Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trutnov, Krakonoš Světlý Ležák 12° Kvasnicove

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piotras
    Senior
    • 08-2003
    • 307

    Trutnov, Krakonoš Světlý Ležák 12° Kvasnicove

    Krakonos kvasnicovy do dostania w restauracji "U Draka" przy trutnowskim rynku, choć pewnie miejsć gdzie mozna go spróbować w Trutnowie jest jeszcze kilka.
    Cena 15 kc, Lane z beczki
    Parametry: ekstrakt 12% alk.5,1%
    Piwo jest niefiltrowane ale czy również niepasteryzowane(?) niestety nie wiem.

    Pierwsze spostrzeżenie, które nasuwa sie po spróbowaniu tego Krakonosa jest takie ze niestety światowy kryzys na rynku chmielu dotarł i do Trutnova, praktycznie całkowity brak goryczki jest sporym minusem. Wersja zwykłą tez nie miała jej za wiele ale aromat chmielu był jednak wyczuwalny.Co więcej Krakonos pity dwa dni wcześniej w innej knajpie goryczkę miał znakomitą- można więc chyba dostrzec nierówność warek.
    Na pierwszy plan w kwasnicowym wybija się delikatny smak słodu oraz subtelny drożdżowy posmak. Piwo jest jednak bardzo delikatne. Kolejnym minusem jest dosyć niewielkie nasycenie. Piana w konsystencji Guinnesowej jest chyba przypadkiem.
    Najlepszym elementem jest więc piękna ,mętna bursztynowa barwa.
    Ocena: słabe 3.
    W restauracji, która jest w sumie klasyczną gospoda nikt po za nami nie zamawiał kvasnicowego- to chyba znaczący fakt, który może swiadczyć jednak tylko tyle że ta warka lub nawet beczka kvasnicovego nie wyszła najlepiej.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolejnym minusem jest dosyć niewielkie nasycenie. Piana w konsystencji Guinnesowej jest chyba przypadkiem.
    To w końcu ta piana była ładna, czy kiepska? Bo Guinness może się pochwalić piękną pianą, oczywiście nie licząc wersji butelkowej bez widgeta, bo tam jest kulawo.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Piotras
      Senior
      • 08-2003
      • 307

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      To w końcu ta piana była ładna, czy kiepska? Bo Guinness może się pochwalić piękną pianą, oczywiście nie licząc wersji butelkowej bez widgeta, bo tam jest kulawo.
      Wiesz, o ile w Stoucie śmietankowa, gęsta i drobna piana jest jak najbardziej na miejscu, o tyle taka sama piana w kufelku pilsa wydaje się być czymś nie zgodnym ze stylem.
      Ciężko ocenić pianę- rzeczywiście plus że w ogóle była, ale konsystencja rozpuszczonej gałki lodów w Pilsie wydała mi sie efektem nie zamierzonym i znając dziesiątki czeskich piw wyglądała jak by jednak coś z nią było nie tak. Mogę sie jednak mylić.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras Wyświetlenie odpowiedzi
        Wiesz, o ile w Stoucie śmietankowa, gęsta i drobna piana jest jak najbardziej na miejscu, o tyle taka sama piana w kufelku pilsa wydaje się być czymś nie zgodnym ze stylem.
        Ciężko ocenić pianę- rzeczywiście plus że w ogóle była, ale konsystencja rozpuszczonej gałki lodów w Pilsie wydała mi sie efektem nie zamierzonym i znając dziesiątki czeskich piw wyglądała jak by jednak coś z nią było nie tak. Mogę sie jednak mylić.
        E tam, marudzisz.
        Mnie by się taka piana podobała.
        A tak serio, być może piwo miało dużo białek, co wpłynęło na bardzo dobrą pienistość.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • grew
          Senior
          • 05-2009
          • 766

          #5
          Spożyłem kilka tych piw w firmowej restauracji browaru. Powiem tak: mi smakowało bardziej, niż wersja niekvasnicova. Głęboki kolor, smak ciekawy - goryczka trzyma poziom, piana ładna i trwała.

          Szkoda, że jest niewiele miejsc, gdzie można dostać to piwo - nawet w Czechach. Choć to zwiększa jego atrakcyjność

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            Pojawiło się to piwko z kega w moim zasięgu więc od razu testuję
            Parametry bez zmian.

            Piana - więcej na początku potem była pełna warstewka.
            Lacing - krążkowanie.
            Barwa - jasne złoto.
            Gaz - średni.
            Aromat - żatecki.
            Smak - słodkawe, żateckie owoce czeskiego lagera, mineralność, średnia goryczka.

            Przyjemnie było obcować z tym piwem
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎