaśnawym posmakiem.

          Comment

          • aran
            Junior
            • 12-2005
            • 1

            #6
            Zgadzam się co do wątpliwej jakości tego piwka, jednak tak jak każde obecne tam piwo fajnie gasi pragnienie. Poza tym, to co słyszałeś od kolegi nie jest prawdą. Oprócz KEO występuje też Leon (ΛΕΟΝ) oraz Mythos. Ten pierwszy to trochę mocniejsze i cięższe piwko, występujące w puszce 0,5 i 0,33 oraz w butelkach 0,66. Mythos warzony jest prawdopodobnie tylko w Grecji. Dostępny tylko w puszce,(przynajmniej na Cyprze) za to ma fajny zbożowy zapach i smakował mi najlepiej ze wszystkich obecnych tam piw.

            Comment

            • rotmistrz
              Senior
              • 06-2005
              • 469

              #7
              Przywiezione z Cypru. Po wlaniu do szkła wysoka biała gęsta i drobnoziarnista piana, kolor piwa jasno żółty, klarowny, piana zostawiała ślad na szkle, wysycenie poprawne pracowało przez cały czas kiedy je spożywałem, zapach lekko slodowo-chmielowy, delikatny, za wadą można uznać lekki netaliczny zapach i posmak chyba od puszki, smak delikatny trąca posmakiem owocowym. Opakownie żółto niebieska puszka z czerwono-niebieskimi napisami, informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu. Ogólna ocena 3,33 nie jest zbyt rewelacyjne.

              Comment

              • Samael
                Senior
                • 09-2007
                • 153

                #8
                Pite przeze mnie wielokrotnie podczas mojego 4 miesiecznego pobytu na Cyprze,a dokładnie w Limassolu.Poza gruba pianka piwo raczej srednie smakowo co spowodowało u mnie po jakims czasie rezygnacje z tego produktu na rzecz rozlewanego o zgrozo w tym samym browarze Calsberga,ktory dla mnie był wysmienity(nawet lepszy niz nasz krajowy).Moim zdaniem piwo KEO jest dobrym przykladem "masówki", gdy firma zajmuje sie takze produkcja wody mineralnej,soków,a takze napojów gazowanych, wiec raczej nie przykłada sie do jakosci.Moja ocena = 3

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samael Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)na rzecz rozlewanego o zgrozo w tym samym browarze Calsberga,ktory dla mnie był wysmienity(...)
                  Cypryjski Carlsberg jest warzony na licencji w drugim browarze "Photos Photiades" w Nikozji
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Piwo:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Piana: dość drobna i trwała.
                      Kolor: jasnosłomkowy, ale tego się spodziewałem.
                      Zapach: bardzo słaby, chmielowy.
                      Wysycenie: średnie, w kierunku wysokiego, co trochę maskuje wodnistość.
                      Smak: średniointensywna goryczka i trochę mokrego kartonu. Nie smakowało, aż tak źle jak się sugeruje wcześniejsze zdanie, ale też wiele dobrego napisać się nie da.
                      Opakowanie: butelka 630ml, co ciekawe zwrotna. Najlepszy jest jednak tekst z kontretykiety "(...) bottled fresh and unpasteurized (...)", data przydatności zaś to 12/05/09 (czyli minimum rok).

                      Reasumując na plażę, może by się i nadawało, ale w tej roli chyba wolałbym Lecha Free.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Marcin_G
                        Member
                        • 05-2010
                        • 37

                        #12
                        Niepokoi mnie informacja, iż jest to jedyne cypryjskie piwo, gdyż w marcu planuję się tam wybrać i skosztować co nieco lokalnych piw. Mam nadzieję, że nie jest tak źle jak piszecie (a propos wszechobecnego, wrednego Carlsberga) i można tam kupić wyroby np. greckie (bo tureckich się nie spodziewam )..

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #13
                          Według mnie, istnieją przynajmniej dwa browary restauracyjne w Larnace i Limassol.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Piwo otrzymałem w prezencie od rodziców niemal rok temu. Przypomniałem sobie o nim niedawno i okazało się, że jest dwa tygodnie po terminie. Żadnych oznak zepsucia jednak nie wykazuje.

                            Kolor: Jasny, słomkowy, lekko mętny (być może od przeleżakowania).
                            Piana: Średniowysoka, grubobębelkowa, znika dość szybko pozostawiając jedynie cienką otoczkę.
                            Zapach: Typowy jasny lager. Dominuje słód, w tle wyraźnie obecna kukurydza.
                            Smak: Bardzo lekki, orzeźwiający słodowy lager. Na finiszu kukurydziany. Goryczki prawie brak.
                            Wysycenie: Wysokie, ale odpowiednie. Pasuje do piwa i do jego przeznaczenia.

                            Piwo ma gasić pragnienie podczas cypryjskich upałów. Nie wątpię, że spełnia swoją rolę znakomicie. Późnym latem w Polsce smakuje nieźle, orzeźwia bardzo dobrze, ale nie rzuca na kolana. Bardzo fajna ciekawostka i takie przyjemne lekkie piwko "na raz"
                            Last edited by wrednyhawran; 14-09-2012, 15:19.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Wersja 0,63 litra:
                              Attached Files
                              Last edited by sibarh; 27-10-2012, 19:06.
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎