Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Velen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    Aromat - silnie pszeniczny z delikatnymi goździkami
    barwa - ciemna bardzo mętna pomarańcz
    piana - słaba, od początku niska jak na pszeniczniaka i opada dość szybko
    wysycenie - ok
    smak - goryczkowo-pszeniczny, za mało owoców jak dla mnie
    LP

    Comment

    • snieguuu
      Member
      • 09-2010
      • 50

      #17
      Velen z data przydatności do 29.11.11... zakupiony w Auchan Wola... kwas jak cholera... nie wiem czym to spowodowane... nie tak dawno piłem i był całkiem niezły pszeniczak... ale to...

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #18
        no właśnie coś te piwa z cernej hory straszliwie niestabilne
        LP

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #19
          Kolor: jasno miodowy, zmętnienie wyraźne. Ogólnie barwa jakby nieco jaśniejsza niz ta widoczna na zdjęciu Kopyra powyżej.
          Piana: przy nalewaniu tworzy się gęsta i kremowa ale osiada bardzo szybko, ślady na szkle pozostawia nieznaczne.
          Aromat: dość intensywny, są banany oraz lekki goździk. Bardzo ładny i apetyczny.
          Smak: Po ładnym aromacie smak to u mnie dosć spory zawód. Piwo jest niestety wodniste, wyraźnie czuć kwasowość oraz chmielową goryczkę, nuty weizenowe gdzieś schowane, dość niewyraźne. Praktycznie w smaku nie byłęm w stanie wyczuć bananowości dobrze zaznaczonej w aromacie.
          Wysycenie: Do samego końca dość wysokie, adekwatne dla stylu.

          Spore rozczarowanie, piwo najwyżej średnie. Dużo mniej mi smakowało od Ciechana Pszenicznego czy Corneliusa.
          Last edited by pioterb4; 03-09-2011, 10:12.

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #20
            Wygląda, że wersja butelkowa jest o wiele gorsza (i niestabilna) w porównaniu do beczkowej.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #21
              Velen

              Kolor: Pomarańczowo-złoty, mętny.
              Piana: Wysoka, średniobąblowa. Opada po kilku minutach do grubej kołderki.
              Zapach: Przyjemny, ale niezbyt intensywny. Są banany, trochę goździków i drożdżowe tło.
              Smak: Nieco pusty początek, dość mocna kwaskowość, która przechodzi w mocną goryczkę, zostającą w posmaku. Brakuje typowo pszenicznych smaczków. Słabo.
              Wysycenie: Średnie, trochę brakuje.
              Opakowanie: Jak na fotce kopyra.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #22
                Słabe, przerażająco słodkie piwo ze słabą pianą. I w ogóle nie ma tu niczego z czym kojarzą się pszenice.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Feti
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 801

                  #23
                  Cena mnie podkusiła i kupiłem. Kwasior straszliwy. Data ważności do 29.11.2011. Zepsuło się na półeczce.

                  Comment

                  • ZKB
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 172

                    #24
                    Pije to piwo po raz czwarty chyba, bo wydawało mi się, że nie mogę doszukać się w tym piwie pszenicznego. Nie myliłem się, to piwo nie ma wiele wspólnego z piwem pszenicznym: wysycenie marne, smaku bananów czy goździków bardzo ciężko się doszukać.
                    Jak dla mnie przypomina Twierdzowe niepasteryzowane sprzed dwóch lat.
                    Szukających wśród czeskich piw dobrej pszenicy odsyłam do Nachodu.
                    Beer is for life not just for christmas !

                    Comment

                    • robert2
                      Member
                      • 08-2011
                      • 87

                      #25
                      Mnie piwo to smakowało ale trochę za dużo miało posmaku kwaskowatego natomiast kolor piękny mętny złoty piana na początku obfita potem tworząca kożuch na obrzeżach zapach wyrazisty chlebowo cytrusowy ogólnie fajne orzeźwiające piwko

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #26
                        Moja druga styczność z czeskimi weizenami (po Primatorze).

                        Kolor - brudnopomarańczowy, mętnawy
                        Piana - mało weizenowa - co prawda gęsta, ale bardzo nietrwała.
                        Zapach - dość delikatny, nuto goździkowe
                        Smak - niby wszystko jest jak powinno, ale jak dla mnie mało zdecydowany. No i jakieś dziwne słodkawe posmaki do tego...
                        Wysycenie - dobre.
                        Opakowanie - mnie się podoba, kapsel firmowy.

                        W sumie solidne piwa, ale nie przekonało mnie do siebie. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie że Lechom weizeny wychodzą lepiej niż Czechom.
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • puszka
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 204

                          #27
                          Jak dla mnie piwo mało pszeniczne

                          Comment

                          • karol1000
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 1823

                            #28
                            piwo chyba niezbyt stabilne sądząc po opisach. Piję po raz kolejny i jest inne niż ostatnio

                            barwa: złota, lekko zmętniona ale dość słabo
                            piana: dość niska przy nalewaniu, drobniuteńkie bąbelki, opada do cieniutkiej powłoki
                            zapach: wszystko to co być powinno: pszenica, drożdże, banany, goździki i cytrusy
                            smak: pszeniczno-drożdżowy początek z lekkimi bananami i cytrusami, a po chwili pustka, smak szybko ucieka, na próżno szukać choćby odrobiny chmielu i goryczki. W sumie jest dość słodko i pusto

                            Średnie piwo
                            LP

                            Comment

                            • jacekwerner
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2837

                              #29
                              Bardzo przeciętna pszenica, mizerna piana, średnie wysycenie, smak bardzo płaski, ciężko coś wyczuć oprócz goryczki.
                              Tak się prezentuje po zmianie etykiety :
                              Attached Files
                              Ochotnicza Straż Piwna
                              BAZA = 7446

                              Comment

                              • stepwolf
                                Junior
                                • 09-2012
                                • 26

                                #30
                                Barwa: złota, mętna.
                                Piana: biała, niska i nietrwała. Jak na piwo tego typu, to spory mankament.
                                Zapach: słodowy, słodko-kwaśny, wyczuwalne aromaty owocowe (zwłaszcza bananowy).
                                Smak: Wytrawny, lekka kwaskowatość, poza tym wszystko to co weizen powinien zawierać w bukiecie smakowym włącznie z wyraźnym aromatem bananowym. Do tego dochodzi lekka goryczka chmielowa z ziołowym akcentem.
                                Wysycenie: Wysokie, ale nie powodujące przykrych doznań w gardle i na języku.

                                Przyzwoity „pszeniczniak” od południowych sąsiadów, których specjalnością są pilznery. Minusem są: piana, wyczuwalny kwaskowy aromat w smaku i zapachu, wysokie wysycenie. Piwo pije się dość przyjemnie. Zachęca aromatem do kolejnych łyków.

                                Moja ocena: 3,75/5.
                                http://notopopiwku.blogspot.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎