Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Skalak Světlý Ležák Premium 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #16
    Właśnie kończe degustacje tego piwa i muszę napisać, że jest świetne.

    Faktycznie piękna piana utrzymająca się do końca degustacji

    Bardzo przyjemny chmielowy zapach, podczas picia goryczka chmielowa również najmocniej się wybija. Ale mimo to piwo jest treściwe z bardzo przyjemnie zaznaczona chlebowością.

    Dla mnie piwo na 5.

    To kolejne po ciemnym skalaku piwo z tego browaru, które bardzo mi zasmakowało.

    Comment

    • xborsuk
      Senior
      • 01-2011
      • 133

      #17
      Od jakiegoś czasu zastanawiałem się czym to piwo mnie tak ujmuje, że stawiam je w samej czołówce czeskich piw w mojej klasyfikacji. Nie mogłem go dostać od ponad miesiąca. Z pomocą przyszła łódzka Piwoteka. I teraz wiem za co je kocham - za tę chlebowość w różnych odcieniach i za to, że początkowa słodowość w miarę picia przechodzi w chmielową goryczkę i coraz bardziej się uwydatnia. Ta droga od słodkości do wytrawnośći pokonana podczas degustacji 12-ki Skalaka jest jedną z piękniejszych piwnych wycieczek.
      w butelkach: RIS
      fermentuje: APA, wędzone
      w planach: bawarska pszenica

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12203

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xborsuk Wyświetlenie odpowiedzi
        I teraz wiem za co je kocham - za tę chlebowość w różnych odcieniach i za to, że początkowa słodowość w miarę picia przechodzi w chmielową goryczkę i coraz bardziej się uwydatnia. Ta droga od słodkości do wytrawnośći pokonana podczas degustacji 12-ki Skalaka jest jedną z piękniejszych piwnych wycieczek.
        A nie jest to jeszcze mistrz tej chlebowości, która moim zdaniem w tym wypadku ma więcej lekkich słodkawo-słodowych posmaków niż tej drożdżowej chlebowości z lekkim kwaskiem.
        Ale to tylko moje zdanie. Kwestia gustu. W relacji smaku do ceny generalnie Skalaki plasują się bardzo wysoko, co cieszy, bo dobrych parę lat temu los browaru wisiał na włosku, a i teraz jeszcze dużo pracy przed nimi, jeśli chodzi o sam browar (chyba, że przez ostatni rok coś się zmieniło).

        Życzę wielu tego typu przyjemnych wycieczek

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #19
          Kolor: Złoty, ładny,
          Piana:Po nalaniu wysoka i gęsta, opadła jednak w mgnieniu oka, zostawiając dziurawy dywanik
          Zapach: słód z delikatnym chmielem i chlebowościa. Jakoś wydaje mi się ze ten zapach zmienia się w trakcie picia
          Smak: treściwy. Wydaje się ze na przedzie słody, ale szybko pojawia się silna goryczka chmielowa z finiszem chlebowym. Podobnie jak z zapachem, smak tez wydaje się zmieniać podczas picia. Chmiel i chlebowosc zdają się być coraz silniejsze
          Nasycenie CO2: ok

          Bardzo dobre piwa wychodzą z tego browaru. I nawet niedrogie są. Piwo na duży plus
          LP

          Comment

          • Ramiel
            Senior
            • 11-2010
            • 207

            #20
            Porządne, jasne piwo o słodowo- chlebowym smaku z wyraźną goryczką. Warte spróbowania.

            Comment

            • tofas
              Senior
              • 11-2007
              • 131

              #21
              Kolor dość ciemny jak na 12, bursztynowy, piwo klarowne. Piana biała, umiarkowanie obfita ale za to bardzo nietrwała. Aromat średnio intensywny, trochę bardziej chmielowy niż słodowy. Chmiel cytrusowy i odrobinę kwiatowy. Słód chlebowy, lekko zbożowy ale wyczuwam też cukrową słodycz i estrowego banana. W smaku bardziej dominuje słód podkręcony tym cukrowym posmaczkiem. Goryczka wysoka, ostra i trochę drażniąca. Finisz z tego powodu niestety zalegający. Pełnia smaku raczej niska, wysycenie w normie.
              Po raz kolejny zgadzam się darkiemd. Słodowość popsuta cukrową słodkością. Owszem, czuć że słód jest zbożowy i chlebowy ale całośc już mąci ta niepasująca słodkość. No i podobnie jak w Skalaku 11 jest obecna w smaku metaliczność, trochę mniejsza ale jednak jest. No i dziwna sprawa z ta piana. Wiele osób wcześniej pisało o rewelacyjnej pianie. U mnie znikła w sposób ekspresowy, chociaż szklanka była przygotowana jak należy. To moje drugie piwo z tego browaru i stwierdzam że jest nieciekawie. Z wcześniejszych opisów wyglądało to zupełnie inaczej, czyżby to słabszy okres tego browaru?

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #22
                Skalak Světlý Ležák Premium 12

                Kolor: Ciemnozłoty, ładny.
                Piana: Bardzo wysoka, początkowo drobnopęcherzykowa, ale po chwili bąble stają się duże. Opada do ochronnej warstwy i tak niemal do końca.
                Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy, w miarę czysty.
                Smak: Początek słodowy, ale nie jest słodki. Powoli dociera początkowo niezbyt zdecydowana goryczka, która dopiero w finiszu zostawia lekko ziołowe posmaki. W tle jest chlebowość, ale niezbyt mocna. Dobrze zrównoważone i smaczne.
                Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu.
                Last edited by Kwadri; 17-06-2012, 22:24.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #23
                  Ciemnozłote, znikome nagazowanie, piana wysoka jak się naleje po czesku, w miarę trwała.
                  Zapach chmielowy, ziołowy, trochę słodowy, średnio intensywny.
                  Smakkonkretnie słodowy z wyraźną goryczką pozostającą do końca posmaku.
                  Całkiem smaczne.
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • robert2
                    Member
                    • 08-2011
                    • 87

                    #24
                    Kolor-ciemne złoto
                    Zapach-delikatny świeży słodowo-chmielowy
                    Smak-na początku wyczuwalne posmaki chlebowe potem słodowe a finisz z super goryczką pozostawiającą świetny posmak w gardełku
                    Wysycenie-średnie
                    Piana-u mnie niestety mała ale to pewnie mój błąd przy nalewaniu...
                    Jak dla mnie naprawdę poprawne wyraziste piwo do kilkukrotnego powtórzenia

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #25
                      Kolor głęboki, ciemnozłoty, klarowny.
                      Piana nieduża, ale dosyć stabilna. Ładnie oblepia szkło.
                      Zapach mocno słodowy, chlebowy z domieszką chmielu.
                      Smak treściwy, solidny podkład słodowy zwieńczony mocną i przyjemną goryczką. Niestety zarówno w smaku jak i w zapachu daje się wyczuć gotowane warzywa, co nieznacznie psuje efekt.
                      Niemniej piwo zaliczam do udanych i wartych powtórzenia, chociaż 11 według mnie jest znacznie lepsza.
                      Last edited by wrednyhawran; 12-08-2012, 01:23.
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #26
                        Piwo niezłe, pite po dłuższej przerwie. W składzie cukier, isoekstrakt i kwas askorbinowy.
                        Piana niewielka ale o dziwo długo utrzymuje się cienka warstewka i zostawia ślad na szkle.
                        Zapach średnio intensywny, słodowo-chmielowy.
                        Smak słodowy z wyczuwalną od pierwszego łyku mocną goryczką, która pozostawia przyjemny posmak. Dodatku cukru nie wyczułem.
                        Wysycenie za niskie, prawie nie widać bąbelków.
                        W skali 1-5 piwo na 4.

                        Comment

                        • PaPe
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 176

                          #27
                          Bardzo przyjemne piwo. Dobra goryczka, wysycenie ok. - są bąbelki (to do poprzednika), piana powoli ginie, zapach bardzo delikatnie chmielowy - mam katar.
                          Lekka słodowość przechodzi w chmielową goryczkę.

                          Comment

                          • szczawik
                            Senior
                            • 09-2011
                            • 103

                            #28
                            Naprawdę dobre piwo, a w tej cenie to już w ogóle. Bardzo jasne w kolorze, ale wygląda OK. Piana jest kiepska, ale być moze nie nalałem tak jak trzeba. Zapach świetny, wyraźnie chmielowy, świeży, przyjemny, w smaku przede wszystkim chmiel i lekka słodowa podbudowa, myślę, że do niego wrócę, choć rzadko wracam do piw. Opakowanie niezłe, choć bez szału, ale przecież nie o to chodzi.

                            Comment

                            • opeciarz
                              Junior
                              • 03-2011
                              • 8

                              #29
                              Dla mnie jedno z ciekawszych piwek w tej cenie i jak jestem spragniony i wiem że na dwóch się nie skończy to często sięgam po skalaczka. Bardzo pijalne, solidna goryczka. Polecam )

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #30
                                Wielka szkoda że piwko to nie jest pod ręką jak np. Lagerowe... tylko trza "kawałek" jechać... albo nawet poszukać...
                                Kiedyś pokazało się w pobliskim samie i myślałem ale fajnie... po pierwszej partii... nie było drugiej... ech

                                Nie poznali się... albo za drogie było...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎