Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ferdinand, Rytir Vycepni / Blanicky Rytir

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Ferdinand, Rytir Vycepni / Blanicky Rytir

    Własciwie piwo nazywa się Rytíř czyli po naszemu Rycerz. Zawartość alkoholu 3,7%, czyli obstawiam ekstrakt gdzieś tak na poziomie 8-10%. Pełność smaku skłaniałaby ku 10%, natomiast cena ku 8%. Cena wynosiła uwaga: 4,90 Kč czyli około 70 groszy. Piwo zakupione w Carrefourze w Hradcu Kralove.
    Piana bardzo dobra, choć jak na warunki czeskie to tylko dobra.
    Kolor też wskazywałby na 10%, bo raczej ciemnnozłoty, niż słomkowy.
    Nasycenie CO2 dość słabe, choć do wytrzymania.
    Smak: słodowy z delikatną goryczką. Momentami wyczuwalna słodkość charakterystyczna dla piw z Ferdinanda.
    Jeżeli chodzi o opakowanie, to etykieta jest wyjątkowo ascetyczna, w kolorze stalowym, zawiera informacje, które zwykle są na kontrze i dwa maćiupkie skrzyżowane miecze. Kapsel - golas.
    Piwo wypite po 3 tygodniach od końca terminu przydatnosci, nie wykazywało śladów zmętnienia, ani skwaśnienia. Bałem się po nie sięgnąć ze względu na tę cenę właśnie.

    Wśród czeskich piw przeciętne, natomiast porównując z analogicznym segmentem cenowym w Polsce, czy z piwami marektowymi to jak mawia trener Janas "po prostu mistrzostwo świata".
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Ferdinand, Blanicky Rytir

    Butelka 0,5 litra, alkohol 3,7 %, eks. brak, kapsel goły
    Kolor - jasno złocisty, klarowny
    Piana - średniobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, zbiła się w 0,5 cm kożuszek
    Zapach - chmielowo-słodowy wyraźny
    Wysycenie - okey
    Smak - chmielowy, średnio wyraźny, lekko słodowe, lekko słodkie, delikatna goryczka z lekkim kwaskiem
    Poprawne lekkie piwo. Wypijalne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 876
    Last edited by sibarh; 18-01-2014, 09:17.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎