Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Kvasar - Medová 13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #16
    kolor: jasno złoty, piwo idealnie klarowne
    zapach: wyraźnie wyczuwalny akcent miodowy
    piana: powstaje całkiem ładnie, znika bez najmniejszego śladu po 3 s.
    smak: rozczarował mnie, nuta miodowa kłóci się z goryczką prowadząc do pewnego "dysonansu" smakowego. Piwo w samku dość treściwe, ale jednocześnie orzeźwiające.
    wysycenie: piwo szczypie w język, ale nie potrafię określić czy wynika to ze zbyt wysokiego wysycenia
    opakowanie: bez większych zastrzeżeń

    Piwo, które wzbudziło we mnie sprzeczne odczucia, szczerze mówiąc nie potrafię jednoznacznie stwierdzić czy mi smakuje. Raczej chyba jednorazowy eksperyment.
    Kupione w Lublinie we wiadomym sklepie na Tumidajskiego za około 5 zł.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      #17
      Złoto bursztynowe, niezbyt gęste, słodkawe... słodowe w tle chmielowe... niezłe.
      Trochę wysycenie i piana nie bardzo jak dla mnie / za słabe / ...
      - dla lubiących słodsze np. z akcentami miodowymi piwka to dobry wybór...

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #18
        Kolor - złoty, klarowny.
        Piana - średnio wysoka, niezbyt gęsta, o kiepskiej trwałości.
        Zapach - słodowy, lekko wyczuwalna nuta miodowa.
        Smak - na początku słodowy, w tle przeplatają się nuty miodowe i kwiatowe, do tego wyraźna goryczka. Dość treściwe.
        Wysycenie - średnie.
        Opakowanie - zmienił się kapsel na ten z napisem "Tradicni pivo" stosowany też w innych piwach z browaru.

        Kupione we wrocławskim Browarku za okolice 3zł.
        Trochę się bałem tego miodu, ale jak się okazało nie było czego się bać. Smaczne, nieprzesłodzone piwo.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Kupione w Zofmarze za 3,90 zł.

          Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto.
          Piana: Bardzo fajna, wysoka i gęsta.
          Zapach: Niezbyt silny, z leciutką i przyjemną miodową nutą. Poza tym troszkę chmielu i słodowości.
          Smak: Solidna goryczka, bardzo fajna chlebowość i dopiero w tle słabiutka nuta miodowa, nie słodka. Do tego czuć smaczki pochodzące z chmielu aromatycznego. Całość dość treściwa.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Kapsel "Tradicni Pivo".
          Uwagi: Piwo z pomysłem, na dodatek świetnie zrealizowanym.

          Comment

          • Ramiel
            Senior
            • 11-2010
            • 207

            #20
            Butelka jak na zdjęciu Sibarha, jedynie kapsel inny - z napisem "czech classical beer"

            Kolor: ciemnozłoty, przejrzysty
            Piana: wysoka i gęsta ale nietrwała
            Wysycenie: średnie
            Zapach: miodowo-słodowy
            Smak: dominuje przyjemna chlebowość, pod nią słód i wyraźna goryczka, choć łagodniejsza niż się spodziewałem
            Pierwsza Cerna Hora jaką piłem i jest to zdecydowanie dobry początek
            Last edited by Ramiel; 21-01-2011, 21:13.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #21
              Kolejna dzisiaj Czerna Hora. Tym razem najmocniejsza, a jednocześnie chyba najsłabsza z wszystkich, choć to nie znaczy, że zła. Kolor ciemno złoty, bardzo przyjemny. W zapachu w odróżnieniu od wersji o niższym ekstrakcie dominuje słód z słabiej wyczuwalnym chmielem. W oddali zielone jabłka. W smaku jest ono dość pełne z dominującym słodem zahaczającym lekko o słodkość. Goryczka jak na polskie warunki dość mocna jednak nie porównywalna do 12 i 10 z tego browaru.

              Nie chciał bym tego piwa oceniać porównując do 10 i 12 z Czernej Hory, bo wypadło by dużo słabiej. Jednak oceniając je w szerszym zakresie piw czeskich, które piłem zasługuje ono na solidna czwórkę.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #22
                Po roku kolejne spotkanie z Kvasarem... pozytywne...

                Piana szybko spadła do minimum... a szkoda.
                Smak zarejestrowałem trochę inny... mocno chmielowy z lekką słodyczą... w połowie degustacji pojawiły się smaki chlebowe...
                i smak blachy ale na szczęście nie za mocny... koniec to niestety zwycięstwo cukru...

                Mimo tego piwo jest niezłe i godne polecenia...

                Comment

                • Pery77
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 142

                  #23
                  Całkiem smaczne piwko. Swego czasu sporo go z kuzynem sporzyłem pewnego milego wieczora przy stole bilardowym w poznańskim Brogans( mimo że to pub irlandzki to w lodówce spory wybór innych piw) i jak to po dobrym piwie nastepnego dnia człowiek budzi się w pełni sił witalnych i gotowy do nowych wyzwań...

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #24
                    Jako zawiadowca tej stacji - proszę Cię o wyposażenie swojej przeglądarki w słownik (lub zaktualizowanie jej do bieżącej wersji) i korzystanie z tego narzędzia. Przynajmniej poprawiaj to co jest podkreślone jako błędne. Nie toleruje się tutaj totalnego lenistwa językowego. Proszę o zastosowanie się.
                    Last edited by ART; 01-04-2011, 13:15.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • podswierkiem
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 796

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jako zawiadowca tej stacji - proszę Cię o wyposażenie swojej przeglądarki w słownik (lub zaktualizowanie jej do bieżącej wersji) i korzystanie z tego narzędzia. Przynajmniej poprawiaj to co jest podkreślone jako błędne. Nie toleruje się tutaj totalnego lenistwa językowego. Proszę o zastosowanie się.
                      Przepraszam Art'cie, ale stanę w obronie kolegi Perego77 - ostatnie jego posty, po naszych, browar.biz'owych uwagach, stały się "zgodne z zasadami języka polskiego" - chwała mu za to i jego zdrowie.
                      "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                      Niechybnie brakuje tam nas!
                      Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                      Niejeden już zginął kwiat!"

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #26
                        Trzymam za słowo Postów prawie setka, a im głebiej w las zaglądam tym więcej kwiatków widzę
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pery77
                          Senior
                          • 03-2011
                          • 142

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przepraszam Art'cie, ale stanę w obronie kolegi Perego77 - ostatnie jego posty, po naszych, browar.biz'owych uwagach, stały się "zgodne z zasadami języka polskiego" - chwała mu za to i jego zdrowie.
                          Dzięki Kolego za Twoją sympatyczną postawe. . A do Pana Admina : " myśle że dobre piwo w brudnej butelce nadal smakuje dobrze..."

                          Comment

                          • podswierkiem
                            Senior
                            • 11-2010
                            • 796

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)" myśle że dobre piwo w brudnej butelce nadal smakuje dobrze..."
                            To chyba lekko spóźniony żart prima aprilisowy?

                            P.S. Pytanie powyższe niech pozostanie retorycznym. Odbiegliśmy od tematu - oceny Kvasara Cernej Hory - przedniego piwa, które miałem przyjemność degustować, w wersji "cepowanej" latem ubiegłego roku.
                            "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                            Niechybnie brakuje tam nas!
                            Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                            Niejeden już zginął kwiat!"

                            Comment

                            • Pery77
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 142

                              #29
                              Nie to nie był żart. Cerna Hora pita z nie do końca czystej butelki nadal będzie smakować jak Cerna Hora. Choć ja tam wolę ja pić przelana do szklanicy albo kufelka. Po za tym bez zmian...

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #30
                                Przyjemne słodowo-diacetylowe piwo z goryczką. Miodu nie wyczułem, bardziej lekkie masełko.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎