Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, Oatmeal Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Young's, Oatmeal Stout

    Stout owsiany z browaru Young's, butelka 0,5 l., 5,0% alk. vol. Zakupione za ok. 11 złociszy.

    Owsa specjalnie nie wyczułem, ale musi coś być na rzeczy, bo stout ten był treściwszy od większości, a jednocześnie wcale nie tak mocno palony.

    Piana drobna, buduje ciekawą, powykręcaną czapę - wewnątrz chyba pracują te małe ludziki z Fragglesów.
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Czarny jak noc, bardzo treściwy ale wg mnie sporo palony.
    Piana bardzo średnia.

    Smak zbliżony trochę do naszych porterów i zupełnie inny niż guiness czy beamisch ale bardzo dobry.

    Polecam. Na 5.

    Comment

    • wfh85
      Junior
      • 09-2003
      • 11

      #3
      Ja też spróbowałem kolejnego wyrobu Young's. Kupiłem za 10.60 w MiniEuropie (pl.Wilsona) . Piwo czarne, nawet patrząc "pod światło". U mnie akurat piana ładna i dość długo stała. Zapach słabo wyczułem (wrażenie dość subiektywne z powodu kataru A smak świetny , "mocno" palone - tu już wg. mnie kwestia gustu czy komuś posmakuje , mi smakuje. Stawiam 5-
      You can crush us
      You can bruise us
      But you'll have to answer to
      Oh, the guns of Brixton

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Parametry j.w., cena w przeliczeniu z funtow wychodzi na to samo.
        Prawie czarne, praktycznie nieprzejrzyste nawet pod swiatlo. Babelki przez to niezauwazalne dla oka ale lekko wyczuwalne na jezyku, przynajmniej na poczatku.
        Piana bezowa, sredniobabelkowa, dosyc szybko opada zostawiajac trwaly cienki dywanik.
        Zapach karmelowo-slodowy. Smak karmelowy z lekka goryczka, posmak mi przypomina zbozowa kawe z mlekiem. Mi tez smakowal jak poprzednikom.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          browar Ram Brewery, w Wandsworth

          barwa czarna, nieprzejrzysta, piana ciemnobeżowa, dośc gruba, zostaje cienka warstwa, zapach przypominający palony słód, dość intensywny, gęste samo w sobie, w smaku jak typowy stout - gorzkie, wybija się przede wszystkim wspomniany smak palonego słodu, w ustach pozostaje bardzo miłe wrażenie, co najważniejsze, jest bardzo sycące.
          Świetny stout. Polecam
          Blue City, 9.90 zł
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Young's, Oatmeal Stout

            Zakupiony w Leclerck za 8,39 zł (o,5 l).Kolor czarny, na małej objętości widać ciemnobrązowy, smak wytrawny z głęboką goryczką, smak słodu palonego z nutkami karmelowymi i oliwki. Jak na tą "wytrawność" jest stosunkowo łagodne w piciu ( miejscami wręcz aksamitne ). Etykieta i kapsel do kolekcji. Ocena ogólna 4+

            Comment

            • fat_fire
              Member
              • 09-2004
              • 80

              #7
              Jeśli będę miał 9,99 na zbyciu to wiem co kupuję.Piwa z tego browaru mnie rozbrajają ale to bije wszystkie pozostale ,które piłem. Pianka o pięknym kolorze ciemnokremowym , barwa prawie czarna , smak-poezja . 'Zapakowane' w typową butelkę tego browaru jednak z tą etykietą , jej kolorystyką robi wrażenie 5+/5...powrócę nie raz..

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                A ja już piłem cztery Youngi i Oatmeal mi akurat najmniej przypasował. Co nie znaczy że jest zły. Po prostu pozostałe były świetne

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #9
                  Bardzo fajne ciemne piwo, nietypowe.
                  Barwa super czarna.
                  Smak, delikatny kremowe, bez dominacji jakis ostrzejszyh smaków, ale czuć te palone słody, i w tle lekko słodkie smaczki.
                  Napewno warto to piwo spożyc, i ja bym z chęcią powtorzył, tylko cena niestety wysoka, to chyba jedyna wada tego piwa.
                  Ocena 4,89

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #10
                    Aha, piwo to ma 13% ekstraktu.

                    Comment

                    • peter_1000
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 583

                      #11
                      Faktycznie ciut inne niż Guinnes. Napewno też bardziej palone. Owsa w smaku nie wyczułem ale jest on chyba zawsze praktycznie nie do wyczucia (no chyba że dla wytrawnych kiperów). Zwiększył on jednak (jak któś już powyzej pisał) treściwość piwa. I dzięki temu stout w żadnym przypadku nie słodki a dość wytrawny w smaku, pozostawia na języku odczucie pewnej "lepkości". Do naszych porterów bym go nie przyrównał. To jednak jest inny gatunek.
                      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23794

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
                        Faktycznie ciut inne niż Guinnes. (..) Do naszych porterów bym go nie przyrównał. To jednak jest inny gatunek.
                        do Guinnessa także raczej nie ma co porównywać, bo to też inny gatunek...
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Piwo Zakupione w Świecie Piwa, Kraków. Cena 8,9. Butelka 0,5l. Moc 5%, ekstrakt?. Zapach mocny, taki kawowo palony, przyjemny. Piany dużo, gęsta, trwała o bardzo ładnym kolorze, taki kawowo kremowy kolor. Gazu mało, ale w tym stylu to nie wada, można lepiej się skupić na smaczkach. Kolor czarny. Nawet pod silnym światłem tylko ledwo widoczne ciemno rubinowe prześwity. Smak złożony. W pierwszej chwili wyraźnie czuć typową dla stoutów taką gorycz. Po chwili przechodzi w taki bardzo specyficzny smak. Mnie się to kojarzy z palonym chlebem. Pod sam koniec w ustach pozostaje leciusieńka, ledwie wyczuwalna kwaskowość. Na szczęśce harmonizująca z całością. Podsumowując, (podzielam zachwyt fat_fire) piękna flacha, etykieta świetnie dobrana kolorystycznie, prezentacja piwa w kuflu, smak bez zarzutu, prawie ideał. Minusik za średnią trwałość smaku. Według mnie Oatmel jest lepszy od zwykłego stouta. Oceniam na -6 (1 – 6).
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            A tak się to cudo prezętuje
                            Attached Files
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • kentaki
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 452

                              #15
                              Young's Oatmeal Stout w nowej szacie graficznej i wyższym voltarzem, butelka 0,5 l., 5,2% alk. vol. Zakupione za 9,99 zł w Intermarche. Zmieniło się logo browaru na prostrze. Teraz dwa łebki baranków (chyba się będą trykać ), kapselek goły i tylko logo, butelka i etykieta też oczywiscie inna niż na fotce powyżej. Gdyby nie nazwa to bym nie wypatrzył tej nowej butelki lub jak kto woli zaciekawiła mnie nowość a potem dopiero luknołem nazwę.
                              Generalnie czarne, z rubinowym odcieniem piwo o brązowej pianie, pięknie kremowej, zarówno w kolorze jak i w konsystencji. Pianka dobrze się trzyma, powoli dziurawi i zostaje na szkle. Delikatny zapach palonego słodu z miłym, delikatnym posmaczkiem w ustach. Lekko kwaskowe o bardzo subtelnym aromacie chmielowym. Piwko jest dobrze nagazowane. Gdyby nie ta cena to pewnie weszło by na stałe do repertuaru a tak tylko okazjonalnie. Bardzo smaczne, nie mam porównania z innymi "owsiankami" ale jako stout to ten jest pełniejszy, treściwszy i smaczniejszy od Guinnessa czy Beamisha. Polecam , piwko na 4 z plusem ( to przez tą cenę).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎