Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

InBev Belgium, Hoegaarden Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #61
    Piękna orzeźwiająca lekko kwaskowa świeżość. Jakże inne od pszenno-drożdżowych piw niemieckich. Subtelne. Leciutko chmielone, leciutko drożdżowe, leciutko pomarańczowe, leciutko cierpkie w odcieniu korzenno-ziołowym po przełknięciu i leciutko słodkie. Warto się podelektować. 4,9% alkoholu.

    Comment

    • Wrotka
      Member
      • 10-2009
      • 35

      #62
      Wczoraj drugi raz w życiu piłem to piwko. Za pierwszym razem uznałem je za najmniej wyraziste ze wszystkich, które do tej pory piłem. Czułem się jak bym pił wodę z czymś. Oczywiście to coś było bardzo poprawne.
      Wypiłem drugi raz - wczoraj. Świetne! Wyraźny, pyszny smak. Świetne niczym Franziskaner, którego uznaję za najlepsze pszeniczne piwo.

      Jako, że większość piszących wcześniej osób opisała Hoegaardena bardzo dokładnie ja dodam tylko kilka ciekawostek.
      W PL widziałem to piwo tylko w 0,33l. W Kerfurze kosztuje ok. 6zł, nie pamiętam dokładnie. W czasie jarmarku dominikańskiego kosztowało w Duszku 11zł.
      Na kontretykiecie nie ma nic po polsku(a jest coś w innych niż angielski języku ), więc jest obowiązkowa polska naklejka od importera. "Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel" - aż tak nie chciało im się zrobić naklejek dla tego piwa i na wszystko co mają przyklejają jeden rodzaj naklejki?
      Last edited by Wrotka; 20-10-2009, 07:56.
      www.reddragon.pl <--- najlepsza internetowa gra w przeglądarce. Mi zabrała 5 lat życia. Polecam!

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #63
        Co jakiś czas powtarzam i zawsze m smakuje. Nie ma tu nie wiadomo jakich smaków ale jest wyraźne cytrusowe orzeźwienie i czysty smak.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #64
          przywiezione przez znajomka z Belgii w butelce 0,33l. Genialna odmiana po 'gęstych' pszenicach z Niemiec (szczególnie Hefe). Posmak przypraw zostający między przełykiem a podniebieniem daje niepowtarzalny smak. Piana szybko znika. Zapachu nie mogę zdefiniować, czuje przyprawy również.

          ps. czy wszystkie belgijskie piwa są rozlewane do butelek 0,33? To już 6te belgijskie piwo przywiezione w małej butelce

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
            ps. czy wszystkie belgijskie piwa są rozlewane do butelek 0,33? To już 6te belgijskie piwo przywiezione w małej butelce
            Raczej tak, napewno w NL tak jest. W knajpie też leją 0,33.

            Oczywiście są wersje 0,7l.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
              ps. czy wszystkie belgijskie piwa są rozlewane do butelek 0,33?
              Nie, nie wszystkie. Niektóre są w butelkach 0,25

              A poważnie, butelek 0,5 nie uświadczysz. Możesz trafić na wersje 0,75, ale tylko nielicznych piw.
              Jedyne opakowania 0,5, jakie widziałem, to puszki z Jupilerem, Maesem, Stellą i Leffe Blonde.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #67
                Jako że ja mało światowy i ogólnie dopiero amator to wcześniej nie próbowałem żadnego belgijskiego witbiera - akurat tak się złożyło, że w miarę tanio trafiłem na Hoegaarden.

                Muszę przyznać, że spodobało mi się ale bezkrytyczny nie będę. Piwo ma świetny, świeży pszeniczny zapach, czuć drożdże i sporo cytrusów, w tle jakieś przyprawy (ale kolendry wypisanej w składzie nie czuję). W smaku jest lekkie, odrobinę wodniste. Znowu czuć drożdże, znowu cytrusy (grejpfrut?), pozostawia w ustach lekko cierpki posmak. Byłoby świetne gdyby tych cytrusowych nut było jeszcze więcej ( następnym razem spróbuję z tym plastrem cytryny), wtedy bym je pokochał. A tak po prostu dobre, ciekawe piwo. Nie wiem jak wpisuje się w kanon gatunku ale po niemieckich pszeniczniakach to ciekawa odmiana. Latem na pewno wrócę do niego.

                BTW. 1. Po wypiciu w szkle został delikatny zapach kojarzący mi się z mokrą ściółką leśną, pijąc piwo nie wyczułem takiej nuty
                2. Faktycznie się po nim beka
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #68
                  O Matko! Dopiero po wypiciu butelczyny doczytałem na kontrze, że należy Hoega podawać w temperaturze 4 st C
                  Jest to moje pierwsze butelkowe i dlatego dałbym głowę, że poprzednie - lane - były serwowane w wyższych temperaturach.

                  A jeśli chodzi o smak to zdecydowanie odradzam degustację w okresie październik-kwiecień. W wiosenno-letnich miesiącach zdecydowanie zyskuje

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    W wiosenno-letnich miesiącach zdecydowanie zyskuje
                    Najlepiej z plasterkiem cytryny.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • lisiewski
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 459

                      #70
                      Pyszne W każdej temperaturze

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #71
                        Świetne orzeźwiające piwo. Mocno cytrusowe, wyraźnie drożdżowe do tego korzenne akcenty. Moim zdaniem trochę gazu brakuje. Do tego szybko piana opada. Piłem również lanego w Pilznie.
                        Attached Files
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • normusania
                          Junior
                          • 06-2010
                          • 2

                          #72
                          właśnie jestem po degustacji,piwko jest rewelacyjne,jak przywożę z supermarketu,to wkładam do zamrażarki ,aby proces chłodzenia przyspieszyć,bo doczekać się niemogę.Jest najlepszym piwkiem na upały.Delikatność tego piwka zachwyca.W skali od 1-6 daję 5+.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika normusania Wyświetlenie odpowiedzi
                            właśnie jestem po degustacji,piwko jest rewelacyjne,jak przywożę z supermarketu,to wkładam do zamrażarki ,aby proces chłodzenia przyspieszyć,
                            Zasadniczo to szybkie schładzanie w ujemnych temperaturach, piwu zdecydowanie szkodzi ale rozumiem, że cel uświęca środki.

                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                              W Czeskim Cieszynie stare przejście przez most, później kierować się w prawo do parku koło szkoły myzycznej- Restauracja Paparazzi.
                              Niestety przykra wiadomość , wczoraj byliśmy w Czechach i niestety Hoegaardena się nie napiliśmy (zlikwidowano klub Paparazzi) Były za to inne piwka w doborowym towarzystwie (piracka muza i gwizdek)

                              Comment

                              • przemo70
                                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                                • 05-2007
                                • 1501

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Niestety przykra wiadomość , wczoraj byliśmy w Czechach i niestety Hoegaardena się nie napiliśmy (zlikwidowano klub Paparazzi) Były za to inne piwka w doborowym towarzystwie (piracka muza i gwizdek)
                                A taki to fajny klub był, szczególnie jedna z kelnerek
                                Save water, drink beer ...

                                http://www.parowozy.com.pl/
                                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎