Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trutnov, Krakonoš Vánoční Speciál 14° / Velikonoční Světlý Ležák 14°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Trutnov, Krakonoš Vánoční Speciál 14° / Velikonoční Světlý Ležák 14°

    14Blg
    5,8%

    pite z butelki:
    zapach: ładny, intensywny słodowy z akcentem chmielowym
    smak: dobre połączenie prostej, silnej słodowości ze sporą jak na mocne piwo goryczką; niesłodkie

    warte polecenia, mocne piwo
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 5,8% (ekstr. 14,0%), but. 0,5 l
    dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

    Kolejne świąteczne (tzn. bożonarodzeniowe) piwo sprowadzone przez niezmordowanego Marka ze sklepu na Pomorskiej w Łodzi.
    kolor - busztynowy;
    piana - niespodziewanie wysoka, gęsta i trwała, przez długi czas zajmuje ponad połowę kufla, a po opadnięciu formuje ładny mięsisty wianuszek;
    nasycenie - stonowane, niezbyt mocne; duży plus tego piwa;
    zapach - dość pospolity, ale przyjemny słód z odrobiną kwaskowatego diacetylu;
    smak - gładki słodowy smaczek silnie przedobrzony ostrą goryczką, która - niech ktoś sprobuje zaprzeczyć - z każdym łykiem smakuje coraz lepiej; dużo w niej nutek trawiastych, ziołowych, znanych z dobrych, aromatycznych pilsów, ale też sporo kwaskowatej świeżości, właściwej piwom niepasteryzowanym, nie skażonym wpływami nowoczesnych technologii...
    Jak dla mnie - czołówka czeskich piw.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      Trutnov, Krakonos velikonocni svetly lezak 14

      Witam,

      Tej odmiany Krakonosa chyba jeszcze nie opisano, więc spełniam obywatelski obowiązek Szczególnie, że piwo jest tego warte
      Smak - dominuje goryczka plus słodowe akcenty; prawdziwie piwny bez udziwnień
      Kolor - bursztynowozłote
      Nasycenie - dla mnie w sam raz, to znaczy dolna granica stanów średnich
      Piana - nie robi specjalnego wrażenia: ta ze zdjęcia najpierw bardzo obfita, średniopęcherzykowa, po ok. 10 minutach opadła do wianuszka, który widać. Potem nie dałem jej szansy na całkowitą dezintegrację
      W sumie: bardzo smaczne czeskie piwo. A i browar miły. I sklepik mają
      Attached Files
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam,

        Tej odmiany Krakonosa chyba jeszcze nie opisano,
        opisano:

        Comment

        • otvirak
          Senior
          • 04-2005
          • 766

          #5
          Velikonocni (!) Lezak 14

          A jednak nie opisano - Vanocni to nie to samo, co Velikonocni Vanoce - Boże Narodzenie; Velikonoce - Wielkanoc. Polecam uwadze szanownego kolegi oraz P.T. admina
          niepoprawny czechofil


          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
          WISŁA MISTRZ!

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            Tamten był Vánoční ten jest Velikonocni Cholera, Otvirak mnie ubiegł.
            Last edited by ART; 18-05-2009, 12:56.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • otvirak
              Senior
              • 04-2005
              • 766

              #7
              mała rzecz, a cieszy

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Tamten był Vánoční ten jest Velikonocni Cholera, Otvirak mnie ubiegł.

              A ile frajdy ma z tego 'ubiegnięcia'
              niepoprawny czechofil


              Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
              WISŁA MISTRZ!

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Tamten był Vánoční ten jest Velikonocni Cholera, Otvirak mnie ubiegł.

                Co nie zmienia faktu, że jest to to samo piwo, tylko etykiety się zmieniają. Ot special 14*

                Comment

                • otvirak
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 766

                  #9
                  Nie żebym się upierał ;-), ale tego to akurat nie wiadomo - Velikonocni 14 nie ma dodatku 'special'. Należałoby przeprowadzić porównanie. Niestety obecnie nie dysponuję już ani jednym, ani drugim pivem, więc z konieczności odłożę ten projekt badawczy na później
                  niepoprawny czechofil


                  Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                  WISŁA MISTRZ!

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #10
                    Piwa świąteczne to nie jest pomysł tylko z Trutnova, wystarczy prześledzić dyskusje na forum i oglądać zdjęcia na nim zamieszczone. Aż tak religijni Czesi nie są,żeby zmieniać parametry zależnie czy to Wielkanoc czy Wigilia
                    Rzuć okiem na ich stronę, w cenniku nie ma wzmianki, że jest takie i takie:

                    na koniec zajrzyj jeszcze tu:
                    http://www.pivovary.info/prehled/kra...krakonos_p.htm -
                    "vyráběno jen na vánoce a velikonoce"
                    i na koniec przyznaj mi rację

                    co do projektu badawczego to uważam, że mimo wszystko w imię nauki warto go przeprowadzić

                    Comment

                    • otvirak
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 766

                      #11
                      Velikonocni/ Vanocni

                      Nie twierdziłem, że piwa świąteczne to specjalność Trutnova - sam próbowałem co najmniej kilku innych czeskich tego rodzaju. Przyznaję więc rację Co do smaku - propozycja badań aktualna Ale jest jeszcze jeden aspekt - piwa różnią się ewidentnie nazwą i opakowaniem, co ma znaczenie dla kolekcjonerów. I co do tego Ty przyznaj mi rację Poza tym wygląda, że i tak P.T. admin nas pogodził
                      niepoprawny czechofil


                      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                      WISŁA MISTRZ!

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Tak, etykiety się różnią.
                        Plus dla tego piwa, że rzeczywiście jest warzone sezonowo, a nie jest tylko przyklejana sezonowa etykieta.
                        Sięgnąłem po ostatnią wielkanocną butelkę, lekko po terminie. Jest słód, goryczka.
                        Niski woltaż przy wysokim ekstrakcie. To piwo, jak i inne z tego browaru, bez zbytniego zadęcia, ekstrawagancji, równe jak przed laty. Może dlatego, że gdy konkurencja w Czechach głowiła się nad zwiększeniem sprzedaży i walką na rynku, to Krakonos o ile wiem
                        zajął się inwestycjami w branży turystycznej. Stąd może niezmienne piwo i takie etykiety.

                        Comment

                        • grew
                          Senior
                          • 05-2009
                          • 766

                          #13
                          Dla wszystkich smakoszy tego lezaka - pojawił się już w sprzedaży - nabyłem kilka butelek w sklepiku przy browarze. Również w firmowej restauracji jest do skosztowania w wersji lanej.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Bożonarodzeniowy jest pyszny!
                            Mocny chmiel w nosie, adekwatna goryczka w smaku a wszystko w towarzystwie dobrej słodowości.
                            Sympatyczna czternastka i dodatkowo niepasteryzowna.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Wyśmienite piwo, jedno z najlepszych jakie piłem tej jesieni.

                              Piana: obfita, gęsta, drobnopęcherzykowa, redukuje się do warstewki.
                              Kolor: głęboki, ciemnozłocisty, niemal bursztynowy.
                              Wysycenie: niskie.
                              Zapach: słaby,zbyt wiele nie wyczuwam.
                              Smak: wyraźna, solidna goryczka, słodowa treściwość. Moja żona stwierdziła, że smakuje jak piwo, właśnie jak piwo, które bardzo ciężko teraz spotkać.
                              Opakowanie: etykieta nieco festyniarska, za to kapsel cudny.

                              5,8% alkoholu!!! To jest idealne pełne piwo. Polecam ze wszech miar. Coś wspaniałego.

                              Dlaczego tak nie smakuje Żywe? Dlaczego?
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎