Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trutnov, Krakonoš Světlý Ležák 12° / Vánoční Svétlý Ležák 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #61
    Nie przesadzajmy, diacetyl ukryty jest za solidną goryczką. Bardzo smaczny pils.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #62
      I jak zawsze, ten sam wniosek, dziesiątka słaba (do tego jeszcze ostatnio pita po terminie), jedenastka, owszem, owszem, dwunastka, stary, dobry Krakonos z masełkiem i goryczką, wszystko tak jak kiedyś, jaka ulga po "rewolucji piwnej".

      Comment

      • Jowita
        Member
        • 04-2014
        • 50

        #63
        Kolor: Złoty, klarowne z leciutką mgiełką
        Piana: Fatalna, biała, początkowo średnio obfita, szybko się dziurawi, opada praktycznie do zera, słabo oblepia szkło
        Zapach: Słodowy, lekki miód, lekki alkohol
        Smak: Słodowy, wodnisty wręcz, wyraźna przyjemna chmielowa kontra
        Wysycenie: Bardzo wysokie
        Opakowanie: Ładne, z wielkanocnym motywem, piękny kapsel
        Uwagi: Warka z datą przydatności do 22.05.2014.

        Przeciętne

        Comment

        • mrukumaster
          Junior
          • 04-2013
          • 6

          #64
          Jak dla mnie a piłem wszystkie rodzaje beczkowe dostepne w danym momencie ich picia czyli całe trzy pite na żywo w barze przy browarze. Do tego piłem wersje świąteczne i znowu beczkowe na wrocławskim festiwalu piwa. Mi to piwo bardzo smakuje. Najbardziej 12 i świateczna 14. Pramtycznie zawsze daje tą ich specyficzną skarpetą. Troche przypomina ten smak ozzobir z polstajnu. Za cene w sklepie 3.6 zł za butelkę piwo, które uwielbiam. Oczywiście pijam regionalne, rzemieślnicze ale często jednak stawiam na Krakonosa bo sklep obok zawsze w niego zaopatrzony Oczywiście kwestia gustu

          Comment

          • murek17
            Member
            • 06-2014
            • 52

            #65
            Piana początkowo wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, jednak po kilku mi nutach opadła i nie pozostawia śladów na szkle. W aromacie miła trawiasta nuta chmielowa i lekki diacetyl. W smaku diacetylu nie czuć, jest natomiast przyjemna słodowość i wyraźna goryczka, w nieco metalicznym stylu (test skórny nie wykazał żelaza), aczkolwiek piłem pilsy z wyższą. Na pewno za niskie jest wysycenie. Mimo to dość dobrze pijalne. Ogólnie piwo pozostawia pozytywne wrażenia, solidny pils za nieco ponad 3 złote. Z pewnością wrócę do tego piwa jeśli będę miał ochotę zresetować kubki smakowe po różnych kraftowych ekstremach.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #66
              Kolor: Ciemnozłoty, przejrzysty.
              Piana: Niska, szybko opada.
              Zapach: Karmel, masło, lekka ziołowość.
              Smak: Słodowy, lekko chlebowy, masło, niska ziołowa goryczka.
              Wysycenie: Średnie.
              Opakowanie: Wersja z ciemnozielonym tłem, estetyczna, może być.
              Uwagi: Wyraźne masło w aromacie i smaku, tego ostatniego nie ma też zbyt wiele. Goryczka przyjemna, niziutka. Dobre do obiadu, grilla czy innego bezrefleksyjnego popijania. Warka do 29.07.2015.

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                #67
                BARWA: Ciemniejszego złota, przejrzyste z drobinkami. [4.75]
                PIANA: Powyżej średniej, pozostawia kilka smug na szkle, utrzymuje się do końca. [3.25]
                ZAPACH: Słodowy, lekko owocowy oraz zbożowy i minimalnie maślany. [2.5]
                SMAK: Ziołowy, słodowy, owocowy i lekko maślany. Piwo gorzkawe jakby ktoś dolał trochę toniku. [4.25]
                WYSYCENIE: Początkowo spore, widoczne do końca. [3.5]
                OPAKOWANIE: Butelka NRW, etykiety świąteczne jak w poście#8. [4.25]

                UWAGI: Warka do 3.05.2016, wypite 7.04'16. Przyjemnie gorzkawe, na upały jak znalazł.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #68
                  12-tka Krakonosa wciąż trzyma wysoki poziom.
                  Pyszne zharmonizowane połączenie owoców, chlebowości, słodu i goryczki.
                  Pita wersja beczkowa ze sklepu Pod Strzechą (litr za 10.30 zł.).

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #69
                    Akurat tę opinię potwierdzam "w całej rozciągłości".

                    Comment

                    • melor
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 364

                      #70
                      Wersja butelkowa.
                      aromat: brak
                      kolor: złoty, klarowny
                      piana: mała
                      smak: Czuć chmiele aromatyczne. Goryczka średnia. Jest, ale nieduża. W smaku czuć aromaty piwnicy, wilgoci, stęchlizny. Nie wiem czy to od chmielu. Nie jest to odpychający smak, ale chyba wolę jednak normalne chmielowe aromaty...
                      Nasycenie duże.
                      6/10

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kefir87 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie chodzi tu, jak wielu twierdziło, o goryczkę, bo ta jest bardzo w porządku, ale o "stęchliznę".
                      Też właśnie to samo wyczułem.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie wiem czy to od chmielu. Nie jest to odpychający smak, ale chyba wolę jednak normalne chmielowe aromaty...
                        Też wyczuwam w ich piwach piwnicę. Podobny posmak ma Opat oraz Nova Paka (dawniej też Klaster, ale obecnie to inne piwo). Nie wiem skąd Krakonos bierze słód, ale wspomniana Nova Paka i Opat mają własne słodownie. Są to dość archaiczne słodownie klepiskowe, które wyglądają mniej więcej tak:



                        Przy niezbyt odpowiedniej wentylacji słód nabiera piwnicznych cech. Przynajmniej tak to wyczułem będąc w słodowni jednego z czeskich browarów. Ma to swój urok. Nie wiem skąd biorą słód (słodowni nie mają od prawie 50 lat), ale takich małych, tradycyjnych niekoncernowych słodowni jeszcze trochę w Czechach zostało, a i dzięki temu zostało trochę oryginalnych piw
                        Last edited by darekd; 06-12-2016, 00:40.

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi


                          Też właśnie to samo wyczułem.
                          Wypiłem właśnie po pracy,14 świąteczną, i stęchlizna też była
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #73
                            warka do 17.02.17 w szacie graficznej świątecznej

                            Dość mocna przyjemna chmielowa goryczka. Trochę faktycznie piwniczność wychodzi ale pije się przyjemnie.

                            Comment

                            • nietzschee
                              Senior
                              • 07-2016
                              • 319

                              #74
                              Krakonoš Velíkonoční Světlý Ležák 12
                              Wygląd: kolor ciemny bursztyn śliczna piana, drobniutka genialny lacing.
                              Zapach: mocno słodowy, lekko melanoidynowy z nutą miodową, do maja, to ma prawo
                              Smak: mocno słodowe, ale nie przyciężkawe, chlebowe, delikatnie melanoidynowe, wyraźna piwniczność jak w jakimś francuskim biere de garde, mocna goryczka. Całkiem smaczne i niezłe jak na lagera

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2294

                                #75
                                Warka do 9 listopada (butelka) nieudana.
                                Smak owocowo- maślany czyli diacetyl, brak czystego profilu i goryczki z czego slynęło to piwo.
                                Oby wróciło niedługo do zwyczajowej formy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎