Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trutnov, Krakonoš Vánoční Speciál 14° / Velikonoční Světlý Ležák 14°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    #31
    o dziesiątce i moim do niej uwielbieniu mógłbym napisać esej.


    Kurcze, może to powinien być nowy temat? Proponuję "Utwory Forumowiczów na cześć pienistego trunku (wina musujące wyłączając)
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • Nadodrzak
      Member
      • 04-2011
      • 73

      #32
      Z jednej strony korci takie dłuższe, pełne umiłowania piwne gawędziarstwo. Z drugiej strony czuję się onieśmielony skalą swojego uwielbienia. Łatwo śmiechem i drwiną być potraktowanym kiedy się swoje "miętkie" odsłoni. Takoż chodzi o to żeby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa - a wszak nie zawsze język współpracować ma zamiar - co onieśmiela, zniechęca i frustruje ponad wszelką miarę.

      Czekać chyba zostaje aż imperatyw wewnętrzny na tyle zacznie dopiekać, że od pisania wykręcić się będzie niepodobna. A wtedy to strzeż Trzygławie i Krakonošu...
      Attached Files
      Zôpadny Kaszëba

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #33
        kolor: złoty ładny
        piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, trwała
        zapach: słodowy dość silnie owocowy, lekko syntetyczny, leciuteńko miodowy
        smak: słody z delikatnym chmielem na pierwszym planie, a potem szorstka chmielowo-słodowa goryczka. Wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiło
        gaz: odpowiedni
        LP

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #34
          Mimo, iż wystarczająco długo stało w lodówce, a potem około 20 min przed konsumpcją w temperaturze pokojowej, wybuchło mi podczas otwierania. Ha! Skoro ty tak ze mną, to cię obsmaruję na słynnym polskim piwnym forum, ty Czechu jeden...

          Barwa złocisto-bursztynowa. Klarowna.
          Piana w dużej części wylądowała na blacie biurka, mimo to nadal pięknie utrzymuje się w postaci centymetrowej warstwy. Średnia tekstura, bez zbytniej tendencji do oblepiania ścianek. Szumowina do końca.
          Zapach bardzo przyjemny. Dominacja słodów z rześkim odcieniem chmielowym.
          W smaku przebijają się wytrawne nuty alkoholowe. Jest oczywiście słodowość, jest przyzwoita goryczka. Treściwe i pozbawione błędów.
          Wysycenie jest jednak zbyt duże. Cały czas podszczypuje w język. A gazy uciekają spektakularnie z organizmu.
          Opakowanie w stylu krakonoskim. Moja wersja to Velikonoční Světlý Ležák. Jak na zdjęciach kolegów. Trochę cepeliowate te pisanki ale kapsel mnie wręcz zachwycił.
          Parametry się nie nie zmieniły, nadal 5,8% alkoholu.

          Reasumując - smaczne, uczciwe i treściwe piwo. Zastrzeżenia mam jedynie do zbyt wysokiego wysycenia i trochę zbyt intensywnej jak na 14kę nuty alkoholowej. Zasługuje mimo wszystko na 7,5 w skali 1-10.
          Last edited by wpadzio; 29-03-2012, 18:42.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • kalak06
            Member
            • 08-2012
            • 39

            #35
            Właśnie konsumuję wersję wielkanocna na rok 2013 i jak co roku daje radę, pierwszy łyk trochę rozczarował ale z każdym następnym ocena rosła. Dobre porządne piwo, no i robi je mój ulubiony browar. Za Browar Krakonoš

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #36
              Najpierw słodkie a zaraz za nim goryczka... nieźle... dość mocna...
              ...potem wrażenie sztucznego wzmocnienia co nie jest na plus...
              Goryczka pod koniec bardzo mocna... to na pewno po tych zizomeryzowanych ekstraktach... które są chyba cudownym odkryciem i "darem niebios" w Czechach...

              Piana szybko zniknęła... gaz średni... kolor jaśniejszy bursztyn /? 14*/... zapach jakby owocowo-chmielowy...

              Grafika bez zmian... data: 14.05.2013...

              Ogólnie wolę... chyba jak większość.... inne ich produkty... ale to też się spokojnie wypiło mimo pewnych "zgrzytów"...

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #37
                Jeden z najlepszym czeskich lagerów jakie piłem.
                Smak pełny. Dużo słodu i goryczki, odpowiedni woltaż.
                Piana gęsta i obfita. Zapach słodowy, delikatnie wyczuwalny.
                Dziesiątka jest bardziej pijalna, ale jak na te parametry to czternastkę też bardzo przyjemnie się pije.

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #38
                  BARWA: Ciemnego złota wchodząca w bursztyn,przejrzyste z widocznymi drobinkami. [4]
                  PIANA: Na początku obiecująca,jednak dość szybko opadła do obwódki z postrzępioną firanką. Po zawirowaniu w szklance,piana wytworzyła się bez trudu i również po chwili zredukowała się do cienkiej warstwy. Pozostała do końca...miała średnie pęcherzyki. [3]
                  ZAPACH: Świeży,jabłkowy na pierwszym planie,nieco dalej mamy chmielowy akcent. [3]
                  SMAK: Przyjemna kwaskowatość jabłkowa z chmielową goryczką w głębi. [4]
                  GAZ: Całkiem spory,utrzymujący się do samego końca. [4]
                  OPAKOWANIE: Zgrabna,smukła butelka,oczywiście zwrotna. Etykiety zielone z pisankami i poczciwym Krakonoszem,barwny kapsel-bardzo ładny.

                  UWAGI: Trwałość do 22.05.2014,wypiłem 27.05'14,a więc pięć dni po terminie. Całkiem smaczne piwo,chętnie sięgnę po Krakonosza 14* w przyszłości. Najsłabszym punktem była piana oraz zapach,ale bez tragedii.

                  Comment

                  • Glingorth
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 283

                    #39
                    Bardzo dobre piwo. Jak 12-stka mnie nie zachwyciła, tak w tym piwie jest wszystko co powinien mieć lager. Ładna oblepiająca szkło piana, wyraźny słodowy zapach, w smaku wysoka jak na lagera goryczka ziołowo-trawiasta, no i ta świetna pełnia. Jedno z lepszych czeckich piw.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mimo, iż wystarczająco długo stało w lodówce, a potem około 20 min przed konsumpcją w temperaturze pokojowej, wybuchło mi podczas otwierania.
                      Miałem identyczną sytuację z tegorocznym wielkanocnym wypustem. Spory gushing po ogrzaniu, Russkoje Igristoje się chowa
                      W smaku najpierw wyczuwalne owoce, z każdym łykiem do głosu dochodzi konkretna goryczka.
                      Smaczne piwo. Zakupione w okolicy Trutnova za 14 kc (+3 kc butelka).
                      Warka- 6 kwiecień 2016.
                      Attached Files

                      Comment

                      • melor
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 364

                        #41
                        aromat: słodowy... ale trochę nietypowy... hmm czuję tu czerwone wino
                        kolor: złoty
                        piana: mała
                        smak: Nawet w smaku ma winne posmaki. Nie wiem czy białego czy czerwonego, ale jest wino. Nie jest niedobre, ale dziwne posmaki wina w piwie... A może to są te posmaki stęchlizny które czułem w dwunastce. Ale te są inne.
                        Goryczka mała - trochę powyżej średniej, ale mało jak na pilsnera.
                        6/10

                        Comment

                        • nietzschee
                          Senior
                          • 07-2016
                          • 319

                          #42
                          Wygląd: bursztyn, piana spora, ale bez szału mieszana, głównie grubo pęcherzykowa, szybko się redukuje niemal do zera, lacing minimalny
                          Zapach: siara, taka zapałczana siara
                          Smak: tu szału nie ma żadnego, średnio treściwe, pełnia jak naszych rodzimych lagerach (regionalnych rzecz jasna), gdzie 5,7% wyciąga się z ekstraktu 12, odrobinę siarkowe, goryczka uczciwa, odrobina słodu i warzyw oraz czegoś stęchłego zapewne chmielu, daje trochę stęchłą szmatą, nic ciekawego, 12’ pochwaliłem, a ta 14’, a przynajmniej ta warka mnie rozczarowuje=, niemniej zapłaciłem za nie 3,20, tyle co za byle koncernowego sikacza i mam niezły kapsel, więc nie narzekam

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #43
                            PIANA: drobnopęcherzykowa, obfita i trwała. Bardzo ładnie.
                            KOLOR: złoty, klarowne.
                            ZAPACH: przyjemny, lekka słodowość z chmielowo-ziołowym aromatem.
                            SMAK: trochę słodu, do tego zbożowość. Całość treściwa, pełna w smaku z wyraźną, ale przyjemną goryczką.
                            WYSYCENIE: średnie, w sam raz.
                            OPAKOWANIE: okolicznościowa wielkanocna etykieta z zającami/królikami utrzymana w zielonej tonacji. Jak zwykle fajny, firmowy kapsel.
                            OGÓLNIE: generalnie lubię Krakonosza, więc i ten mi podszedł. Smaczne piwo bez udziwnień trzymające poziom. Na pewno nie raz jeszcze po nie sięgnę.
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              #44
                              Wyszła edycja bożonarodzeniowa 2017.
                              Jakość bez zmian. Słód, trawa, opiekany chleb, chmielowość, ziemistość, to wszystko dobrze, że sobą współgra, bardzo dobrze pijalne, chce się sięgnąć po następną butelkę.
                              Warka do 10.01.18. Kupione za 3.45 pln w poznańskim Drinksie.
                              Attached Files

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2294

                                #45
                                Wersja wielkanocna 2018 bez większych zmian.
                                Mocno słodowe, tostowe z zarysowaną wyraźnie goryczką.
                                3.65 zł. w Drinksie. Warka 18.04.2018.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎