Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Korca, Korca Pils Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Korca, Korca Pils Blonde

    Drugie piwo z Korca
    zawartość alkoholu 4,5%, ekstraktu 11,2%
    Kolor złocisty, piana z początku gęsta i obfita szybciutko opada ale zostawia krzaczki na szkle, zapach delikatny, chmielowy. W smaku dośc ostre (jak dla mnie za dużo gazu), poza tym glekka goryczka wymieszana ze skunowym posmakiem (zielona butelka)
    Wg mnie przeciętne piwo, ale spróbować mozna.
    Jak dla mnie browar robi małe zamieszanie gdyz ciężko po szacie graficznej odróżnić piwo ciemne od jasnego.. Tu, pod PILS jest napisane BLONDE
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Qbasmuggy
    Member
    • 06-2005
    • 82

    #2
    Obecne parametry piwa: 11,5% ekstraktu, 4,5% alkoholu
    Piwo przyzwoite ale na kolana nie powala. Dosyć mocna goryczka, nagazowanie w normie, piana na początku obfita, i do ostatniego łyka zostaje ok 0.5 cm warstwa.
    W załączeniu zdjęcie, niestety słabej jakości bo robione komórką
    Last edited by sibarh; 14-10-2011, 21:16.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      parametry j.w.
      barwa ładna, słomkowo - złota, piana szybko siada, ale zostaje co nieco. Słodowe aroma, w smaku też przebija się słód + dziwny okołosłodowy posmak, lekka goryczka na koniec.
      Browar w l. 90. przeszedł remont i został wyposażony w urządzenia czeskiej produkcji.
      Wizualnie wygląda ładnie, smakowo nie odbiega od standardów południowoeuropejskich.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Jak dla mnie to najlepsze piwo jakie piłem w Albanii. Widać, że Czesi maczali w nim palce. Piękna, gęsta piana oblepiająca szkło, wyważona słodowość, świeże zbożowo - chlebowe smaczki, miła chmielowa goryczka. Podane w knajpce naprzeciw dworca kolejowego w Durres w firmowym szkle w idealnej temperaturze za jedyne 100 lek.
        Attached Files

        Comment

        • ZKB
          Senior
          • 12-2009
          • 172

          #5
          Piwo otrzymane w prezencie. Butelka 0,33l, ponoć butelkę 0,5l bardzo ciężko dostać. Lekki pils, który z pewnością zostawia w tyle większość produktów browarów z krajów byłej Jugosławii. Czuć właściwą goryczkę, pianka odpowiednia - do wypicia na pewno, nie tylko z uwagi na upał.
          Beer is for life not just for christmas !

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZKB Wyświetlenie odpowiedzi
            ... zostawia w tyle większość produktów browarów z krajów byłej Jugosławii.
            Jakoś nie pamiętam żeby Albania była kiedykolwiek w Jugosławii. Gdyby tak to można by się tam jakoś dogadać w słowiańskim języku

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • ZKB
                Senior
                • 12-2009
                • 172

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Jakoś nie pamiętam żeby Albania była kiedykolwiek w Jugosławii. Gdyby tak to można by się tam jakoś dogadać w słowiańskim języku
                Wcale tak nie twierdziłem - chodziło mi bardziej o porównanie bałkańsko-turystyczne (jestem z pokolenia, które Jugosławię zna z autopsji, więc
                Beer is for life not just for christmas !

                Comment

                • dryx
                  † 1966-2017 Piwosz w Raju
                  • 04-2002
                  • 1735

                  #9
                  Obecna nazwa tego piwa to Korça Bjonde.
                  Obecnie alkohol wynosi 4,1 %, ekstraktu nie podano.
                  Butelka 0,33 l.
                  Barwa słomkowa,piana niska, chwilowa.
                  Mocny słodowy aromat.
                  W smaku też mocny słód plus wyraźna goryczka. Nagazowanie słabe.
                  Attached Files

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    barwa ładna, słomkowo - złota, piana szybko siada, ale zostaje co nieco. Słodowe aroma, w smaku też przebija się słód + dziwny okołosłodowy posmak, lekka goryczka na koniec.
                    4,1% alk. nadal. Właściwie bez zmian. Barwę bym określił może bardziej w kierunku samej słomki. Aromat słodowy, ale jakiś niezbyt czysty (skarpetka, ale taka średnia, z jednej kończyny). W smaku lekki słód się przebija, ciut goryczki na koniec. Całość lekka, nijaka, ale pijalna. Co nie zawsze się zdarza - warzone tylko ze słodu. Pamiątka z podróży do Al...di. Zgasi pragnienie i tu

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Click image for larger version

Name:	P1080734.JPG
Views:	371
Size:	21,3 KB
ID:	2319916

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 569

                        #12
                        Kupiłem w Aldi, zdjęcie jak wyżej. Piana znikła, zapach chmielowy, przyjemny, kolor faktycznie, jasna słomka. Smak hmm, jest goryczka ale i nuty kwaskowe. Ciekawy eksperyment, gdyż piwa o takim woltażu u nas, to sama woda. Ocena 3,5/6.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Ekstrakt 11*, alko 4,1%

                          Piana - na dłużej pełna warstewka.
                          Lacing - niewiele.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - blada, jasna słomka.
                          Aromat - zbożowość z lekka kartonowa.
                          Smak - słodkawe, lekko cukrowa słodowość, nutka karmelowa, lekka goryczka.

                          Letnie ale nie z czołówki tego segmentu

                          Etykietka jak u Darka D. z 2021 roku.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎