Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zagrebačka Pivovara, Ožujsko Pivo Specijal - Svijetlo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #16
    Znowu je piłem w czasie pobytu w Chorwacji. Nowa informacja - ekstr. 12% podany na kontrze, nie pamiętam czy podawali wcześniej. Nazwa znaczy "marcowe" chociaż w charakterze nie ma z nim nic wspólnego.
    Kolor jasnozłoty, piana bardzo krótka nawet po nalaniu z góry, gazu dosyć mało.
    Zapach i smak przypominały mi rozcieńczony roztwór piwa w wodzie. Może niektórzy lubią takie piwa na upały, ale ja wolę więcej charakteru w piwie. Piłem już nawet leciutkie 9-tki i 10-tki które były dużo treściwsze. Ocena 3=.
    Z popularnych chorwackich piw o wiele wyżej cenię Karlovacko.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Regent
      Senior
      • 10-2002
      • 512

      #17
      Po nalaniu utworzyła się gęsta " drobnoziarnista" piana. Kolor jasnozłoty, lekko mętne. Smak mdły, goryczkowy, mało urozmaicony. Słabo gazowane. Opakowanie puszka 0,5l rewelacyjna - świetny montaż fotografi lasu, wodospadów, łanów zbóż jako tło. Ogólnie samo piwo raczej słabe.
      Attached Files
      Mniej alkoholu w piwach !!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #18
        Piwo przywiezione przez Borysko z Chorwacji - dzięki!

        Zgrabna buteleczka 0,25l z "tymbarkowym" kapslem. Nie przepadam za tego typu zamknięciem, juz wolę odkręcane.
        Kolor pilsowy nie wyróżnia się.
        Piany całkiem sporo, gęsta. Opada do cienkiej choć szczelnej kołderki.
        Zapach dość silny, chmielowo-słodowy.
        W smaku duzo chmielowości i sporo goryczki. Gdzieś w tle słabiutka nutka słodowa, ale przysłonięta goryczką. Poziom goryczki mocno mnie zaskoczył. Piwo jest niezłe, choć źle zbalansowane, powinno być więcej słodowości. Pomimo to piję z przyjemnością i stawiam 4-.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          I jeszcze fotka:
          Attached Files

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #20
            Spośród piw powszechnie w Chorwacji dostępnych, to było moim ulubionym. Wg mnie ma najbardziej zdecydowany smak. Niedostatek słodowości, o którym mówił Twilight, zanika, gdy piwo nieco sie ogrzeje. Ponieważ na kampie dysponowałem jedynie turystyczną lodówką, piłem je najczęsciej w temperaturze kilkunastu stopni i wspominam, że wtedy smak był doskonale zbalansowany. Teraz piję schłodzone w normalnej lodówce i faktycznie, na początku odczuwa się niedostatek słodowości. W miarę picia jednak balans poprawia się, dochodzi lekka słodycz i chlebowy posmaczek. Utwierdzam się w przekonaniu, że to najlepszy przedstawiciel Chorwackiej masówki.

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #21
              Dostałem od znajomej, a właściwie żona dostała, a ja wypiłem . Uważam, że nie jest złe. Bardzo delikatne, z łagodnym, w sumie przyjemnym posmakiem - ja wiem... - owocowym. Goryczka niezbyt silna, posmak słodowy, też bez przesady. Typowe piwo na upały, myślę, że świetnie się sprawdza w takie dni.Kolor słomkowy, podchodzący lekko pod złoto. Nie miałem większych problemów z pianą, była dość wysoka i wcale od razu nie znikła. Daję słabe 4.
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                alk 5,2%, ekstr 12%

                kolor - jasnozłocisty, klarowne
                piana - mierniutka, po nalaniu błyskawicznie znika, piana średniobabelkowa
                zapach - znowu przypomina mi zapach skuna mimo, że brązowa butelka, leciutko słodowy zapach przebija się przez ten główny
                smak - za bardzo szczypiące w jezyk, za ostre w smaku, czuje lekka goryczkę z delikatnym chmielowym posmakiem
                gaz - zdecydowanie za duzo
                opakowanie - pet 1l, brązowa butelka

                Nie smakowało mi zbytno ale przez swoją lekkośc mozna nim szybko ugasić pragnienie i zapomnieć.
                Kolejny chorwacki produkt otrzymany od rodzinki. (Poszli na ilość a nie na jakość, same PET-y)
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10385

                  #23
                  Aktualna fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #24
                    Piwo z browaru Zagrebačka Pivovara - Ožujsko - Svijetlo.
                    Butelka 0,5 litra, alkohol: 5,2%, ekstrakt: 11,5%.
                    Kolor: ciemny żółty.
                    Piana: obfita, wianuszek został do samego końca.
                    Zapach: silnie chmielowy.
                    Nasycenie: malutkie.
                    Smak: na początku sporo słodyczy, potem wyraźna goryczka.
                    Opakowanie: etykieta zmieniła się od wpisu sibarha (chwilowo nie mam możliwości zrobienia zdjęcia), wszystkie potrzebne dane, firmowy kapsel.

                    Uwagi: podarowane w prezencie od silviana (serdeczne dzięki za możliwość degustacji). Potwierdzam słowa darczyńcy: kiepskie piwo, może dobre na upalną plażę w Chorwacji.
                    Nie przewyższa jakościowo naszych koncerniaków.

                    Comment

                    • porek388
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 213

                      #25
                      Kolor: jasnozłoty.
                      Piana: obfita - utrzymała się na 1 cm do końca.
                      Nasycenie: duże.
                      Zapach: chmielowy.
                      Smak: na początku porządna chmielowa goryczka, w miarę spożywania ujawnia się także smak słodu. Smaczne.
                      Opakowanie: zielona litrowa butelka plastikowa z bardzo słabą etykietą - na szczęście nie wpłynęło to na smak piwa.

                      Dobre piwo do zaspokojenia pragnienia na 4,5.

                      Comment

                      • silvian
                        Senior
                        • 08-2008
                        • 727

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika porek388 Wyświetlenie odpowiedzi
                        zielona litrowa butelka plastikowa z bardzo słabą etykietą - na szczęście nie wpłynęło to na smak piwa.

                        Dobre piwo do zaspokojenia pragnienia na 4,5.
                        Jesteś pewien, że zasługuje aż na 4,5 ?
                        "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                        Comment

                        • porek388
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 213

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jesteś pewien, że zasługuje aż na 4,5 ?
                          Cóż smakowało mi, a kwestia opakowania jest dla mnie elementem w niewielkim stopniu wpływającym na opinię o piwie. Niemniej jednak staram się opisywać (choć nie zawsze oceniać) wszystkie składowe zgodnie z artomatem.

                          Comment

                          • kogoot
                            Member
                            • 05-2009
                            • 47

                            #28
                            jak dla mnie slabe, jakies wodne takie zbyt lekkie ale sa rozne gusta. ja jednak pilem tam karlovacko

                            Comment

                            • chitos
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 195

                              #29
                              Dane: ekst. 11%, alk, 5%

                              Kolor: Złoty, klarowny.
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, ciężko powstaje nawet podczas nalewania pozostają "wysepki".
                              Zapach: Chmielowy oraz delikatnie wyczuwalny alkohol
                              Smak: Smak słodowy, ze słabą goryczką podobną jaka jest w tanich piwach marketowych.
                              Wysycenie: Niskie, mogło być wyższe.

                              Piwo przyzwoite, nic więcej o nim nie można powiedzieć.

                              Comment

                              • babalumek
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1207

                                #30
                                Piłem głównie z beczki. Piana ładna, utrzymywała się dość długo. Smak łagodny, bez wyraźniejszej goryczki, ale świeży i orzeźwiający. Nie jest to może rewelacyjne piwo, ale jako jedno z dwóch najpopularniejszych piw w Chorwacji na pewno przebija nasze "popularne piwa". Ja bym ocenił na 4.
                                MRKS Kuźnia Jawor

                                WTS Sparta Wrocław

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎