Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zubr, Moravsky Lezak Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Zubr, Moravsky Lezak Premium

    Nie wiem, czy to piwo powieniem opisywać w tym miejscu, ale skoro na etykiecie figuruje "Moravsky", a Morawy to część Czech, więc chyba dobrze trafiłem.
    Zakupiłem toto w dąbrowskim LEADER PRICE w cenie 2,19 PLN. Na kontrze znalazła się informacja o alkoholu 5,7% i firmie Martin z Zawiercia, która to importuje. Etykieta ładna, ale ze znakiem LP.
    Kolorek bursztynowy. Piana niby jest, ale szybko dziurawieje i znika. Gazowanie słabe. Smak - szczypiąca w język goryczka plus lekka nutka zwietrzałości. Kapselek niczego sobie.
    Nie polecam. 3-.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    informacji o browarze brak?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Wg informacji uzyskanych telefonicznie w w/w firmie MARTIN producentem jest Pivovar Zubr Prerov. Proszę Arta o dokonanie uaktualnień.
      Last edited by Czapayew; 15-10-2004, 14:26.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Dzisiaj kupiłem Moravskiego Lezaka w Geancie. Na etykiecie nie ma informacji kto jest producentem jest natomiast na kartonowym pudle w które piwo jest pakowane po 20 sztuk. Gdy pierwszy raz zobaczyłem etykietę stwierdziłem że musi to być piwo z browaru Litovel. I tak też jest. Tak więc prosze ARTa o korektę.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Moravsky Lezak z browaru Litovel - produkcja dla Leader Price'a. Opakowanie butelka 0,5 na szczęście niekaucjonowana. Na etykiecie brak informacji o producencie ale wzór etykiety analogiczny do innych produktów Litovela. Kolor piękny ciemnozłoty. Piana obfita, drobnoziarnista ale po pewnym czasie dziurawieje. Nasycenie bardzo dobre, bąbalki radośnie uciekają do góry i aż słychać ich pracę Zapach kiepski jak na czeskie piwo, zalatuje chemią. Smak wybitnie goryczkowo-chmielowy, niespotykany w polskim piwie. Właśnie za to uwielbiam czeskie pilsy. Niestety, w tym piwie czuć obcy, chemiczny posmak. Nie byliśmy w UE i mieliśmy świetnego Litovela Premium za 2,19. Teraz już jesteśmy w UE i mamy zamiast Litovela przeciętnego czeskiego (sorry, morawskiego) lezaka za ta sama cene, tyle tylko ze bez kaucji. Nie tak to miało być panowie, nie tak...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10737

            #6
            zakupiony w netto za 2.69zl.piana ZERO
            nagazowanie srednie smak , zapach odradzam spożycie
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • elcoyot
              Junior
              • 01-2006
              • 10

              #7
              Jak dla mnie przyzwiote, prawdziwie czeskie piwo. Kupując go , jako do own brandu marki co do której mam mieszane uczucia, miałem duży dystans, zostałem jednak mile zaskoczony. Oczywiście - to nie mistrzostwo świata, ale też nie stracone pieniądze( może to przez mój sentyment do czeskich sreberek do okoła kapsla). Pozdrawiam!

              Comment

              • Scriptus
                Senior
                • 04-2006
                • 189

                #8
                Hehe, prawdziwa okazja w Tesco na Górczewskiej w Wawce...
                Moravsky Lezak za 0,99 zł, zadna podróba, Leader Price, sprowadzany, a jakze, przez firmę Martin z Zawiercia, data ważności 06.12.2007, czyli nie wyprzedaż podstarzałego piwka...
                Kupiłem kartonik 20 buteleczek 0,5 litra, przedtem kupując jedną sztukę w celu sprawdzenia (o zgrozo) pod sklepem (a co miałem zrobić, nie kupiłbym kartonika sikacza).
                Muszę powiedzieć, że piwko pije się z prawdziwą przyjemnością. Kolor, normalny piwny, czyli średniobursztynowy, klarowny, piana średnioziarnista, wysoka szybkoznikająca, raczej kiepska, w porównaniu do innych piw z Republiki czeskiej, zapach słodowy z wyraźnym ładnym akcentem chmielu, smak typowy dla piw czeskich, wytrawny z chmielową goryczką, nasycenie CO2 w porządku, opakowanie, butelka bezzwrotna, etykiety porządnie opracowane, metalizowane, żadna tandeta, kapsel zawinięty w sreberko, jak to ostanio (powiedzmy ostatnich 10 lat) modne u czeskich piw, ogólna ocen4.5, polecam, dobry zakup, choć to leader price )))))
                Nic lepszego od Brackiego :)

                Comment

                • Qbasmuggy
                  Member
                  • 06-2005
                  • 82

                  #9
                  zakupione również w tesco, również za oszałamiającą cenę 0.99 PLN
                  Da się wypić, ale bez rewelacji. Porównywalne do czeskich/słowackich piw w tej cenie (poniżęj 10 koron).

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎