Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karlovačka Pivovara, Karlovaćko Svijetlo Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #31
    Jest, jest. zapraszam tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=25479
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #32
      A oto 2 komplety etykiet przywiezione ze wspomnianej wyprawy w 1994r. Ciekawe jest, to, że podawali tylko ekstrakt, alkoholu brak.
      Attached Files
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • landi
        Junior
        • 08-2002
        • 2

        #33
        Chorwackie piwa

        Hej! Mnie to piwo zupelnie nie smakowalo. Tania produkcja - podobna do wielu 'lokalnych' browarow w Polsce. Po paru dniach pobytu i prob picia roznych chorwackich piw, zdecydowanie wybralismy znanego Heineken'a.
        Nie zeby byl doskonaly, ale pobija jakoscia chorwackie piwa na glowe.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika landi Wyświetlenie odpowiedzi
          Hej! Mnie to piwo zupelnie nie smakowalo. Tania produkcja - podobna do wielu 'lokalnych' browarow w Polsce. Po paru dniach pobytu i prob picia roznych chorwackich piw, zdecydowanie wybralismy znanego Heineken'a.
          Nie zeby byl doskonaly, ale pobija jakoscia chorwackie piwa na glowe.
          Nie piłem tego piwa, ale tak się składa, że przedkładamy tutaj smak piw z "lokalnych" browarów w Polsce, nad gorzką wodę bez charakteru pod nazwą Heineken. Z twojego opisu wynika więc, że warto się mu przyjrzeć.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • albeertos
            Senior
            • 10-2001
            • 2313

            #35
            Będąc w tym roku w Cro, jak i w poprzednim mając do wyboru kilka zaledwie piw, w 80% wybieraliśmy Karlovacko. Chyba ma najbardziej rozpoznawalny smak ze wszystkich (oprócz tego było Ozujsko, Ozujsko Cool, Freshhh, licencjonowany Union, słoweński Zlatorog i bośniacka Prima).
            Piszę tu o lagerach, bo oczywiście poza konkurencją jest ciemny Tomislav, jednak w tym roku na niego nie trafiliśmy w sklepach.
            (_)>
            Nigdy się nie poddawaj!!!
            Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
            Lech jest tam gdzie jego wiara
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #36
              Nie jest to piwo, którym można się delektować. Na upały w sam raz, dla orzeźwienia. Wodniste, płytkie i ubogie w smaku z niezbyt przyjemną, jakby chemiczna goryczką na pierwszym planie. Zapachu praktycznie brak. Piana opada w szybkim tempie.

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1303

                #37
                o smaku nic nowego nie napiszę, nie jest odkrywczy - da radę, jak mówią. ale chyba nikt nie wspomniał, że to piwo powstaje (także?) w austrii. na kontrze stoi: zemlja podrijetla: austrija
                veni, emi, bibi

                Comment

                • lycaster
                  Senior
                  • 05-2008
                  • 130

                  #38
                  Karlovacko i Ożujsko to chyba najpopularniejsze marki w Chorwacji, przynajmniej najłatwiej dostępne. Według mnie Ozujsko lepsze. Wprawdzie oba te piwa w wersji jasnej są bardzo przeciętne, ale za to ciemne Ozujsko pierwsza klasa. Delikatny posmak kawy, ładny, ciemny kolor i całkiem przyzwoity bukiet smaków.
                  Z ciekawostek - wśród składników można znaleźć poza słodem jęczmiennym, wodą i chmielem także "krupę kukurużną" czyli śrutę kukurydzianą. Ktoś wcześniej pisał o dziwnym skrobianym posmaku, prawdopodobnie bierze się on właśnie z dodatku tej śruty. Gdzieś czytałem, że duże browary coraz częściej wykorzystują taką śrutę w celu obniżenia kosztów. Ma ktoś może informacje jak to w Polsce wygląda?

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #39
                    wygląda tak samo. niestety.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • lycaster
                      Senior
                      • 05-2008
                      • 130

                      #40
                      Tak mi się też wydawało, ale pytanie czy producent takiego piwa nie ma przypadkiem obowiązku zamieszczenia informacji o takim składniku na etykiecie. Z tego co czytałem, ponoć dodaje się także do zacieru izoglukozę. Jak ktoś ma ochotę i czas, polecam lekturę tego artykułu:



                      Pytanie, czy jeśli faktycznie taka sytuacja ma miejsce w trakcie produkcji przemysłowych piw, to dlaczego nie znajduje to odzwierciedlenia w opisywanym składzie. Tym bardziej, że żaden z polskich producentów nie chwali się Reinheitsgebot

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #41
                        Piwo z browaru Karlovačka Pivovara d.o.o. - Karlovaćko Svijetlo Pivo.
                        Butelka 0,5 litra, alkohol: 5,4%, ekstrakt: 12%.
                        Kolor: słomkowy.
                        Piana: słaba, szybko zgasła.
                        Zapach: silnie chmielowy.
                        Nasycenie: średnie.
                        Smak: chmielowo-słodowy, z przewagą tego pierwszego.
                        Opakowanie: na etykiecie wszystkie potrzebne dane, firmowy kapsel, w sumie ładne dla oka.

                        Uwagi: kolejne piwo od silviana (serdeczne dzięki). Wypiłem Karlovaćko dzień po Ožujsko i jestem skłonny ocenić go ciut niżej. Ale w sumie te dwa piwa słabe i nic dziwnego, że silvian słał z wakacji smsy z prośbą o jakiegoś Portera z Polski

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #42
                          Butelka PET 1l zielona, przywiezione przez kumpla.
                          kolor złoto-słomiany
                          piana średnibąbalkowa, dośc intensywna, srednitrwała; miłe zaskoczenie
                          zapach chmielowy, lekko słodowy w tle coś co Twili określa jako szmatę
                          nasycenie za duże, zabija smak
                          smak jak na dość płytko odfermentowaną 12tkę płaski wyraźna goryczka ale krótka, tępa, lekki słód i kwasek, coś sztucznego czego nie identyfikuję, do tego chyba twarda woda; kukurydzy raczej nie czuć - to na plus

                          Da się wypić bezboleśnie, ale raczej nie kupiłbym mając jakiś wybór...
                          3
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #43
                            No cóż wyraźnie widać, czuć i "smakować", że to piwo z dużą zawartością kukurydzy. Barwa słomkowa, prawie bez piany, sytuację ratuje fakt, że na tle innych piw w Chorwacji to było w miarę chmielone i ta lekka goryczka odrobinę ratowała sytuację. Dało się wypić po wyjściu z wody , ot tak jedno na szybko na uzupełnienie płynów a mimo to i tak jak na Chorwację wypijalne co świadczy o tragedii jeżeli chodzi o piwa w tym kraju.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Demigod
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 145

                              #44
                              Goszcząc na Istrii lata temu piłem Karlovaćko,wtedy przy temeraturze 35-40 st. C smakowało wybornie ,przywiozłem kilka sztuk do kraju i po wypiciu jednej butelczyny reszte rozdałem ,straszne pomyje .Ogólnie Chorwacja to jednak kraj wina nie piwa.

                              Comment

                              • arek36
                                Member
                                • 01-2007
                                • 73

                                #45
                                wygląd obecny:
                                Last edited by sibarh; 09-08-2011, 21:26.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎