Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Kvasar - Medová 13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Černá Hora, Kvasar - Medová 13

    Speciálni Světlé Pivo. Nepastrováno.
    Alk. 5,7% obj.
    W składzie dodatkowo: "Aroma - med 0,6% hm." (miód??? - jaśli tak, to wogóle nie czuć)
    Jest jeszcze coś takiego: "Vyrobeno w licenci - Užitný vzor. Č6014" Ktoś wie o co dokładnie chodzi? Co za licencja, na co i skąd?

    Dosyć dobre, mocno podobne do ciechanowskiego Gambrynusa, tyle że z dużo mocniej zaznaczoną, wgryzającą sie nawet trochę za bardzo, goryczką.
    Jak dla mnie 4-.
    Więcej wypowie się piękniejsza połowa
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Kolorek jasny bursztyn.
    Nagazowanie: bąbelków w ogóle nie widać, ale szczypie lekko w język.
    Goryczka: bardzo mocna, rozlewająca się po języku, odrobina jej więcej i byłoby zbyt zgryźliwe - ale jest akurat, lekko piołunowa, ale wyważona - czy ja przypadkiem nie piszę bez sensu

    Ogólnie bardzo mi to piwo smakuje - takie charakterne jest
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #3
      Jest wspaniale jak pozostałe piwa tego browaru a klasą w sobie jest Moravskie Sklepni Nefiltrowane Vycepni Pivo. Bak ostaniej filtracji dodaje mu wspanialego koloru iniezapomniany smak. Pozdrawiam

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Černá Hora, Kvasar

        Kolejne z piw kupionych w Pradze w Piwnej Galerii.
        Jest to produkt browaru Cerna Hora o nazwie Kvasar, jak informue etykieta jest to " specialni svetle ochucene pivo" a jak informuje kontretykieta w składzie ma ono aromat miodowy.
        Piwo to ma 5.7% alkocholu, ekstraktu nie podano ale stawiał bym na 14.
        Co do piwa..
        Po otwarciu bardzo ciekawy aromat jakby drożdzowo-chmielowy, ciężki do opisania.
        Ładna jasna barwa o złotym odcieniu.
        Spora piana, której resztki pozostają do końca.
        W samku piwo to jest łagodne,lekkie chmielowe aromaty, w tle goryczka, a dominuję ale nie wsposób nachalny (zabijający inne samki ) ciekawy trudny do określenia smak pochodzący zapewnie od miodu.W piwe tym nie ma miodowej słodyczy tak charakterystycznej dla innych przeze mnie piw miodowych.
        Jest to naprawde bardzo dobrze piwo o ciekawym i niespotykanym smaku.
        Ocena to 4.9

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Ekstrakt na pewno 14°, brak informacji o pasteryzacji bądź jej braku - ale po dacie trwałości do maja niepasteryzowane to ono być nie może.

            Piana początkowo wysoka, opada pozostawiając grube kręgi na szkle,
            nasycenie CO2 całkiem przyzwoite,
            ale kolor jest nieprzyzwoicie jasny jak na 14° - wygląda jak zwykłóy jasny pils,
            zapach bardzo intensywny, ale niezachęcający, sztucznego miodu,
            do smaku ten miód też niestety przechodzi, trochę się przez to przebija się słodowość (samo piwo nie jest ani odrobinę słodkie od miodu) i bardzo słaba goryczka.

            Zdecydowanie najmniej smaczne z trzech dotychczas spróbowanych przeze mnie Černych Hor.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              zaw. alk. 5,7%
              dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

              No tak, rzeczywiście piwo z wkładką miodową, o czym producent informuje na kontrze. Poza beczkową 10-tką (mocno wodnista jakaś była) to pierwsza Cerna Hora, jaką miałem okazję próbować i wrażenia nie są takie złe. Fakt, piwo ma swój charakterek, ale mnie podeszło.
              kolor - ładny, połyskliwy, konkretny bursztyn (wcale nie za jasny);
              piana - początkowo gruba, kremowa czapa dość szybko kurczy się do mięsistego wianuszka, a w końcu zupełnie znika;
              nasycenie - niezbyt mocne;
              zapach - słodki, miodowy słód (rzeczywiście, sporo miodu w zapachu, ale mnie jakoś tam sztucznością nie drażnił);
              smak - silnie słodowa kompozycja, zamiast smaczków chlebowych (często spotykanych u Czechów) gardło drapie lekka słodkawa nutka - może ślad tego miodu, którego dodano do piwa...? Poza tym dużo dobrego kwiatowego aromatu chmielowego, który miło łagodzi smak i ratuje ogólne wrażenie smakowe - więcej tego aromatu, niż goryczki, która pojawia się dopiero w dalekim posmaku.
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Kupione parę tygodni temu u Super ZofMario jak wpadłem na chwilę do Łodzi zrobić przegląd skodzinki do dowodu.
                Ciemnozłote, średnio nagazowane, piana wysoka i drobnoziarnista ale mogłaby być trwalsza.
                Zapach chmielowo-słodowy, coś miodowego chyba też w sobie ma.
                Smak dosyć gęsty, z wyraźnym słodem, jeszcze więcej goryczki. Tego miodka też czuć ale minimalnie.
                Bez wodotrysków ale niezłe.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #9
                  Piwo to zdobyło tytuł Piwa Roku 2007 w swojej klasie w Czechach.

                  Comment

                  • pinek
                    Junior
                    • 04-2008
                    • 20

                    #10
                    cerna hora

                    po zniszczeniu kilkudziesięciu butelek z tego browaru ( nawet odwiedziłem we wrześniu browar ten ) stwierdzam ze Kern, Granat , Kvasar piwa bardzo dobre. Leżak, Pater dobre
                    a Sklepni takie sobie.

                    p.s Pozdrawiam załogę handlująca Cerną Horą w Polsce

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      #11
                      Kolor:Jasno bursztynowy, klarowny
                      Piana: Początkowo obfita, drobnopęcheżykowa, ale szybko redukuje się do malej warstewki, pozostawia ślady na szkle
                      Zapach slodowo i jakby miodowy, jeszzce z takim sie nie spotkałem.
                      W smaku słodowe z wyraźną troche taką natarczywą goryczką
                      Wysycenia nie widac ale czuc na języku.
                      Piwo z charakterem, coż moze nie koniecznie dla mnie ale charakterek to ma
                      Kupione w Bełchatowie w Piwach Importowanych.
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • cap-n-go
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 273

                        #12
                        Ja bym bardziej to piwo nazwał słodkim niż słodowym, ta słodycz ma charakter spotykanej w dosładzanych ciemniakach. Przeczytałem tu, że to być może zasługa miodu... dość charakterystyczne piwo,warte degustacji.

                        Comment

                        • kjaros
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 377

                          #13
                          Černá Hora, Kvasar

                          Kolor: Jasno bursztynowy, klarowny
                          Piana: Trudno się tworzy. Znikła przed pierwszym łykiem
                          Zapach: Miodowo-słodowy
                          Smak: Złożony - od słodkich nutek po solidną chmielową goryczkę, a po drodze nuty kwiatowe, słodowe i chlebowe.
                          Wysycenie: Średnie, minimalnie podrażnia język
                          Opakowanie: OK
                          Uwagi: Bardzo ciekawe piwo. Polecam
                          Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                          Comment

                          • Lacriferno
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 783

                            #14
                            Piwo o kolorze słomkowym, nieco żółtawym, klarowne. Smak nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ten miodowy aromat pochodzi raczej z pracowni chemicznej niż z pasieki. Podobna sytuacja z zapachem - miodu nie czuć, raczej delikatny słód. Piana znika bardzo szybko po nalaniu.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pychotka, polecam.
                              Wg mnie nie jest ani przesłodzone, ani przesadnie goryczkowe.
                              Doskonale wyważony smak, zapach i wysycenie. Piana trochę mizerna.
                              Dla mnie brak wyczuwalnego miodu to plus. No ale jego tam jest tylko 0,6%
                              Last edited by Pendragon; 18-11-2009, 18:36.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎