Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abbaye du Val-Dieu, Val-Dieu Grand Cru

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Abbaye du Val-Dieu, Val-Dieu Grand Cru

    Butelka 0,75l (nie ma mniejszych), zaw. alk. 10,5%. Kupione na targach Polagra, od niedawna dostępne w PiP w Starym Browarze za 19,99zł.

    Kolor ciemnorubinowy, zapach intensywnie owocowy, smak - no cóż natychmiast skojarzyło mi się z Rochefortami (8 i 10) - bardzo podobne wrażenia smakowe, ciężkie piwo, najpierw smaki raczej słodko-owocowe (śliwki?) pod koniec pojawia się goryczka. Trochę za bardzo schłodziłem, więc pierwszy łyk był w smaku dość alkoholowy, ale rozsądnie odczekałem i alkohol ukrył się - można go było wykryć w miłym ciepełku w gardle.
    Piana również skojarzyła mi się z Rochefort - najpierw mała warstwa, potem malała, a następnie począł tworzyć się kożuszek, który towarzyszył mi do końca degustacji.
    Zdecydowanie polecam, za tą cenę otrzymuje się solidne piwo, które jednak może solidnie kopnąć więc jest dobre na powolne sączenie przez cały wieczór...
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Spożywane w wersji beczkowej we wrześniu 2010 w brukselskim genialnym pubie Moeder Lambic w towarzystwie państwa Kopyrów. Kosztowało 3,50€ za 0,33l.

    Zawartość alkoholu 10,5% obj.

    Kolor: Cudna, bardzo ciemna czerwień.
    Piana: Wspaniale wysoka, gęsta i trwała. Widać zresztą na zdjęciu.
    Zapach: Za słaby i ma za mało charakteru. Czuć troszkę owocków, ale całość rozczarowuje, zważywszy jak ekstraktywne jest to piwo.
    Smak: Słodki, lekko cierpki, lekko goryczkowy. Poza tym trochę fajnych winnych nutek i niestety pewna metaliczność (potwierdzona testem Kopyra, wykonywanym w jego obecności ).
    Uwagi: Bardzo solidne, bardzo ekstraktywne mocne ciemne piwo. Może troszkę za słodkie jak na mój gust, ale i tak plasuje się w belgijskiej ekstraklasie, a konkurencja przecież ogromna.
    Attached Files

    Comment

    • Koninck
      Senior
      • 03-2009
      • 180

      #3
      Kolor:Ciemny mętny brąz
      Piana: Przy nalewaniu krótka, gesta, kożuszek pozostaje do końca trzyma się ścianek
      Zapach: Słodki karmel, wina owocowego
      Smak: Słodu, drożdży, rodzynek lekka cierpkość ogólnie dobrze zbalansowane w smaku
      Nasycenie: Delikatne
      Opakowanie: Bączek z nadrukiem na kapslu i krótką historią z tyłu na etykiecie
      Uwagi: Dobrze wyważone i aromatyczne coś w stylu Rochefort 10, Westvleteren 12
      Attached Files
      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Ciemny Quadrupel, nadal 10,5 alk.

        De couleur sombre, avec une mousse brunâtre et onctueuse, la Grand Cru est une bière riche, entière et puissante avec un délicieux long arrière-goût.   On y retrouve des arômes complexes et étonnamment doux vu le haut degré d’alcool, subtilement caché.   La mousse caramel et la rondeur en bouche sont en parfaite harmonie avec une amertume moyenne et des goûts de café. Produite avec du malt fortement grillé dont elle tire un goût plus acidulé.   Malt d’orge, houblons , eau et levure   Recommandation: Servir entre 8°C et 12°C


        Aromat - na początku minimalnie owocowo-winne nuty (malina), potem wyraźne, dominujące, miękkie słodowe tony - słodsze śliwki, przetwory śliwkowe, lekko palone
        Piana - wysoka, umiarkowana trwałość, z koronką, zostaje trochę na szkle
        Barwa - bardzo ciemny brąz, trochę rubinowy pod światło, zmętniona
        Wysycenie - średnie, ale z wyraźnym musowaniem
        Smak - pieczone śliwki, powidła, trochę likierowe (alkohol bardzo dobrze ukryty, przyjemnie rozgrzewa), pod koniec też karmel, minimalna cierpkość i palona goyczka.
        Treściwość - zdecydowana

        Miękkie, misiowate, o słodszym profilu, który mi tu odpowiada (ale nie każdemu musi). Może nie jest nazbyt złożone, ale mi bardzo smakowało.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1080400.JPG
Views:	36
Size:	21,9 KB
ID:	2318996

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎