Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Kaltenberg Royal Lager Unfiltered

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Krynica, Kaltenberg Royal Lager Unfiltered

    Jeden z kilku licencyjnych Kaltenbergów, produkowanych przez białoruską Krynicę z Mińska za zgodą König Ludwig International GmbH & Co. KG. Słód jęczmienny jasny, słód monachijski ciemny, chmiel i produkty chmielowe w składzie. Przy 11,5% ekstraktu początkowego piwo ma 5,0% alkoholu. Z nazwy wynika, że produkt jest niefiltrowany, aczkolwiek pasteryzację obowiązkowo przeprowadzono.

    Barwa złocisto-miodowa, wpadająca w pomarańczowe nastroje. I faktycznie nie do końca klarowna z powodu braku filtracji.
    Piana biała, o zróżnicowanej teksturze, szybko umykająca do obrączki wokół szkła.
    W zapachu piwo ma słodowy aromat, o wyraźnej chlebowej nucie przewodniej. Na dalszym planie niewysokie ziołowe chmiele.
    Smak oparty na słodach, podobnie jak w aromacie. Sama słodowość chlebowa, nieco ziarnista, orzeszkowa, po ogrzaniu biszkoptowa. Goryczka nieduża, trawiaste chmiele ledwo zaznaczone. Za to wyraźne ślady DMS-u w profilu i lekki kwasek.
    Nagazowanie niezbyt okazałe.
    Butelka z bordową etykietą w klasycznym piwnym stylu (nie to co Ci nowofalowcy ze swoimi mazami albo przegadanymi samoprzylepami). Kapsel z herbem przykryty akcyzą.

    Takie sobie. Smak w żaden sposób nie jest royal. Piwo o które nie warto się zabijać. Warzywniak, choć może i umiarkowany tutaj, nie sprawia najlepszego wrażenia. Piana 2-minutowa. Ogólnie zatem tylko 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    U mnie aromat drożdżowy, trochę owoców.
    Piana i barwa - jak wyżej
    Wysycenie - łagodne, musujące
    Smak - słodowy z drożdżami. Na pierwszym planie kwaskowe owoce, trochę chmielu,karmel, znikoma goryczka

    Mój egzemplarz bez DMSu, ale całość nieciekawa.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎