Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primator Weizenbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BartekBas
    Junior
    • 02-2009
    • 18

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szczawik Wyświetlenie odpowiedzi
    Warka z datą do 23 V 2013 (!) zajebista.
    Potwierdzam, trafiłem na tą samą warkę i również bardzo mi smakowało.
    MojKufelek.pl
    fb.com/MojKufelek

    Comment

    • Adi78
      Member
      • 09-2009
      • 39

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
      Dziś testowane, niestety nie powaliło na kolana. Cena ok. 4 PLN. Następny w kolejce Cornelius Pszeniczny pozostawił dużo lepsze wrażenie, aczkolwiek czytając o nierównych warkach sprawdzimy to piwo ponownie bliżej źródła
      Polecam wypróbowanie lanej wersji w katowickim barze ATMO(za dworcem PKP).W piątki i soboty do 16ej(czy nawet 17ej) po 6zł,normalnie po 7zł.
      A być może już jest podpięta w dąbrowskim Mini-Maxie próbna beczka Chlumeckiego Vita po 5,5zł.Ja dopiero jutro zdegustuję po pracy.

      Comment

      • slawomir88
        Junior
        • 09-2010
        • 5

        #93
        Kolor: żółty przechodzący w pomarańcz. Mocno a nawet bardzo mocno zmętniony.
        Piana: wysoka, w niewielkiej ilości utrzymuje się do samego końca. Jak już było wcześniej wspomniane dosyć słabo brudzi szkło. Ma delikatnie gorzkawy posmak
        Smak: głównie bananowe akcenty, delikatna bardzo orzeźwiająca kwaskowość, dobrze wyczuwalny smak drożdży, wyraźna treściwość. Ogólnie bardzo smaczne
        Wysycenie: średniowysokie, jak dla mnie było odpowiednie i dobrze komponowało się z piwem
        Opakowanie: podobne jak do pozostałych produktów z rodziny Primatora (nie licząc serii Hron, czy eksportowego Premium). Na kontretykiecie opisy po czesku, słowacku, francusku i polsku dostarczające najważniejszych informacji. Kapsel z logiem producenta i literą „W”.
        Uwagi: Bardzo dobre pszeniczne piwo. Zakupione w Starostinie przy polskiej granicy (przejście Golińsk/Starostin) za 16,50 koron + butelka 3 korony. Egzemplarz z przydatnością do spożycia upływającą 4.07.2013.

        Comment

        • ufotografa
          PiwBiz
          • 09-2012
          • 196

          #94
          Bardzo przystępny Weizen! Pomarańczowo-miodny kolor. Mimo, iż to piwo zapewne najlepiej smakuje w lecie, bardzo mi podeszło. Lekko kwaskowy, ale to pewnie robota drożdży albo cytrusów, za to przyjemne goździki i banany. Jest to pierwsze piwo tego typu jakie piłem i szczerze, zapewne do niego wrócę.

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #95
            Kolor żółtopomarańczowy, mętny ale nie jakoś bardzo. Piana średnio obfita, gęsta i dość trwała. Bardzo mocnym punktem jest zapach, który jest intensywny i fajnie świeży, czuć banany i przyjemny cytrynowy aromat. Smak bardzo przyjemny. Piwo jest treściwe, mocno wysycone. Głównie banany wymieszane z subtelną goryczką. Do tego lekki cytrusowy kwasek. Przyjemnie odbija się pszenicznymi klimatami Zacny weizen

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6136

              #96
              Bardzo dobre... choć wolę bardziej kwaskowe...

              Gęste, fajnie mętne, świetnie pachnące, optymalnie nagazowane...

              Piwo godne polecenia... wyróżnia się wyraźnie wśród piw tego typu...
              Attached Files

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #97
                Rewelacyjny zapach, nie jeden niemiecki weizen może mu tego pozazdrościć.
                Głównie banany, czyli jak nasz najlepszy weizen z Ciechana.
                Piana duża, ale za szybko opadła.
                W smaku nie ma kwasu, czego nie cierpię w weizenach. Jest to dla mnie jedyny rodzaj piwa w którym akceptuję słodycz. Tu tej słodyczy akurat dużo nie ma, natomiast wyraźnie wyczuwalne są drożdże, piwo jest bardzo treściwe. Primator w wyglądzie przypomina sok grejpfrutowy, jest całkowicie nieklarowny.
                Na finiszu lekka goryczka, na szczęście nie ma tego kwasu co w Łomży Pszenicznej.
                Zdecydowanie jest to piwo pszeniczne na plus. U mnie w sklepie nawet tanio, czyli 3.99 zł.

                Comment

                • Sekator
                  • 06-2013
                  • 269

                  #98
                  Wypiłem Weizenbiera w kontekście, tego że został wybrany najlepszym piwem roku 2013 i kompletnie nie rozumiem tej decyzji. Browar Nachod stworzył do bólu klasycznego, stylowego i poprawnego weizena. Moim zdaniem to za mało by zdobyć tytuł najlepszego piwa.
                  http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6136

                    #99
                    Dziś było "trochę" słabiej...

                    Aromat słaby, smak słaby... "płaskie słodkie" z braku innych konkurentów panuje...

                    Trafiło "mnie" się jakieś wybrakowane... ?

                    Pije się łatwo... ale szkoda że brak wyraźnych akcentów dla tego typu piwa...

                    Jedyna opcja jaka przychodzi mi do głowy to picie w temperaturze pokojowej ale jak pić ciepłe piwo...

                    25.06.14

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      Primátor (tam jest kreska nad a) ma to do siebie, że jest nierówny. To samo piwo w zależności od warki może być bardzo dobre albo kiepskie. Może po prostu nie trafiłeś na nagrodzoną warkę

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        Pite w lutym było fajne więc "nierówność" potwierdzona...

                        Przy okazji będę próbował jeszcze tego piwa...

                        Comment

                        • badejza
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 277

                          Kupiłem Primatora Weizenbiera, ponieważ zapamiętałem go jako bardzo dobrego weizena i to niedrogiego (3,50 zł). Oto co mogę powiedzieć o warce z datą 17.12.2014 r.

                          Kolor: Żółty, po nalaniu z osadem mętny. [5]
                          Piana: Jest obecna przez chwilę po czym opada do obrączki jak w koncernowym lagerze [2]
                          Zapach: Banan, goździk, przyprawy, cynamon. Odpowiednie dla weizena, ale nie rzucają na kolana intensywnością. [4.5]
                          Smak: Zawód straszny. Woda, panie, woda.. Brak kwaskowości, bananowo-przyprawowych smaków. Czuć tylko właściwie drożdże. [2]
                          Wysycenie: Wysokie, ale nie przeszkadza pić. [4.5]
                          Ocena: Zawód. Zapamiętałem go z dużo smaczniejszych warek. Teraz to właściwie piwo bez historii. Ogólna ocena tej warki: 2.5
                          Chamstwo w państwie, Panie.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            Po ostatnim sukcesie Primatora Weizenbiera,zapragnąłem spróbować tego smakołyku. Cóż można napisać... Dobre piwo...i tylko dobre,równie dobrze mogłoby zająć trzecie lub czwarte miejsce. Oto krótka charakterystyka: barwa żółta ze sporą ilością osadu,smak/zapach bananów trochę cytrusów i delikatnie drożdży. Piana w szybkim tempie przeistacza się w małą,gaz średni. Butelka i kapsel jak w poście #96 -z tymże teraz na etykiecie chwalą się zwycięstwem na WORLD BEER AWARDS '13. Wypite 21.01.2014,warka do 17.12'14.

                            Comment

                            • Jowita
                              Member
                              • 04-2014
                              • 50

                              Kolor: Złoty, mętny
                              Piana: Początkowo obfita, biała, drobna, szybko opada, oblepia szkło
                              Zapach: Intensywny, typowo weizenowy, banan, goździk
                              Smak: Kwastkowaty, banan, lekka cytrusowość
                              Wysycenie: Dość wysokie
                              Opakowanie: Ładne, zgrabne, informacje pełne, także po polsku
                              Uwagi: Warka z datą przydatności do 04.03.2015.

                              Bardzo dobre

                              Comment

                              • booua
                                Junior
                                • 09-2014
                                • 4

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                                Primátor (tam jest kreska nad a) ma to do siebie, że jest nierówny. To samo piwo w zależności od warki może być bardzo dobre albo kiepskie. Może po prostu nie trafiłeś na nagrodzoną warkę
                                W stu procentach się zgodzę. Miałem okazję porównać ze sobą dwie butelki z różnych warek, które dzieliły niecałe 2 miesiące. Warka z dłuższą datą była o wiele bardziej mętna, miała więcej drożdżowego osadu a w smaku dominowały właśnie drożdże, które przyćmiewały wszystko inne. Druga warka była minimalnie bardziej klarowna, mniej osadu, dominowały nuty bananowe.
                                Zastanawia mnie tylko, dlaczego tutaj się przewija opinia o wysokim wysyceniu tego piwa. Dla mnie było ono co najwyżej średnie w obu warkach.

                                W tej cenie nie znajdziemy lepszego weizena, oczywiście jeśli trafimy na dobrą warkę. Ja zdecydowanie polecam dla miłośników stylu.
                                Last edited by booua; 27-09-2014, 11:43.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎