Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Skalak Světlý Ležák Premium 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Malý Rohozec, Skalak Světlý Ležák Premium 12

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy browaru, alkohol 5,3 %, eks. 12%
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna i gęsta, wysoka i trwała, po nalaniu wyglądała jak wulkan
    Zapach - słodowy z delikatną nutą chmielową, sympatyczny
    Gaz - okey
    Smak - słodowy, lekko chmielone, lekka goryczka, wyraźnie słodkie
    Dobre poprawne piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 760 / 515 opisane na forum / 418 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 5,3% (ekstr. 12%), but. 0,5 l
      dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

      Kolejny Rohozec dostrzeżony na obfitującej w czeskie specjały półce sklepu Marka na Pomorskiej.
      kolor - ciemnozłoty, lekko bursztynowy, właściwie identyczny jak w testowanej wcześniej mocniejszej 13-tce;
      piana - drobnoziarnista, pulchna śnieżnobiała czapa o śmietanowej konsystencji; trochę zbyt szybko się zredukowała do wianuszka;
      nasycenie - niezbyt mocne, idealnie dobrane do charakteru piwa;
      zapach - wyraźny dobry, chlebowy słód;
      smak - to, co w czechach lubię najbardziej, czyli smak prawdziwego piwa z czasów przedkoncernowych; dużo dobrego, chlebowego słodu z zaznaczoną lekką (naprawdę lekką, nie to co w 13-tce) słodyczą i rzetelna dawka smacznego chmielu, odrobinę goryczkowego i nieco bardziej aromatycznego z dobrym kwaskowo-ziołowym posmaczkiem; całość idealnie się równoważy. Odkrywanie takich piw to przyjemność.
      Etykieta wciąż ta sama, jak na zdjęciu Sibarha.
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Wersja eksportowa:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Bardzo przyzwoite piwo. Smaczne, pełne smaku. Każdy łyk to łyk rozkoszy. Zakupione podczas pobytu we Wrocławiu w 101 piw dzięki Jerzemu.
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Piwo jak najbardziej przyzwoite. Silnie goryczkowe ze słodowymi posmakami. Pełne i raczej wyważone. Piana niestety lichutka. Nagazowanie w porządku. Dziwił mnie troszkę dziwny chmielowy posmak taki jak w przechmielonych piwach domowych ale może było to tylko złudzenie po ciężkim dniu

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • dyzman
              Senior
              • 01-2008
              • 108

              #7
              Piwo zasługuję uwagę ze względu na trwałą pianę i świetny kolor.. Błysk złota a nie jakieś tam pole rzepaku. Czeska precyzja w konstruowaniu detali, niestety przeznaczona dla innych odbiorców niż ja.. Słodki posmak powodujący nieprzyjemne skrzywienie... Wbrew temu co się dzieje szklance, w ustach brak odczuwalności optymalnego nasycenia gazu. Na pewno dobrze smakuje w połączeniu z mięsnym daniem, w szczególności "knedliczkami z gulaszem"
              "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Bardzo poprawnie uwarzone piwo z browaru Rohozec o dość trwałej i gęstej pianie oraz dużym i utrzymującym się wysyceniu. Nie ma tu fajerwerków smakowych, w zamian za to otrzymujemy zrównoważone piwo z 5,3 % alkoholem i 12 % ekstraktem, które wciąga, a obcowanie z nim nie jest stratą czasu.
                Last edited by sibarh; 24-11-2010, 16:59.

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Ja miałem okazję wypić wersję eksportową.
                  Piękna zbita piana,która bardzo długo się utrzymała,bąbelki walczą jak oszalałe i wygląda na pierwszy rzut oka jakby piwo było przegazowane,ale pijąc nie odczuwa się tego.Barwa bursztynowa,ładna etykieta .
                  W zapachu jak i smaku czuć goryczkę i to dość mocną,piwo jest pełne w smaku.Nasze koncernówki są tak płaskie w smaku jakby miały maksymalnie 10%,a nie 12 czy 14.
                  Jak dla mnie jest bardzo dobre piwo.Zakupione w Pasewalku w Niemczech,ale nie pamiętam nazwy sieci,pamiętam ,że znajduje się na wylotówce do Eggesin.Koszt piwa 0.46 € plus flaszka.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #10
                    Piana drobnopęchezykowa, średniowysoka, szybko opadła do cieniutkiej warstewki.
                    Kolor ciemnozloty, klarowny.
                    Zapach slodowo kwiatowy.
                    W smaku delikatna slodowa słodkość, z silną goryczka.
                    O niebo lepsze od naszego najlepszego, ale piłem już lepsze czeskie 12.
                    Kupione w Bełchatowie za 2,80.
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Ciekawe to piwko... zwłaszcza zmiany smaków podczas picia...

                      Pierwsze wrażenia słodowe, słodkawe... potem chlebowo-chmielowe ze wzrastającą pozytywną goryczką chmielową... chce się wypić takie samo jako nastepne
                      Wysycenie w tej partii jakby za słabe... i piana fajna ale na krótko, na dłużej do 0,5 cm dywanik...
                      - co ciekawe, odebrałem to na plus... lekkie zakręcenie zawartością daje komfort picia z prawdziwą pianką i nową jakością,
                      czego w wielu piwach z szybko opadającą pianą przy np. zamieszaniu łyżką nie ma ani w części...

                      Zakup "Maria" / Kraków / ok. 3 zł partia do 27.9.10

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Kolor: Złoty, bardzo ładny,odpowiedni dla "dwunastki". Klarowne.
                        Piana: Biała, dość rzadka i utrzymująca się stosunkowo krótko. Za to przez dłuższy okres pozostaje w postaci cienkiego dywanika.
                        Zapach: Chmielowy o lekko ziołowym zabarwieniu. Wyczuwalny jest również słód, surowe ziarno oraz delikatny banan.
                        Smak: Po pierwszym łyku uderzyła mnie dość duża chlebowość, która później również występowała jednak zeszłą na dalszy plan ustępując miejsca chmielowi. Od razu po przełknięciu do głosu dochodzi mocna i bardzo przyjemna goryczka. Jeśli chodzi o pełność smaku to w skali od 0 do 10 zasługuje ono na 7.
                        Nasycenie CO2: Odpowiednie.
                        Opakowanie: Proste i zarazem ładne. Wszystkie ważniejsze informacje są podane na etykiecie, dodatkowo butelka nrw, którą bardzo lubię.

                        Niezłe czeskie piwo warte powtórnego spróbowania. Według ARTomatowej oceny zasługuje na solidną "czwórkę".
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • TomX
                          Senior
                          • 09-2004
                          • 1035

                          #13
                          Bardzo dobre, treściwe i solidnie chmielone piwo o bajecznej wprost pianie. Polecam.
                          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            alkohol i ekstrakt bez zmian. W składzie dodatkowo cukier, ekstrakt chmielowy ( obok chmielu), cukier i kwas askorbinowy.
                            Piękna , gęsta piana, cały czas się utrzymuje. Herbaciany kolor. Aromat i smak porównywalny z ich jedenastką. Dobre piwo, można po nie sięgnąć z przyjemnością. Prosta wyrazista etykieta, dedykowany piwu kapsel
                            Last edited by sibarh; 24-11-2010, 17:00.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Kolor: Ładne, ciemne złoto.
                              Piana: Wysoka i trwała. Zostawia ładne wysepki i ślady na ściankach.
                              Zapach: Silny, głównie chmielowy, ale z lekką słodowością pod spodem.
                              Smak: Silidna goryczka z takim jakby ziołowym akcentem, trochę cukrowych kwiatków, w tle lekka słodowość.
                              Opakowanie: Jak na zdjęciach Sibarha (pierwszym) i Dryxa. Klasyczne wzornictwo browaru na etykiecie, fajny dedykowany kapselek.
                              Uwagi: Żadna rewelacja. Jak na czeską dwunastkę, to za mało tu treści. Jak najbardziej do wypicia, ale spodziewałem się czegoś więcej.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎