Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Pilsner Urquell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    Piwo w wersji butelkowej, spożywane w restauracji Da Vinci na rzeszowskim rynku. Na podchwytliwe pytanie, czy piwe jest warzone w Polsce czy już w Czechach, kelner szczerze przyznał, że nie zna odpowiedzi, ale za moment powrócił i zakomunikował, że w Czechach.
    Wszystko co chciałem napisać o tym piwie z ust wyjął mi Twilight_Alehouse post wcześniej. Pamiętam, że parę lat temu goryczka w tym piwie wydawała mi się niezwykle silna, tym razem, była wyczuwalna, ale nie powalała na kolana. Coś mi się widzi, że odczuwanie niektórych smaków przez te kilka lat spożywania nieco się zmienia, stępia?
    Co do tekstu, który widnieje na kontretykiecie, to do tego marketingowego bełkotu chyba jednak rękę przyłożyła KP. Twórca pilsnera, Josef Groll, z tego co pamiętam pochodził z Bawarii, a nie był Czechem, no ale to by nie pasowało do mitu.
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • LeoxxX
      Senior
      • 03-2010
      • 224

      Niespodzianka na świta, dostałem od KP Pilsnera Urquell`a w 1 litrowej butelce z zamknięciem patentowym. Bardzo miło z ich strony
      Attached Files

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LeoxxX Wyświetlenie odpowiedzi
        Niespodzianka na świta, dostałem od KP Pilsnera Urquell`a w 1 litrowej butelce z zamknięciem patentowym. Bardzo miło z ich strony
        Kurde, a do mnie nikt nic nie przysyła... Tylko Urząd Skarbowy i ZUS, ale to się chyba nie liczy.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          ZUS i US mu przysyła piwo i narzeka
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            Jeśli będzie smakował jak ten z półlitrowej butelki to ja nie zazdroszczę

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeśli będzie smakował jak ten z półlitrowej butelki to ja nie zazdroszczę
              A jak smakuje?

              P.S też dostałem
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                A jak smakuje?

                ...
                Jak lepszy koncerniak, bo nieco bardziej goryczkowy. Dodatkowo spremiumizowany skunksem.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak lepszy koncerniak, bo nieco bardziej goryczkowy. Dodatkowo spremiumizowany skunksem.
                  mniam, wypije sobie na święta.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kamcio1990
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 300

                    Po ponad rocznym odstępie po próbowaniu tego piwa postanowiłem dać mu szanse, z racji tego że warzone jest w Czechach a nie w Polsce.
                    Po otworzeniu piwa od razu je powąchałem i poczułem zapach słynnego skunksa. Po przelaniu piana niska, zbita, ale szybko opadła. Mimo wszystko oblepia szkło. Piwo lekkie, dominuje goryczka (która wydaje się bardzo dziwna, zalatuje mi jakąś chemią - okropne) po przełknięciu ujawnia się lekka słodowość. Wysycenie za niskie.
                    Piwo spełniło swoją rolę czyli ugasiło pragnienie, ale warte swojej ceny to ono nie jest. Podsumowując oczekiwałem czegoś lepszego, o mocniejszej goryczce i wysyceniu. Szybko po nie nie sięgnę.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kamcio1990 Wyświetlenie odpowiedzi
                      dominuje goryczka (która wydaje się bardzo dziwna, zalatuje mi jakąś chemią - okropne).
                      Tak smakuje chmiel kolego, który akurat w tym piwie nadal jest wyraźny, może po prostu nie jesteś przyzwyczajony

                      Comment

                      • kamcio1990
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 300

                        Nie zaprzeczyłem że goryczka jest mało wyczuwalna, bo to ona dominuje w smaku. Miała w sobie coś "tępego i szorstkiego". Przyzwyczajony raczej jestem, bo generalnie lubię piwa dobrze chmielone.

                        Comment


                        • Dla mnie Pilsner Urquell to jedno z lepszych piw, po jakie sięgałem. Właśnie ta goryczka, bardzo intensywna i inna niż w innych próbowanych przeze mnie browarkach, według mnie nadaje mu szlachetności. Sprawia, że Pilsner (przynajmniej smakowo), zdecydowanie wyróżnia się na półce.
                          Co do zapachu i piany - duże rozczarowanie. Wydaje mi się, że kiedy PU był jeszcze rozlewany w Tychach, sprawa miała się nieco inaczej.
                          W ogóle to strasznie szkoda powrotu PU do Pilzna. Takie fajne piwko, a cena niestety za wysoka, żeby pić tak na co dzień.

                          Po szerszą recenzję, tradycyjnie zapraszam tutaj!.

                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • Cannabee776i99
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 658

                            Ostatnio skusiłem się na butelkę - wybór na szybko w markecie. Nawet skunksa nie było czuć, gdyż nie miał z czego powstać - zero chmielu, płaskie i nijakie. Wypite bez przyjemności.

                            Comment

                            • erudyta
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 189

                              Piwo smaczne i mające swój charakter. Jednak nie zwala mnie z nóg. Gdybym musiał wybrać między Pilsnerem Urquellem a Budweiserem, mój wybór padnie zawsze na to drugie.

                              Comment

                              • marcogal
                                Member
                                • 09-2012
                                • 50

                                Coś jest ze mną nie tak.

                                Wszyscy wytrawni piwosze zachwalają ten trunek niemal traktując go za wzorzec.
                                A mi on wcale nie smakuje.
                                Efekt ten potęguje relatywnie wysoka cena.
                                Jestem załamany swym brakiem smaku.
                                Robiłem już kilka podejść do tego piwa i za każdym razem tak samo - rozczarowanie.
                                A może komuś kto zaczął od piw rzemieślniczych chmielonych amerykańskimi chmielami trudno jest już zachwycić się "starym poczciwym" urquellem ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎