Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Arpa, Arpa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Arpa, Arpa

    Na etykiecie stoi, że to tradycyjne piwo jasne - ekstrakt 11,5, alkohol 4,8. Słaba piana wynikająca pewno z marnego nagazowania. W smaku mocno słodowe, praktycznie bez mocniejszych nut goryczkowych, lekka aroma chmielowa. Oczywiście pasteryzowane i lekko mętne jednocześnie.
    W sumie przyjemne na letnie dni. Trzeba tylko szybko pić, póki CO2 do cna nie ucieknie.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    I jeszcze jedno - jeśli ktoś chce etykietę proszę o info na PW. Postaram się odmoczyć najlepiej, jak potrafię i wyślę. Jest też kapsel do wzięcia...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ten browar z Biszkeku również nazywa się Arpa - zmieniłem temat. Co dziwne, w kilku miejscach wymieniany jest jako już nieczynny.

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        #4
        Browar w Biszkeku raczej działa, bo na etykiecie jest jego adres z adnotacją, że właśnie tu je wyprodukowano. Arpa jest zresztą jedynym kirgizkim piwem, które można tam kupić.
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Może się odrodził Żadnej strony intrnetowej niestety nie znalazłem, więc nie mogę sprawdzić u źródła.

          Comment

          • wilczagorka
            Junior
            • 02-2009
            • 3

            #6
            ja podczas pobytu w Kirgistanie z lokalnych piw, których chyba 3 rodzaje pamiętam były, piłem głownie Наше Пиво
            strona browaru:


            a Arpa moim osobistym zdaniem jest paskudna...

            Comment

            • barylek
              Junior
              • 06-2009
              • 5

              #7
              Moim zdaniem to piwo mimo wszystko daje się pić. Nie jest może specjalnie dobre, ale znam wiele znacznie gorszych. Ot, taka lokalna ciekawostka...
              Poniżej zdjęcie etykietki:
              Attached Files

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Piwo zdecydowanie trudno pijalne, chociaż browarem zawiadują podobnoż Niemcy.
                Za najlepszy komentarz można uznać słowa kirgiskiego przewodnika, że to piwo smakuje nadal jak za czasów Związku Sowieckiego.
                Attached Files

                Comment

                • kruger_nr1
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 801

                  #9
                  No i trudno mi się nie zgodzić z poprzednim wpisem Klossa, smak nie porywa tego piwa, choć browar w centrum miasta przy największym bazarze Osz.
                  Kolekcja puszek piwnych:
                  http://puszkikrugera.web-album.org/

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎