Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Velvet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sloniatko
    Senior
    • 02-2004
    • 1014

    #46
    Odp: Lagodne, a Silne - Cytat z puszki

    BuR napisał(a)
    Dla Czechów VELVET jest bardzo silnym piwem, mimo że zawiera jedyne 5,3alc. A to dlatego, że czeskie piwa słyną z małej zawartości alkoholu. Wszystkie piwa, które piłem w Czechach (oprócz VELVETA) nie dochodziły do 5,0. Zazwyczaj było to tylko 3,coś albo 4,coś. Ciekawe jak typowy Czech zareagowałby np na "Dębowe Mocne"?
    A ja piłem Valnstejna z Novej Paki i miał około 7 procent.
    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #47
      Chwila nie na temat - ostatnio prawie wszystkie czeskie browary maja w ofercie piwo o wyższej zawartości alkoholu, czy nawyki się zmieniły czy dopiero browary wprowadzają to jako ciekawostkę - nie wiem.

      Ale do rzeczy.
      Piana mocna, zwarta, śnieżnobiała trzyma się do końca picia. Barwa śliczny bursztyn. Zapach - brak. Smak - ciekawy, orzeźwiający jakieś owocowe nutki się błokają ale brak pełni i takiej "maślanowości" jakie to piwo ma z beczki. I tego brak. tak czy tak naprawdę niezłe i całkiem ciekawe piwo.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • bzmot
        Gość
        • 03-2005
        • 4

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
        Chwila nie na temat - ostatnio prawie wszystkie czeskie browary maja w ofercie piwo o wyższej zawartości alkoholu, czy nawyki się zmieniły czy dopiero browary wprowadzają to jako ciekawostkę - nie wiem.

        Ale do rzeczy.
        Piana mocna, zwarta, śnieżnobiała trzyma się do końca picia. Barwa śliczny bursztyn. Zapach - brak. Smak - ciekawy, orzeźwiający jakieś owocowe nutki się błokają ale brak pełni i takiej "maślanowości" jakie to piwo ma z beczki. I tego brak. tak czy tak naprawdę niezłe i całkiem ciekawe piwo.

        Piwo niezłe, delikatne, z wyraźną nutą goryczy ale bezkonfliktowe dla gardziołka. Sliczna piana. Bardzo niewiele gazu, ale to typowe dla cream ale, którym przecież Velvet jest. Można dostać je w butelce w polskich Muszkieterach (Intermarche), ale w puszce chyba lepsze, nie mówiąc o "pipie". A "lavinovy efekt" mocno przereklamowany - to typowe zachowanie nalewanych prostopadle od góry piw tego typu. Łatwiejszy do dostania i chyba tańszy przedstawiciel tego gatunku to John Smith's - w marketach poniżej 4 zł za puszkę z widgetem, a lawina taka sama, jak nie lepsza. W Muszkieterach Velvet kosztuje chyba ponad 4,5. Za dużo!!!!

        Comment

        • strzelczyk76
          Senior
          • 11-2003
          • 823

          #49
          Wersja butelkowa, na kontrze wskazanie - żeby lać prosto do szklanki - nie po ściance!
          Piana tworzy się gęsta, lecz nie za wysoka. Mało gazu. Kolor mocnej herbaty.
          Ładny zapach, w smaku czuć karmelowe nutki, dobrze chmielone, wyraźna goryczka.
          Nie jest może rewelacyjne (jak opisywana przez was wersja lana lub z puszki) - ale piwo na moce 4 z plusem.
          NORMALNOŚĆ



          Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

          Comment

          • Stip
            Member
            • 03-2005
            • 30

            #50
            wypiłem przed hwilą velveta z puszki tak zwanej "konserwy" tyle że przy otwarciu spotkała mnie niemiła niespodzianka, ponieważ wstrząsnołem nim bo jakaś kulka w środku byla i teraz mam pół pokoju w tym piwie Piwo dobre w smaku, prawie nieczuć goryczy...jestem pewien ze smakowalo by kobietą. Piwo nalałem z pianą bardzo małą ale za to duzo "bąbelkow" miało Kolor tez ładny
            Last edited by Stip; 30-09-2005, 22:07.

            Comment

            • zAjkA
              Senior
              • 12-2004
              • 1089

              #51
              Wersja puszkowa 440ml. Co do barwy to zgodzę się z przedmówcami. Piana choć nie wysoka ok. 1cm to znakomita. Minęło juz ok 15min odkąd nalałem do szklanicy a biały kożuszek pozostał nietknięty. W zapachu dominuje miła przyjemna słodka owocowa woń.
              Smakuje dość ciekawie. Wszystko jest uwarunkowane od tego w jaki sposób będziemy go próbować . Przykładowo biorąc zwykłego łyka czułem się tak jakbym przełykał jakąś bezsmakową ciecz. Skupiając się zaś na kubeczkach smakowych poczułem lekką goryczkę której pikanteri dodawał słodki posmak na moich ustach. Wysycenie przyzwoite. Prawie nie wyczuwalne. W niczym to jednak nie przeszkadza. Ogólnie nie mam temu piwu nic do zarzucenia. Napewno do powtórzenia. Zakupione w Makro.
              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                Wszystko jest uwarunkowane od tego w jaki sposób będziemy go próbować . Przykładowo biorąc zwykłego łyka czułem się tak jakbym przełykał jakąś bezsmakową ciecz. Skupiając się zaś na kubeczkach smakowych poczułem lekką goryczkę której pikanteri dodawał słodki posmak na moich ustach.
                Muszę się napić tego Velveta. Widać niezłą fazę się po nim łapie
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23805

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
                  smakowalo by kobietą
                  brzmi intrygująco
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Piotras
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 307

                    #54
                    Pyszny ten Velvet.Piłem wersje puszkową.Od zdjęcia Slavoya nic sie nie zmieniło. Nie wiem czy jest to piwo górnej fermentacji ale smak ma prawdziwego Ale i to z tych lepszych(John Smith?Może Velvetowi najwyzej płukać szklankę)Nie każdemu ten smak podchodzi -ja go uwielbiam, wytrawny z lekka owocowa słodycza. Pianka bardzo Guinnesowa i bardzo chemiczna(ale ja lubie).Jeszcze półciemna(koźlakowa prawie) barwa i już mamy arcydzieło.Stawiam 5. I gdyby to było przedszkole w przyszłosci* to chce Smoczą Głowe w puszce z widgetem.


                    *cytujac klasyka,( dla nie tutejszych "Misia")

                    Comment

                    • ZIOMEK2
                      Gość
                      • 09-2004
                      • 2523

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
                      wypiłem przed hwilą velveta z puszki tak zwanej "konserwy" tyle że przy otwarciu spotkała mnie niemiła niespodzianka, ponieważ wstrząsnołem nim bo jakaś kulka w środku byla i teraz mam pół pokoju w tym piwie Piwo dobre w smaku, prawie nieczuć goryczy...jestem pewien ze smakowalo by kobietą. Piwo nalałem z pianą bardzo małą ale za to duzo "bąbelkow" miało Kolor tez ładny
                      Brawo brawo nabój zadziałał ! Tylko nielicznym to się udaje, mój wynik to 1 sukces na 3 próby. Nie wiem co zrobić aby dojść do wprawy 100 % ?

                      Po prostu spotkał Cię prawdziwy " lawinowy efekt ".

                      Comment

                      • naczelnik
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 1884

                        #56
                        Stestowalem Velveta w wersji puszkowej.
                        Nigdy wczesniej nie pilem piwa z 'gratisowy' widget'em wewnatrz. Tym samym nie widzialem jeszcze tak boskiej piany, tak drobnopecherzykowatej, gestej jak bita smietana. Slowem: swietny wynalazek!
                        Piwo delikatne, takie babskie chcialoby sie powiedziec. Dosc slodkie, goryczka sladowa.
                        Wysycenie mogloby byc wyzsze. Zapach owocowo-slodowy-delikatnie kawowy.

                        Wiem juz na jakie piwo bede polowal, bedac kiedys w Czechach
                        Popieram domowe browary!

                        Polakom gratulujemy naczelnika

                        Zamykam browar.
                        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                        Comment

                        • Cez
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1789

                          #57
                          piwo puszkowe (0,44 l) kupione w przygranicznym sklepie za 29 CZK.
                          Kolor: bursztynowy, mógłby być bardziej głęboki.
                          Piana: bardzo drobna, jakby śmietana nakładana łyżką, utrzymuje się do końca 0,5 cm warstwa.
                          Zapach: słodowy z nutą owocową, bez nadmiernych atrakcji.
                          Wysycenie: pęcherzyki powietrza odrywają się od czasu do czasu od dna, osadzone również na ściankach szklanki. nagazowanie raczej słabe.
                          Mimo pewnych 'minusów', szkoda że nie ma takiego piwa w Polsce. Teraz Chciałbym spróbować wersji lanej.
                          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                          Comment

                          • mark33
                            Idę po piwo do piwnicy.
                            • 04-2005
                            • 3283

                            #58
                            Wczoraj degustowałem lanego Velveta w Czeskim Cieszynie w pubie Paparazzi.
                            Smak słodowy z lekką goryczką bardzo gładki z powodu słabego wysycenia gazem.
                            Kolor bardzo ładny cimnego złota (ciemniejsze od Brackiego). Zapach słodowo chmielowy w/g mnie pachnie chmielem Żateckim (ale mogę się mylić - niebyło to pierwsze piwo).
                            Piana i nagazowanie kojarzy się z nasyceniem azotem, piwo po nalaniu wygląda na samą pianę. Stopniowo unosi się gęsty dywan niesamowicie drobnopęcherzykowej czapy.
                            W sumie piwo średnie, głównym atutem jest piana.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #59
                              Butelkowa wersja półciemnego Velveta z azotem browaru Staropramen. W składzie piwa oprócz azotu znalazły się słody jęczmienne czeskie i monachijskie, karmelowe i ekstrakty chmielowe. Zapach początkowo azotowy ustępuje na szczęście z czasem klasycznym nutkom słodowo-chmielowym, choć są one nikłe i doprawione masełkiem. W smaku łagodne i wytrawne, z przyjemnym posmakiem w ustach. Ta welwetowa łagodność jest najlepsza.

                              Comment

                              • sibarh
                                PremiumUżytkownik
                                • 01-2005
                                • 10384

                                #60
                                Aktualnie 5,1%:
                                Attached Files
                                2800 nowe piwa opisałem na forum
                                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎