Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Kvasar - Medová 13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #31
    Černá Hora, Kvasar

    Kolor: Jasnobursztynowy.
    Piana: Wysoka, ale dziurawi się i opada do grubego kożucha, który całkiem długo zostaje. Później pierścień.
    Zapach: Słodowy z lekko miodowym tłem.
    Smak: Treściwy, lekko słodki początek. Jest też dość mocna goryczka i trochę maślanych posmaków. Miodowe smaczki raczej w tle. Całkiem dobre.
    Wysycenie: Średniowysokie.
    Opakowanie: Etykieta jak na zdjęciu sibarha.
    Last edited by Kwadri; 24-09-2011, 17:47.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #32
      Złote, bynajmniej nie "bursztynowe" czy "ciemnozłote". Trochę mętnawe?

      Piana badziewna, znikła prawie natychmiast.

      Zapach słodowy z chmielową nutą, ale niezbyt mocną.

      Goryczka jak na czeski produkt raczej słaba, typowo po czesku ostra i przyprawowa, ale jednak o niskim natężeniu.

      Piwo sprawia wrażenie ciężkiego.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #33
        Tak jak nie lubię miodowych, tak Kvasara bardzo lubię, bo m atego miodu malutko, ale muszę przestrzec przed warką do bodajże 24.04.2012 (na pewno był to kwiecień). Jakiś dziwny posmak, ja wiem.. eukaliptusowy? Na szczęście w trakcie picia powoli zanika i od połowy kufla już go nie czuć. Tym niemniej warka zdecydowanie nieudana.
        Jest też nowy kapsel z typowym żółto-czarnym logo browaru.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #34
          barwa: złota, lekko mętna
          piana: wysoka na początku jednak szybko opada zostawiając pierścień
          zapach: słodowy z leciuteńkim miodem
          gaz: ok
          smak: słodowa delikatnym miodem, z tyłu chowa się chmiel przynoszący delikatną dopełniającą całość goryczkę. Bardzo smaczne i orzeźwiające piwo z przyjemną goryczką
          Attached Files
          Last edited by karol1000; 21-02-2012, 20:28.
          LP

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #35
            Jaka data?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #36
              3.4.2012
              LP

              Comment

              • drseba
                Junior
                • 02-2004
                • 12

                #37
                Kolor - ładny złoty
                Piana - wysoka, dosyć gęsta, drobna i ładną chwilę trwająca, zredukowała się do kożuszka i śladów na kuflu po czym nagle wszystko zanikło.
                Zapach - wyczuwalna nuta miodowa ale nie drażniąca, słodowy
                Smak - słodowy, w tle nuty miodowe, zauważalna ale nie natrętna goryczka. Treściwość średnia.
                Jak zauważył Pendragon jakaś obca nuta smakowa eukaliptusowa choć mi niezbyt przeszkadzająca.
                Wysycenie - niezbyt widoczne ale dość mocno wyczuwalne, szczypie w język. Po psyku otwarcia trochę mi uciekło
                Opakowanie - etykieta, kapsel jak u karol1000.

                Kupione w Pradze w zestawie innych piw.
                Data ważności 24.04.2012

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #38
                  A ja ciągle czuję te eukaliptusy. Zepsuli moje ulubione piwo

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #39
                    Nie wiem czy ktoś to zauważył ale piwo nam się postarzało /znaczy browar/...
                    Na fotce Sibarha z 2006 roku jest rok 1530 a dziś jest już 1298! .... spora różnica... znaleźli stare księgi i uaktualnili... ?
                    Ale piwko dobre... godne wracania do niego... dziś nie było takie słodkie i miało przyjemną goryczkę...
                    Zmiany w szacie to inny kapsel niż u Karola1ooo /logo jak z ety frontowej na złotym kapslu/.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #40
                      Nie zauważyłem, ale w swoich notatkach (na podstawie czeskich stron), od zawsze mam ten XIII wiek. Tym samym Cerna Hora jest najstarszym działającym czeskim browarem.
                      Ale ponoć najstarszym jest zamknięty w 1987 browar w mieście Kroměříž. Tam powołują się na historię od 1226 roku. No ale wiadomo jak to z tymi datami jest.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #41
                        Zacząłem szukać i coraz dziwniej... piszą o początku w 1355 a na logo dalej 1298...

                        Cena domeny: 250 PLN (do negocjacji). Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.


                        poszukam coś, poczytam i może się coś wyjaśni...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #42
                          Tu ciut jest:
                          piwo Černá Hora Moravské Sklepní Nefiltrované 10° z browaru Černá Hora. Browar Černá Hora szczyci się mianem browaru templariuszowego z 1298 roku. Faktycznie, w 1298 roku szambelan Matouš z Černej Hory zapewniał dostawę piwa do ceremonii...

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #43
                            To powinni doliczyć parę latek do tyłu bo browar musiał się rozkręcić i nabrać doświadczenia żeby tym smakoszom nie dać kwaśnego żuru...

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #44
                              Aktualna fotka:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #45
                                Piwa z miodem piję raz, góra dwa do roku. To znikomy promil w moim spożyciu piwa i ostatnie tego typu piwa to były Kormoran i Ciechan.
                                Zakupiłem tylko dlatego, że Cerna Hora jest browarem, który mi ostatnio szczególnie podchodzi.

                                Zapach to szok, gdzie jest miód? Ale nie powiem, żebym narzekał.
                                Piana ma grube pęcherzyki i długo się trzyma. Dziwi się ktoś? Porządnie umyłem szkło ( niestety długo oznacza 3 minuty, później moja higiena szklanki okazała się nic nie warta).
                                Kolor to ciemne złoto lub jak ktoś woli bardzo jasny bursztyn.

                                No i smak, a ten jest głównym atutem tego piwa. Miód tu może jest, ale tylko jako niuans, żeby jeszcze dopieścić i tak świetne piwo. Świetna, nie mocna ale przyjemna goryczka. Słody z tyłu, ale są i robią to co robili bas i perkusja w zespole Milesa Daviesa. Czyli tworzą odpowiednie tło.

                                W miarę picia w zapachu mam coraz więcej chmielu, a w smaku coraz mniej miodu.
                                Jednak gdzieś tam na siłę miód wyczuwam.
                                Takie piwa z miodem to ja mogę cały czas pić, a nie tylko wtedy jak wspomniane wyżej polskie regionały.
                                Moje piwo z datą do 1-go listopada 2013 i jest to najlepsze piwo z miodem jakie w życiu piłem ( co prawda dużo tego nie było, jakieś z 10 różnych piw).
                                Wypiłem już trochę piw z Czarnej Góry, a te których jeszcze nie próbowałem będę brał w ciemno.
                                Świetny browar!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎