Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Továrna, Urpils 13°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Továrna, Urpils 13°

    Světlý speciál dolnej fermentacji.
    Kolor ciemnożółty, piwo całkowicie mętne.
    Piana niesamowicie gęsta i mocna, jakby ktoś z tortownicy nakładł bitej śmietany. Przy podaniu na około 5 cm, a po wypiciu na dnie został jeszcze 1 cm! Ale za to plam specjalnie dużo na szkle nie zostawało.
    Zapach na początku nie przebijał się przez pianę, dopiero gdzieś w połowie dało się wyczuć słodowość z drożdżami i piwniczną nutą.
    Ale smakowo jakieś takie dziwaczne. Słodowość nie za duża, trochę kwaskowe, z jakimś ciężkim do określenia trawiasto-ziołowym posmakiem (siano?). Do tego wrażenie jak przy przypadkowym zjedzeniu owocu w jednym miejscu ciut przygniłego lub z pleśnią. Pod koniec to odczucie ujawniło się też w zapachu. Może jakiś sensoryk wyjaśni co to mogło być?
    Goryczka dość wyraźna, grefjrutowa, z resztą grejfruty też są w smaku.
    Jak zachwycił mnie widok tego piwa przy podaniu, tak już smak nie za bardzo. Poza tym jak na 13° to nie jest zbyt treściwe. Urpils to jak wiem niemiecki styl piwa warzonego według starych receptur, piłem je w Niemczech i było to zupełnie co innego (chociaż też mi nie podeszło).
    Tym razem podano w pękatym, grubym kuflu firmowym, podkładek na ogródku nie było.
    Pite 15.06.2018 w browarze, cena 38 kč.

    Tak się przedstawia:
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎