Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storm, Iron Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    Storm, Iron Stout

    Alkohol - <5%
    Ekstrakt - brak informacji.

    Butelka - 0,33 l.

    Piana - beżowa, ciemna, drobnoziarnista. Niezbyt trwała
    Kolor - ciemny mahoń
    Zapach - leciutki, troszkę słodowy+elementy palone
    Gaz - mocno nagazowane, szczypie w język

    Smak - mocna intensywna goryczka, którą długo czuć na języku. Trochę zbyt mało
    w smaku palonych smaczków i posmaczków . W tle coś jakby skórka pomarańczowa.

    Trochę za mało treści w tym. Poprawne, ale bez rewelacji.
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #2
    Fotka
    Attached Files
    Last edited by perłyfan; 03-05-2011, 08:44.
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • Puszek_72
      Senior
      • 02-2012
      • 269

      #3
      Kosztowałem na Bali, prawdopodobnie lekko przeterminowane jedno z lepszych piw jakie piłem w Indonezji ale konkurencja była mała piłem tam tylko trzy inne ciemne piwa Anker Stout, Phanter i Guiness
      Bardziej schłodzone lepiej mi smakowało.
      Cena od 21 000 INR (sklep w Ubud) 1$ około 9600 INR
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 11-12-2012, 17:05.

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #4
        Butelka i etykieta jw.
        Kolor czarny, absolutnie nieprzejrzysty, jedynie pod mocne światło widać po bokach szklanki słabe brunatne refleksy.
        Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, trwała, oblepiająca szkło.
        Zapach: czekolada, wanilia, ziołowość. Smak dość wytrawny, czekoladowy, bardzo lekko palony. Treściwość mała, ale pijalność bardzo duża. W butelce pozostaje dość obfity osad drożdżowy.
        Butelka ma tłoczone logo firmy (palma na wietrze). Logo jest też na kapslu, ale przykryte przez naklejony hologram z napisem Bali. Skład w lokalnym języku: "Komposisi: Air, Gandum, Otter, Cristal, Coklat, Jagung, Ragi, Karbondioksida, Hops/Rasa: Starian Golding (pahit)".
        Dobre, lekkie, sesyjne piwo. Powinno być wprawdzie bardziej wyraziste w smaku, ale życzyłbym sobie w Polsce takiego stouta.
        Wielkie dzięki dla Roberta za butelkę tego specjału.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo otrzymane w prezencie. Butelka 0,33l. Alkohol 5%, ekstrakt? Kolor czarny. Przez kufel w ogóle nie przebijało się światło. Przy laniu widać, że piwo jest ciemno brązowe, mętne. Piana na początku duża, brązowa, strzępiasta. Szybko jednak opadła do grubego kożucha, a w połowie piwa były już tylko resztki. Zapach umiarkowanie silny. Ładna kompozycja ciemnych słodów, paloności, trochę czarnej czekolady. W smaku Strom jest wytrawny, bez kwaskowatości. Palone ziarno, trochę kawy i gorzkiej czekolady. Posmak średnio intensywny i średnio długi. Przyjemny, nie zalegający. Pod koniec piwa tak jakby palpość się zmniejszała (pewnie to "przyzwyczajenie" się do niej) i bardziej "wychodziły" nuty słodowe. Wysycenie klasyczne stoutowe, niskie. Opakowanie (jak no foto perłyfana i Puszka 72) ładne, staranne, trochę egzotyczne i kolorystycznie pasujące do stouta. Kapsel firmowy. Brak tylko zawartości ekstraktu. Piwo naprawdę smaczne. U nas żaden przemysłowy browar tej klasy stouta nie warzy niestety. A w dalekiej i nie piwnej Indonezji się da. Może Storm jest troszeczkę taki surowy, ale i tak to piwo na wysokim poziomie. Oceniam go na +4 (1 - 6).
          Dzięki Puszek 72.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #6
            Dzięki chłopaki - staram się jak mogę, żeby nawarzyć Wam dobrego piwa

            P.S. Nie mogłem się powstrzymać od megalomańskiego żartu, ale na poważnie - chyba powinienem spróbowac tego piwa, problem pewnie będzie z dostępnością - no chyba, że sam sobie zrobię i nazwę tak samo
            Last edited by iron; 11-02-2013, 00:32.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎