Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Kvasničák Třešeň

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hubertus
    Member
    • 01-2006
    • 33

    Broumov, Opat Kvasničák Třešeň

    Kolejna propozycja browaru z Broumova w dziale piw smakowych.
    Piwo przygotowywane na bazie ciemnej 10-tki, a ta już była oceniana organoleptycznie na forum, więc ten etap pominę.
    To piwo czereśniowe uzyskuje swój ciekawy smak dzięki użyciu naturalnych ekstraktów z czarnej czereśni afrykańskiej. Aromat raczej słabszy, nie drażni nosa. Kto pijał i a polubił belgijskie krieki z pewnością będzie zadowolony z zakupu. Spośród broumowskich niefiltrowanych jest to najdroższa pozycja - w sklepie przy browarze kosztuje 46 KĆ (przy czym "normalny" kvasniczak 32 KĆ).
    Jak dla mnie pasuje super na upalne popołudnia (ale gdzie w tym roku takie są????), chłodzi organizm jak kompocik babuni z piwniczki. Z moich obserwacji wynika, że to piwo stało się ulubionym piwem damskiej części naszego towarzystwa. A to może wróżyć z kolei rychłe wyplenienie dziwnego zwyczaju słodzenia jasnego piwa syntetycznym syropem - nomen omen - "wiśniowym" :-)
    Attached Files
    Last edited by Hubertus; 09-07-2009, 21:45.
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Piłem tydzień temu wersję beczkową w Non Iron w Krakowie i jak na piwo owocowe bardzo mi smakowało.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      W porównaniu z bezpośrednim konkurentem z Vrchlabi jest mniej treściwie i minimalnie słodsze (również z powodu braku charakterystycznej dla Vrchlabi cierpkości). Co nie zmienia faktu że to dobre, owocowe piwo.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Dobre piwo smakowe ale mimo wszystko ten aromat czereśni taki zbyt nachalny.
        Na duży plus tego piwa należy zapisać nieprzesłodzenie.
        Zastanawia mnie też jego rzekome niefiltrowanie, kufelek z Non Irona był, mimo głębi koloru jak najbardziej przejrzysty.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Piłem tylko raz, ale oceniam bardzo pozytywnie. Nie przesłodzone a aromaty wyraźne, choć nie do końca syntetyczne. Bardzo przyjemnie się degustowało. Cieszę się, że znów zagościło w Non Iron.
          Last edited by e-prezes; 22-10-2009, 20:23.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie przesłodzone a aromaty wyraźne, choć nie do końca syntetyczne.
            Z Twojego postu wynika, że wolisz bardziej syntetyczne?

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎