Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Ležak / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
    piłem to piwo u kolegi z beczki 5l, którą przywiózł mu znajomy z Czech

    po zasmakowaniu nastąpiła lekka konsternacja bo piwo smakowało jak rasowe polotmave - dominował smak karmelowo-słodowy z akcentami palonymi, barwa również polotmava - taki herbaciany, jasny brąz

    co to, nie to piwo im się nalało do beczki?
    Na 90% piłeś Granata od pewnego czasu sprzedają 8-paki - po 4 Leżaki i Granaty, więc może i z beczułkami coś kombinują.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #62
      Staropramen Prague Premium Beer nie wiem czy jest to samo piwo co Premium ale bylo warte.
      Kolor jasnozlocisty, klarowny 3,5
      Piana biała drobnoziarnista szybko siadła pozostawiając kożuszek na całym licu 3,0
      Zapach słodowo-chmielowy z akcentami owocowymi 3,5
      Smak łagodna goryczka delikatnie szczypie w język posmak słodu jest wyczuwalny 3,5
      Wysycenie pracowało cały czas z jednakową intensywnością 3,5
      Opakowanie zielone szkło, informacje o piwie pełne, etykierta dopasowana kolrystycznie do szkła kapsel z logo browaru 3,5
      Ogólna ocena 3,5
      Warte powtórki.

      Comment

      • Adamsss
        Junior
        • 07-2007
        • 12

        #63
        U mnie 11,7% ekstraktu. Zakupione w Auchan Modlińska.
        Całkiem dobre piwo jak na moje słabiutkie doświadczenie. Na kontrze "wyprodukowano dla Pepsi cola".
        Fotka niestety tylko butelki.
        Last edited by sibarh; 01-03-2013, 13:04.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          #64
          Bez szaleństw. Przyjemne, mocnogazowane lekkie piwo z wyraźną goryczką. Takie dla ugaszenia pragnienia. Jakoś... liczyłem na więcej. Posmak koncernu nie mylił, poszukałem w necie - od 2004 AB-InBev. Ech, wspomnienia .

          Comment

          • domus
            Junior
            • 09-2005
            • 16

            #65
            Zdecydowanie najgorsze piwo z ostatniej przywiezionej z Czech partii (m.in. Branik, Svijany, Velkopopovice, Vratislavice). Nie odbiega zanadto od polskich koncerniaków. Mocno nagazowane, trochę goryczki i nic poza tym. Zdecydowanie nie przypomina w swym charakterze piw "czeskich". Zdecydowanie nie polecam.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4577

              #66
              No pewnie, nie ma czego polecać, bo to czeski koncerniak. Szkoda też dźwigać z Czech bo jak chcesz, możesz to piwo kupić prawie w każdym markecie w Polsce. A poza tym tyle jest świetnych piwek w Czechach które warto wieźć do Polski...

              Comment

              • Snus
                Senior
                • 03-2008
                • 128

                #67
                Kupiłem bo na etykiecie było że Pivovary Staropramen, tak fajnie tradycyjnie i lokalnie brzmi

                Na ich stronie www można się dowiedzieć że są drugim producentem i drugim eksporterem piwa w Czechach. A są częścią Anheuser-Busch InBev.

                Na szczęście nie udało im się spartolić piwa jak to robią nasze lokale giganty i da się je pić, chociaż bez rewelacji.
                Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                Comment

                • behegrzmot
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 276

                  #68
                  Kolor: bursztynowy [4,5]
                  Piana: gruboziarnista, gdybym nie nalal do wysokiej szklanicy (Paulaner) zapewne niewiele by jej bylo [3,5]
                  Zapach: chmielowy, metaliczny, nie przypadl mi do gustu [3]
                  Smak: mocno goryczkowy, faktycznie troche przypominajcy PU ale bardziej plaski; spodziewalem sie czegos wiecej [3,5]
                  Wysycenie: dosyc duze, utrzymujace sie do konca [4]
                  Opakowanie: mdla etykieta; niby ladna rycina Pragi jednak z bliska wyglada jakby byla w "niskiej rozdzielczosci"; kontra z kompletem informacji w jezyku polskim; firmowy kapsel [3,5]

                  Ogolnie przecietnie [3,5]

                  Nie jestem na 100% przekonany, czy opisuje wlasciwe piwo wiec na wszelki wypadek zamieszczam zdjecie kontry:

                  Comment

                  • Baard
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 316

                    #69
                    Dzis zakupiony i spoż... sorry, zmęczony. Butelka zielona ale po otwarciu nie zalatuje skunem. Kolor ciemna słomka, klarowna. Zapach przyjemny, taki chmielowo- owocowy. Pianka biała, około 1 cm ale utrzymała się do końca w postaci kożuszka. Smak mocno chmielowy ale co najgorsze czuć bardzo metaliczny posmak. Na etykiecie brak ekstraktu alk. 5%. Nie sięgnę po niego więcej.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #70
                      Dla Staropramena mam jedno słowo: NIEPIJALNE.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • Mikko
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 583

                        #71
                        Czescy piwowarzy zawstydzili polskich piwowarów i uwarzyli swoje niepijalne piwo. Gratulujemy!










                        ech, gdzie te czasy kiedy to tuż po przekroczeniu granicy z Czechami, kupowało się Staropramena w pierwszym sklepie i od razu człowiek był 'w niebie'

                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12217

                          #72
                          Wydaje mi się, że ta eksportowa wersja (zielona butelka, stare logo, jak na foto powyżej) różni się na niekorzyść się od krajowej. Nie wiem czy jeszcze na kontrze wersji eksportowej podają skład, którym nie ma się co chwalić...

                          Comment

                          • Feti
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 801

                            #73
                            To przedstawiciel european lager, czy jak ten syf sie zwie. Goryczka znikoma, ale najgorszego gatunku, piołunowa, gryząca. Pewnie dodają to samo , co do Warki. Baza słodowa z takim rybim posmakiem, fuj. Plus za podanie całego składu. Piwo niesmaczne i zbyt drogie ( 4 pln to zdzierstwo za taki szajs) . Już wolę Srebrnego Smoka z ich smakiem warzywek. Też niezbyt dobre, ale tak gęby niewykrzywia. Serio w Czechach to piją?
                            Moja ocena 2. Da sił wypić.
                            Last edited by Feti; 01-03-2011, 16:24.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #74
                              4pln?? Łoj Panie, to jak widzę nie tylko benzynę macie drogą w tym Płocku
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                                4pln?? Łoj Panie, to jak widzę nie tylko benzynę macie drogą w tym Płocku
                                Dobra, dobra. Zaokrągliłem. 3.99.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎