Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Pilsner Urquell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    W Jebdronce aktualnie jest w nowej szacie za 3,99, nie jest to "pils za 3 złote", ale jest to przyzwoity pilzner za 4zł. Są oczywiście lepsze od niego, ale nie są tak szeroko dostępne, więc lepszy Urquell w pokalu niż Lobkowicz w Czechach. Jeśli jest lany za 6,5zł, to jest to taniej niż taniej, zwłaszcza że jest za 8zł w Českej.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      Po namyśle i dyskusji zgarnąłem PU po te prawie 4 blachy i testuje...

      Piwo nie smakuje zbyt dobrze... widać że przyspieszają produkcję na niekorzyść smaku.

      Szata graficzna zalicza spore zmiany.
      Attached Files

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Taki czteropak kupiłem w sklepie za rogiem i właśnie testuję...
        Attached Files

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          Ciekawostka - w Czechach można się tego piwa napić z tanka ("z tanku"), podobnie jak u nas Tyskiego. Ja jednak jakiejś wielkiej różnicy nie czułem.

          Inna sprawa, że mam wrażenie, że pojawiła się pewna niestabilność warek - pity przeze mnie do wigilijnej kolacji miał mocną, przyjemną goryczkę, fajną podstawę słodową i w ogóle był przyjemny, a kupiony przeze mnie dwa tygodnie temu na noworocznego kaca wiał pustką i skarpetami.

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            ostatni raz piłem chyba kilkanaście lat temu (więc mogła to być wersja produkowana w Tychach) i pamiętam, że odczucia miałem podobne dp redaktorów Magazynu Logo: "zbyt gorzkie, po prostu niedobre" (słynna recenzja, w której pisali też o zapachu pierogów ruskich) wczoraj wziąłem łyka od kolegi - nie poczułem goryczki ani pierogów, ale za to masło, masło i jeszcze raz masło. nie dopiłbym..

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Wakacyjne wojaże prowadzą często na pustynie, piwne pustynie. Dlatego gdy podczas zakupów w Owadzie zobaczyłem Urquella za trzy złote z małym hakiem, ucieszyłem się.

              Radość trwała do momentu nalania piwa do szklanki. Aromat lekko maślany, poza tym nijaki. Smak płytki i nudny z niewielką goryczką. Powtórki nie przewiduję.

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                BARWA: Złota, przejrzysta z drobinkami. [4.75]
                PIANA: Drobna i dość wysoka, o umiarkowanej trwałości, opadając pozostaje na szkle, utrzymała się do końca. [3.5]
                ZAPACH: Ziołowy, słodowy, trawiasto-korzenny z delikatnym diacetylem, po ogrzaniu dochodzi lekka nuta chlebowa. [3.5]
                SMAK: Ziołowy i słodowy. Goryczka wyraźna i zalegająca. [4]
                WYSYCENIE: Do końca przyzwoity. [3.5]
                OPAKOWANIE: Klasyczny sznyt pilsnerowski. Zielona butelka z tłoczeniem o pojemności 500ml, owijka na szyjce - której nie lubię... kapsel bez nadruku. [4]

                UWAGI: Warka do 5.02.2015, wypite 3.11'16. O ile dobrze pamiętam, to Pilsnera Urquella piłem pod koniec lat 90-tych... i to chyba było piwo beczkowe(?). Smakowało mi, lepsze od Budweisera.

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  Lane 0,3 l.
                  Spodziewałem się, że będzie gorsze, ale byłem zaskoczony.
                  Bardzo dobre i pijalne. Na początku było czuć lekką goryczkę, ale potem już nie tak bardzo.
                  Czuć smak świeżego piwa z beczki. Wątpię, żeby z butelki tak samo smakowało.
                  W zapachu lekko wyczuwalny diacetyl, w smaku też bardzo niewiele, ale mimo to nie przeszkadza.
                  Jak na pilsnera to spoko, jednak goryczki nie ma niestety za wiele.
                  7/10

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                    Inna sprawa, że mam wrażenie, że pojawiła się pewna niestabilność warek - pity przeze mnie do wigilijnej kolacji miał mocną, przyjemną goryczkę, fajną podstawę słodową i w ogóle był przyjemny, a kupiony przeze mnie dwa tygodnie temu na noworocznego kaca wiał pustką i skarpetami.

                    Dopiero teraz odkryłem taką perełkę. Czemu na noworocznego kaca Urquell to pustka i zeszłoroczne skarpetki wieją? Może dlatego, że z buzi wieje bliskim skarpetom kapciem?

                    Nie! To ta pralegendarna niestabilność warek. Niebawem Asahi wprowadzi bardziej stabilny komputer i zresetuje skarpetki. Po Nowym Roku oczywiście

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      Nie często "męczę" się z tym piwem ale dziś przyszedł na to czas i nie było źle!

                      Piję wersję eksportową do UK... /lub rzut na UK/ i dziwię się każdym łykiem ... na plus

                      Piana - na początku dość fajna, powoli znika do prawie niczego.
                      Lacing - prawie nic.
                      Barwa - złota słomka.
                      Gaz - nie za duży.
                      Aromat - zbożowość i słód pilzneński /taki jak z tych otwartych kadzi na wycieczce do browaru w Pilźnie/.
                      Smak - niezła słodowość, nie mała goryczka ze wzrastającą powoli słodkością. Na końcu piwo jest lekko ściągające ale raczej jest to bez wpływu na ogólną opinię.

                      Jestem zaskoczony że szmat ani kartonu i innych "paści" ni ma. Goryczka bardzo przyzwoita i ta "historyczna" słodowość.

                      Mimo słabych stron jak piana i lacing jestem pozytywnie zaskoczony
                      Attached Files

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        Nierówne spotykają nas odczucia pijąc co jakiś czas piwo z tej niegdyś klasowej marki.

                        Piana - na początku dość obfita, powoli znika do niepełnej mgiełki .
                        Lacing - mało, prawie nic.
                        Barwa - złota słomka.
                        Gaz - średni.
                        Aromat - teraz znacznie gorzej, przyciężki owocowy słód z estrami bibru i lekką stęchlizną.
                        Smak - słodowe, goryczka średnia z piwnicy. Piwniczna słodkawa owocowość.

                        Słabo...

                        Nowa puszka...
                        Attached Files

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6124

                          No normalnie by mi się nie chciało ale znalazłem powody by jednak coś nasmarować...

                          Po pierwsze browar PU ma rocznicę 175 lat istnienia...
                          Po drugie kapsel podważany nożem odstrzelił z hukiem jak z "szampana"... (przypadek ?)

                          - na szczęście w smaku było znośnie...

                          - nie było "piwnicy", alkohol i owoce mniejsze, diacetyl lekki... reszta zbliżona do standardu.

                          Na pieczęci zamiast "Bramy" wspomniana rocznicowa data.

                          No cóż w sumie życzenia składa się nawet nie lubianym kolegom z pracy...
                          Attached Files

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            Kupiony na stacji benzynowej "na otwarcie weekendu", w piątek po robocie. Wydaje mi się, że ktoś trafnie ocenił te piwo jako wyrób nie do końca zachwycający, ale stojący o półkę wyżej od klasycznych Tyskich, czy Żywców. Też mam takie zdanie - nie poczułem się jakoś specjalnie zachwycony, ciężko też powiedzieć, że wypiłem ze smakiem, ale jako jasne, klasyczne piwo, z zaznaczonym słodem, przeciętnym nagazowaniem, słomkowym kolorem i lekką goryczką piwo zdaje egzamin. Jeśli ktoś ma ochotę na najzwyczajniejsze w świecie piwko, bez udziwniania i chce mieć pewność, że nie będzie to jedynie chmielowa woda, to myślę, że spokojnie może sięgnąć po Pilsner Urquella.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              Picie z sentymentu po latach...

                              Niestety słodkawe owoce ze zbożowym, gorzkawe, goryczka mała. W aromacie "metalowe" zboże

                              Powrót do wyglądu w okolicach roku 2015.

                              Comment

                              • Mardor2
                                Junior
                                • 07-2019
                                • 9

                                Kolor: Głębokie złoto.
                                Piana: Obfita, szybko się strzępi i dziurawi.
                                Zapach: Słodowy, z wyraźnym ziołowym chmielm.
                                Wysycenie: Unormowane
                                Smak: Pilsner Urquell to kwintesencja czeskiego pilsa. Baza słodowa jest dość rozbudowana, ale nie przytłacza i nie sprawia wrażenie ciężkiej. Jest też sporo masła, które dodatkowo dodaje piwu pełni. Na finiszu wyraźna, pozostająca chwilę na podniebieniu ziołowa goryczka.
                                Prazdroj to prawdziwa piwna legenda, bardzo polecam.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎