Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Velen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #31
    Trochę wodniste... po 2 i pół roku mam możliwość znowu dokonać spokojnego "testu"...

    Piana dość duża, bardzo powoli opadła do ok 1 cm...
    Zapach goździk i banan...
    Gaz średni...
    Kolor... mętny, jasno pomarańczowy...
    Smak... smak powoli zaczyna się pojawiać... jest lekki cytrus i goździk... trochę goryczki...

    Jednak Velen jest trochę cienkawe.... pełni smaku się nie doczekałem... zapach najfajniejszy...

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #32
      Podbudowany pszenicą z Primatora, zakupiłem sobie Czarną Górę, a wcześniej wypiłem trzy Szczuny.
      Mimo to amerykański chmiel, a przede wszystkim alkohol raczej nie wpłynął na moją opinię o tym piwie.
      Zapach jest cudowny, idealny dla hefeweizena ( czyżby Czesi są potęgą w tym?
      ).
      Piana raczej na minus, ale kolor zdecydowanie na plus, mętny i żółty.
      Smak to już jest klasyk niemiecki. Kurdę, zawsze poszukiwałem dobrych, niemieckich weizenów, a tu kolejny świetny pszeniczniak z Czech.
      Jest to już chyba piąty świetny weizen z Czech. Taki jak lubię, mniej goździków, więcej bananów, podobnie jak nasz Cornelius i absolutnie nasz najlepszy polski weizen, czyli Ciechan Pszeniczne.
      Coś mi Czechy podchodzą ostatnio, bo nawet ich pilsów piję więcej, mimo tego, że pils dla mnie musi być niemiecki ( tak uważałem) .
      Lato jeszcze trwa, zobaczymy co będzie dalej.
      Dla mnie lato to amerykańskie chmiele, pilsy i weizeny (za witbierami nie przepadam).
      Last edited by DariuszSawicki; 04-08-2013, 18:49.

      Comment

      • dzemek
        Senior
        • 12-2010
        • 450

        #33
        Piłem dzisiaj butelkową wersję tego piwa, powiedziałbym, że jest bardziej kwaskowate od Primatora. Słaba piana, to fakt ale nie zawsze musi być wulkan. Mimo to smakował mi, na pewno do powtórzenia. Porządna pszenica.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #34
          Lekka pszenica. Zbyt lekka.
          W smaku goździki, praktycznie brak banana. Wodniste i lekko kwaskowate. Orzeźwiające, ale pozostawiające po sobie zbyt dużą pustkę.

          Za jakieś 2,5-3zł można by to raz na jakiś czas kupować.
          W zasadzie to i tak lepiej kupić w promocji paulanera lub jakąś inną niemiecką pszeniczkę.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎