Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Ležak / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #31
    Dostałem informację na skrzynkę PW od Pjenknika, że to przetłumaczy, ale dopiero w poniedziałek.

    Czekamy!

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #32
      A żeby pokazać, jak bardzo etykiety tych piw są podobne, załączam obrazek.
      Attached Files

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #33
        I dla przypomnienia również Staropramen :
        Attached Files

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #34
          Zgodnie z obietnicą, z małym opóźnieniem, przepraszając za jakość tłumaczenia( nie jestem zawodowym tłumaczem)
          Browar Szirawar z Michalova po prywatyzacji w 1995 roku szukał możliwości jak nawiązać do miejscowej 130 letniej tradycji piwowarskiej i jak zwiększyć poziom produkcji z 40 tys. hl. do planowanej 400 tys. hl. Inspirację znalazł w źródle czystej wody pod Vihorlatem której zaczął używać jako surowca wyjściowego. Przy szukaniu nazwy dla nowego piwa inspirował się miejscową nazwą źródła: Stary Pramen, a przy wzorze etykiety, jej formatu i czcionki znanym piwem Staropramen z praskiego browaru Szmichov. W 1996 roku oba browary stanęły do targów spożywczych "Sulima" w Brnie, gdzie aż biło w oczy uderzające podobieństwo napojów i graficzny projekt etykiet. Browary Praskie SA zareagowały zgłoszeniem do Urzędu Patentowego i ochrony znaku towarowego o nieuczciwą konkurencję. Przeciw sobie stanęły dwie argumentacje: Browary Praskie SA wskazywał na tradycję ochrony znaku towarowego w Europie, a browar z Michalova Szirawar na swoją inspirację źródłem bez zamiaru naśladowania znaku towarowego wyrobu z Pragi. W maju 1997 spór nabrął dramatycznych cech: Browary Praskie SA w pozwie złożonym w sądzie krajowym w Koszycach żądały aby browar Szirawar, który w międzyczasie zmienił nazwę na Stary Pramen, zaprzestał produkcji i sprzedaży piwa pod nazwą Stary Pramen. Dowodził, że skojarzenia nazwy i wyglądu etykiet mogą doprowadzić do pomyłek i zaszkodzić Browarom Praskim SA. Gdy sąd krajowy odrzucił pozew Browarów Praskich SA, odwołały się one do Sądu Najwyższego Republiki Słowackiej. Po rozpatrzeniu całej sprawy sąd orzekł o konieczności zmiany znaku towarowego, także na Ukrainie gdzie browar sprzedawał dwie trzecie produkcji. Po zapłaceniu kosztów sądowych, odszkodowania browar Szirawar został postawiony w stan upadłości i poszedł na przetarg.
          pozdrawiam
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #35
            Staropramen, Premium

            Zakupione w Polsce 2.99zł
            11,8 ekstraktu, 5 % alkoholu
            kolor Żólty silny.
            Piany brak.
            Lekki zapach chmielu.
            Goryczka średnia.
            Lekki posmak.

            Gdzie jest to słynne piwo z Pragi???

            Nie będę powtarzał.
            3+.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #36
              Nie pamiętam jak kiedyś smakował Staropramen, ale ten kupiony dziś w Polsce (Carrefour 2,85 but. bezzwrotna) nie rzucił mnie na kolana - potwierdzam brak piany, goryczka wyraźna, ale jakaś taka dziwna. To ten posmak o którym pisze piwo?
              Podsumowując - da się wypić, ale nie jest warte swojej ceny.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Qbric
                Senior
                • 04-2001
                • 427

                #37
                Staropramena piłem w dużych ilościach w Pradze na fajnym dichu koło mostu Karola "Wchodził" dobrze, choć był zbyt zimny (no ale to ine wina piwa). Bombelki ulatniały się uparcie ale słabiutko, więc piana też była cienka. W sumie piwo mi smakowało. Daję 3++
                Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #38
                  Piwo to cechuje zdecydowany smak, przede wszystkim czuć dominację goryczki, aczkolwiek w tle dostrzega się oznaki słodszych klimatów. Piana niestety szybko opada. Nieźle gazowane. Mimo wszystko całkiem przyzwoite piwko.
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #39
                    Kolor ładny, zapach też, ale smak troszeczkę mdławy - nie gasi dobrze pragnienia, a piana szybko znika. Nic rewelacyjnego.
                    Czyżby jakiś wielki koncern ogólnoświatowy maczał w tym palce?
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • piwowar2
                      Senior
                      • 11-2001
                      • 588

                      #40
                      Bylem nie dawno w Czechach i przewalczylem tam kilka roznych piwek. Stwierdzilem, ze Staropramen jest jedno z lepszych czeskich piw. Ogolnie mialem wrazenie, ze czeskie piwa sie pogorszyly.

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #41
                        piwowar2 napisał(a)
                        Bylem nie dawno w Czechach Ogolnie mialem wrazenie, ze czeskie piwa sie pogorszyly.
                        Odniosłem odmienne wrażenie, będąc w Czechach w sierpniu, takie piwa jak Staropramen 10%, Staropramen Granat, Velvet, Branik, Svetlany na długo pozostaną w mojej pamięci.
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #42
                          Piłem Staropramena Lezaka w wersji butelkowej i właściwie poza miłą goryczką nic więcej z tego piwa mi w pamięć nie zapadło. Ot po prostu poprawne piwo i nic więcej, żadna rewelacja.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10739

                            #43
                            straropramen

                            myślałem ze piwo czeski to będzie jakieś niebo w gębie lecz srodze
                            się rozczarowałem mocna goryczka jakis dziwny posmak piana też jakas dziwna chyba że czesi na eksport robią jakiś szajs
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • elemel7
                              Member
                              • 02-2003
                              • 31

                              #44
                              piłem Staropramena w Pradze w knajpie za Hradczanami obok Lorety: U Czerneho Wolu (podobno to ich lokal firmowy w Pradze) jasne dobre, ale powszednie-jak świeży pilzner; ale ciemne staropramenskie - niebo w gębie; to jest słowiański odpowiednik Guinessa.

                              Comment

                              • bulkowski
                                Member
                                • 03-2005
                                • 76

                                #45
                                oooo rewelacja, zdecydowanie nr.1 spośród czeskich piw (Pilsner Urquell się nie umywa)
                                idealne dla narciarzy
                                „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎