Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trutnov, Krakonoš Světlý Ležák 12° / Vánoční Svétlý Ležák 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #46
    Skuszony świąteczną etykietą, zakupiłem sobie to piwko na dzisiejszy wieczór. Kilka razy degustowałem to piwo wcześniej i zapamiętałem jego silnie słodowy smak i mocną chmielową goryczkę.

    Tym razem do powyższych smaków doszła bardzo wyraźna treściwość i chlebowość.

    Jednym słowem bardzo dobre piwo.

    Czekam kiedy polski browar regionalny uwarzy coś o zbliżonym poziomie(zwłaszcza o takim nachmieleniu).

    Moja ocena: 5.

    Jutro mam nadzieję degustować Krakonosa 11 ale w wersji beczkowej. Spodziewam się czegoś równie dobrego.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #47
      W tym roku etykieta wygląda jak ta prawa z postu #34, z tą różnicą że jest dodane białe pole na datownik, coś na kształt postu #37.

      Ponieważ, jak rozumiem jest to tylko zmiana etykiety na normalnej 12-ce, do której to mam stały dostęp beczkowy, więc mojego entuzjazmu nie wzbudziło. Poprawne i nic więcej. Z tego browaru wolę jednak 11-kę.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • kri
        Junior
        • 01-2011
        • 4

        #48
        Piwo kupione w Czechach przy granicy z Lubawką 11KCs (ok 1,85zl) .
        Pierwszy raz piwo to pijałem ok 10 lat temu , wtedy było dla mnie za bardzo goryczkowe.
        W tej chwili uważam to piwo (obok Svijany 11-ki) za jedno z lepszych czeskich które piłem.
        Nadal czuc dużą goryczkę , w smaku szlachetne ,gęste-treściwe .
        Gdybym miał porównywac do naszego noteckiego niepasteryzowanego które czasami pijam to zdecydowanie wybieram Krakonosa
        Gdyby ktoś postawił przede mną na stole np.carlsberga (probably.... ) lub heinekena to ja sięgam po krakonosa.
        Oceniam na 5.
        Last edited by kri; 31-01-2011, 21:19.

        Comment

        • xborsuk
          Senior
          • 01-2011
          • 133

          #49
          Piwo pite w wersji z bałwankami. W pierwszej połowie czeskich dwunastek ale na pewno poza pierwsza trojka. Ładny kolor jasnego bursztynu. Piana szybko zniknęła i końcówka wygląda jak herbata. W zapachu nie czuć tego chmielu, który początkowo dominuje w smaku. Mimo, że przyjemna goryczka jest do ostatniego łyka to pod koniec faktycznie pojawił się nie wiadomo skąd posmak landrynkowy.
          w butelkach: RIS
          fermentuje: APA, wędzone
          w planach: bawarska pszenica

          Comment

          • Nadodrzak
            Member
            • 04-2011
            • 73

            #50
            Chociaż na co dzień pokrzepiam się krakonoszową dziesiątką, to wczoraj miałem przyjemność opróżnić dwunastkę. Wcześniej nie robiła na mnie większego wrażenia i z ulgą wracałem do swojej ukochanej dziesiątki. Ostatnio jednak w Trutnowie musiało wydarzyć się coś niebywałego, bo warki z datą do początku czerwca (mniej więcej do 08.06.2011) są wybitnie smaczne. I już opisywana przeze mnie wielkanocna 14°, 10° trzyma poziom lekko może zwyżkując, 11° jak zawsze taka "pośrednia", ale 12° za to poszybowała na wyżyny.

            Piana mocna i gęsta, jak to jednak u Krakonosza, niekoniecznie śnieżnobiała. Treściwość powalająca, w zapachu dużo słodyczy z drożdżowymi elementami, smak solidnie chmielowy z przemile i długo wracającą chlebowością.

            Za tę warkę chapeau bas Krakonošu.
            Zôpadny Kaszëba

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #51
              We wczoraj spożywanym egzemplarzu aromat był zdominowany przez... banany. Jak w dobrej pszenicy, ale w takim piwie to nie powinno się zdarzyć
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #52
                Niezła odsłona ciut słodkawa, karmelowa...
                Piwko trochę lepkie... słodowe...
                Piana nie za specjalna zwłaszcza na dłużej...
                Zapach karmelowy...
                Gaz mógłby być mocniejszy...

                Aktualny wygląd:
                Attached Files

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #53
                  wypite ponownie bo dłuższej przerwie
                  Grafika jak u Javoxa ale inna warka

                  barwa: ciemno złota, ładna
                  piana: maślana, drobnopęcherzykowa
                  zapach: słodowy, lekko kwiatowy i chmielowy
                  smak: pełna, silna i słodowa podstawa, uwieńczona delikatną goryczką. Z tyłu lekka kwiatowaść i karmel. Smaczne
                  gaz: w normie w stronę niskiego
                  LP

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mi chodziło właśnie o wersję "Vanocni", która jest opisana tutaj.
                    a przy okazji okazuje się że wersji było, jest albo będzie sporo....

                    Comment

                    • Kefir87
                      Member
                      • 09-2010
                      • 70

                      #55
                      Mam z piwami z Trutnova duży problem. Kiedyś kilkukrotnie próbowałem ich w wersjach butelkowych i za każdym razem w ogóle mi nie smakowały. Nie chodzi tu, jak wielu twierdziło, o goryczkę, bo ta jest bardzo w porządku, ale o "stęchliznę". Ciężko jest mi opisać smak (bo to trochę jak tańczyć o architekturze), ale z tym właśnie butelkowany Krakonos mi się kojarzy.

                      Z drugiej strony - Krakonos z beczki to jedno z moich ulubionych piw.
                      Dlatego też przez długi czas unikałem butelek z tym piwem, ale gdy spotkałem je gdzieś lane - brałem w ciemno.

                      Ostatnio byłem jednak w Trutnovie, w sklepie przy browarze i ostatecznie skusiłem się. Smakował lepiej, niż pamiętam go z moich pierwszych z nim spotkań, nadal jednak ta "stęchlizna" gdzieś w tle była.

                      Tak jak mówiłem - mam z tymi piwami duży problem. Zostanę chyba jednak przy taktyce "tylko z beczki".
                      Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
                      http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #56
                        Dzisiaj niestety degustowałem to piwo i było z dość wyraźnym maślanym posmakiem, choć na szczęście był skontrowany wyraźną chmielową goryczką, co zagwarantowało niezłą pijalność piwa (nie miałem niestety możliwości spisania daty przydatności do spożycia :/).
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #57
                          Jakby tak policzyć czeskie pilsa pozbawione maślaności to obawiam się, że pozostaną tylko Gambrinusy, staroprameny, krusovice...Diacetyl jest nierozłącznym elementem czeskiego piwowarstwa i w tym stylu nie ejst wadą, o ile nie przykrywa wszystkich pozostałych smaków/aromatów.

                          Comment

                          • von_scheisse
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 488

                            #58
                            Bardzo możliwe, bo do tej pory oprócz najpopularniejszych czeskich koncernówek, piłem większość z asortymentu Svijan, a tam masła się nie doszukałem . Więc doświadczenie jeszcze nikłe.
                            Last edited by von_scheisse; 04-01-2013, 22:10.
                            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #59
                              To prawda, Svijany są pod tym względem "czyste". Ale już w archetypowym Pilznerze Urquellu jest go całkiem, całkiem.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #60
                                Kolejne podejście....

                                Wersja jak z postu 52 czyli dwa bałwanki...

                                Piana na dłużej warstwa 5 mm...
                                Gaz średni...
                                Zapach to jakieś owoce... trochę jak z kompotu...
                                Kolor... jasny bursztyn...
                                Smak... dość słodkawe z mocną goryczką... jest też lekkie masełko...

                                Piwko ok... wypite z przyjemnością...

                                Data: 21.02.2013
                                Last edited by Javox; 15-01-2013, 18:51.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎