Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Měšťanský, Heban

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
    I uwazają że konsument to debil i na dodatek ... analfabeta
    Dokładnie tak.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Spodziewałem się ciemniejszego, w końcu ma być czarne. Jest w stylu Irish Kormorana. Colowy brąz. Przejrzyste. [4]
      Piana: Nie za wysoka, kremowo - brązowa, puszysta, drobniutka, w miarę długo się utrzymuje. Pozostaiwa kożuszek. [4]
      Zapach: Pachnie dość "koźlakowo". Ciemny słód, paloność. Zapach średniointensywny. Nie czuć złych naleciałości. [4]
      Smak: Bardzo smaczne piwo. Mało słodkie, wyraźna goryczka. Czuć nuty palono - słodowo - karmelowe. Lekka wędzoność jest także wyczuwalna. Ja osobiście wolałbym ciut więcej słodyczy, ale bardzo mi się podoba, że istnieje również ciemniak w stylu Portera/Stouta, który jest od Portera delikatrniejszy. Jak na 11,8% zaskakująco wyraźny! [4.5]
      Wysycenie: Nie za duże, ale jak na takie piwo - super. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo ładna butla z pełną informacją, zwraca uwagę poprzez złotko na szyjce. Byłoby 5, ale niestety. Jedno wielkie oszustwo! Pierwsze? Czarne? Polskie??? Jakaś podróba dawnego Juranda, robiona w Czechach jako polskie. Paranoja! Ze względu na to, że jest bardzo dobre, nie chcę zaniżać średniej, ale oszukują jak rzadko! [4]
      Uwagi: Oczywiście oceniam Heban już nie Juranda, jako, że niestety już go nie ma... To jakiś czeski wytwór z Budejovic, robiony jako polski. Parametry: ekstr. 11,8 i 5% alk.

      Moja ocena: [4.225]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: piwo pochodzi z innego browaru (Budziejowice).
      Art, Admin

      ---------------
      Last edited by ART; 21-07-2008, 14:53.

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #33
        Dwa posty wyżej jest odnośnik do Hebana warzonego w Czechach.

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Oczywiście oceniam Heban już nie Juranda, jako, że niestety już go nie ma... To jakiś czeski wytwór z Budejovic, robiony jako polski. Parametry: ekstr. 11,8 i 5% alk.
          w takim razie po co go tu oceniłeś?
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • behegrzmot
            Senior
            • 01-2009
            • 276

            #35
            Czy przypadkiem Czesi nie zmienili etykiety Hebana ostatnimi czasy? Nie mialem okazji blizej sie przyjrzec ale wydaje mi sie, ze pojawily sie napisy po angielsku i zniknelo oslawione "Pierwsze polskie ciemne piwo".

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy przypadkiem Czesi nie zmienili etykiety Hebana ostatnimi czasy?
              Jeśli już, to nie Czesi, a dystrybutor tego piwa.

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                #37
                Piana drobnopęcheżykowa, koloru Capucino, wysoka opada powoli.
                Przypomina mi kolor herbaty z malinami.
                W smaku jakby troche rozcieńczone, przeplatana słodkawość z wytrawnością, przynajmniej tak to odbieram.
                Zapakowane w butelke NRW zgrabna etykieta i krawatka , fajny kapselek z drzewkiem, na kontrze podany ekstrakt12,5 alko 5,2
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #38
                  Piwo zakupione w Careffourze. Butelka NRW 0,5l. Moc 5%, ekstrakt 11,8. Kolor ciemny, ale nie czarny. Pod światło piękne rubinowe barwy. Piwo klarowne. Piana kawowo brązowego koloru. Bardzo drobniutka, średnio duże, dość trwała. Zapach z początkowo wyraźnie dominującymi nutami palonych ciemnych słodów. Mocny bardzo ładny. Później przechodzi w bardziej delikatny. Ciemny słód cały czas dominuję, ale paloność niknie. Pojawiają się słodkie akcenty. W smaku dokładnie to samo. Najpierw dominują mocno palone nuty, a później piwo przechodzi w bardziej słodowe smaki ze słodkimi nutami. W pierwszym etapie jest bardzo dobra chmielowo palona goryczka. Niestety później traci na sile i wyrazistości. Wysycenie słabe i trochę go brakuje. Mocniejsze byłoby wskazane. Opak odziedziczone po naszym Hebanie. Niezłe, dość ładne, chociaż dopieszczone do końca nie jest. Kapsel firmowy, ekstrakt podany. Zauważa się na półce. Oczywiście te napisy o czarnym kolorze i polskości przeszkadzają mi. Piwo całkiem inne od Hebana z Juranda. Naprawdę niezłe. Na rynku jednak jest wiele podobnych piw. Poprzednik był piwem o wiele oryginalniejszym i ciekawszym. Czy lepszym, to rzecz gustu. Czeskiego Hebana oceniam na +4 (1 – 6).
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #39
                    Nie podeszlo mi to piwo... Intensywna przypalona goryczka, a obok intensywna slodycz - jak gdyby ktos cukru dosypal Wolalbym calosc bardziej zharmonizowana. IMO znacznie gorsze niz "Warmiak" z Kormorana czy "Aksamitne" z Obolona.
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #40
                      To na pewno był Heban z Budejovic, a nie z Litovla?

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎