Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Imperial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #31
    Kupione w opavskim "Globusie" za namową kolegi, który brał całą zgrzewkę. Niestety było tylko puszkowe.
    Piana bardzo ładna, ale jak na czeskie piwo za szybko znika, kolor bursztynowy, bardzo wyrazisty, zapach chmielowy - normalny bez rewelacji, opakowanie aluminiowe, czyli "na nic"...
    Za to smak... Kurcze bele... Na pewno jest gorzkie, na pewno bardzo wyraziste i na pewno bez jakichkolwiek negatywnych posmaków. Ale ma coś więcej... Kwiatowy posmaczek? Nie potrafię tego za dobrze opisać...
    Na pewno przy pierwszej okazji dokupię (butelkowe tym razem... ) 4+
    Last edited by Seta; 06-03-2006, 23:38.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • q2q2q2
      Junior
      • 02-2007
      • 5

      #32
      nie piłem go już ze dwa lata i dziś z niepokojem otworzyłem butelkę przelałem do kufla i JEST
      ten wspaniały smak goryczki - jak dla mnie piwo doskonale wyważone smakowo

      Comment

      • coldfire
        Senior
        • 01-2008
        • 374

        #33
        Piwo bardzo smaczne. Jest chmiel, jest słód choć ten ostatni mógłby być wyraźniejszy.
        Treściwe, ale jednak ma się czasami wrażenie, że owa treściwość wynika z jakiegoś zagęstnika (o zgrozo), bo nie jest ona poparta jakoś wyjątkowo mocnym smakiem.

        Hmm, mój opis może wygląda niezbyt zachęcająco ale to piwo naprawdę jest bardzo poprawne. Z jednym tylko zastrzeżeniem - mogłoby być bez problemu jeszcze lepsze.
        Może gdyby było niepasteryzowane...? Tak, to chyba załatwiłoby sprawę.
        Last edited by coldfire; 09-03-2009, 01:05.
        Piwa i pacierza nie odmawiam

        Comment

        • woli
          Senior
          • 10-2003
          • 121

          #34
          Super piwko,będąc kiedyś w Pradze zapijałem je w pewnej piwnicznej restauracji,było znakomite,muszę sprawdzić jak teraz smakuje

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #35
            Bardzo przyzwoite, zbilansowane smakowo piwo. Nie jest zbyt cienkie, co mnie do wielu piw czeskich zniechęca, pije się przyjemnie, mimo, iż dostałem z "prywatnego importu" w konserwie. Polecam

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #36
              Przywiezione z urlopu pod Czeską granicą przez moich rodziców
              Kolor ciemnozłoty, piana wysoka, średnio gęsta, o przeciętnej trwałości. Zapach chmielowy, mało intensywny. W smaku solidna goryczka, delikatnie słodowe, średnio treściwe jak na dwunastkę.
              Imperial pozytywnie mnie zaskoczył, fajerwerków może tu nie ma ale jest po prostu dobre piwo, oprócz zapachu bez większych wad, smakuje bardzo dobrze.
              Muszę sprawdzić, czy takie z Carrefoura po paru miesiącach stania na półce będzie smakować tak samo dobrze
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #37
                Czy osoby kupujące pivo w Czechach trafiły kiedyś na Imperiala 5%? czy opisujecie 4,7% Lezaka?

                Ja Imperiala kupiłem w Berlinie. W Pradze Imperiala nie widziałem. 12 z Pragi na etykiecie ma napisana lezak
                LP

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #38
                  Mało "bohemski" mi się wydał - goryczka słabsza niż np. w Zubru (Zubrze?), aromat chmielowy też trochę schowany za słodem.

                  Ale ogólnie piwo fantastyczne, cudownie delikatny zapach słodu na samym początku, wyczuwalna lekka słodkość w smaku idealnie zbalansowana goryczką. Jedyne do czego bym się mógł przyczepić to piana, bardzo szybko opadła i się nią nie nacieszyłem.

                  Czasem bywa w Almie w wersji szklanej, cena 4.49 więc jak na Almę do przyjęcia.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • Pery77
                    Senior
                    • 03-2011
                    • 142

                    #39
                    Dla mnie to piwko jest co najwyżej średnie. Jasne że lepsze od naszych podobnych do siebie jasnych produktów piwopodobnych ale nie jest to rarytas którego bym szukał w sklepach( po za tym jest całkiem szeroko dostepny jak na czeskie piwo w naszym kraju).

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #40
                      Aktualna fotka:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • coder
                        Senior
                        • 10-2006
                        • 1347

                        #41
                        Aromat: wyraźnie wadliwy: diacetyl, karton, pod spodem nieco słodowości
                        Piana: obfita, rzadka, nietrwała
                        Kolor: złote, iskrząco klarowne
                        Smak: typowo koncenowy, na dodatek trochę kartonu i plastiku. Lekko kwaskowe.
                        Goryczka: niska, krótka
                        Odczucie w ustach: dość treściwe, poprawne

                        Ogóne wrażenie: euro-lager

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #42
                          A ja napiszę kilka słów o Krusovickiej 12-ce, bo to ichniejsza, rodzima wersja eksportowego Imperiala, a swojego tematu nie ma.
                          Idealny bursztynowy kolor jak na dwunastkę. Piana jest całkiem dobra, z tendencją do lepienia się do szkła. Zapach dość mało wyrazisty, wyczuwalna słodowość.
                          W smaku charakterystyczna goryczka żateckiego chmielu, na finiszu odrobinę może ściągająca. Goryczka szlachetna, podana ze słodowymi smaczkami. Orzeźwiające piwo, o doskonałym nasyceniu.
                          Opakowania z królewskiego browaru w Krusovicach to swoista elegancja. Nie każdemu się to może podobać, podobnie jak na przykład wystrój komnat na warszawskim Zamku Królewskim. W każdym razie z królewskim przepychem

                          Życzyłbym sobie takich piw koncernowych jak z czeskiego Heinekena u nas. No ale to chyba kwestia piwnych tradycji. Pewnie gdyby nagle zaczęli sprzedawać masowo w praskich knajpkach Lecha czy Warkę mogłoby się to skończyć kolejną aksamitną rewolucją...
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment


                          • #43
                            Widzę, że zdania wśród powyższych forumowiczów mocno podzielone.
                            Ja niestety stanę po stronie tych, którym Imperial niespecjalnie podszedł. Dla mnie nie było w nim kompletnie nic wyjątkowego, wyróżniającego na tle innych piw. Czuć mocne naleciałości koncernu - Imperial wg mnie jest bardzo podobny do innych trunków Heinekena.

                            Co dalej?
                            Piany mój egzemplarz bardzo szybko się wyzbył. Zapachu w ogóle nie miał. W smaku płaskość nad płaskościami. O ile pierwsza szklanka miała dość dużo gazu, o tyle kolejne były również go wyzbyte. Generalnie ocena bardzo niska, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest multum czeskich piw o wyrazistym, ciekawym smaku (vide - Bernard!).

                            Po szerszą recenzję Imperiala, zapraszam do odpowiedniego wpisu na moim blogu.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #44
                              Piana spora ale na krótko... potem tylko obwódka
                              Smak z chmielem... ale piwo mimo imperialnych ambicji raczej zwykłe...
                              Ogólnie produkt ten jest bardziej potrzebny jako przedmiot reprezentacyjny...
                              Ma smak do przeżycia... spasuje do obiadu.... idealny po spotkaniu biznesowym...
                              Coś jak zielony Lech smakujący ludziom nie lubiącym piwa...

                              Poprawiono widoczność napisów na etykiecie, większy kontrast. Kapsel pod złotkiem golas.
                              Attached Files
                              Last edited by sibarh; 30-01-2013, 19:27.

                              Comment

                              • erudyta
                                Senior
                                • 11-2008
                                • 189

                                #45
                                Jak dla mnie piwo średnie i bez rewelacji. Czechów stać na coś o wiele lepszego. Taki przeciętny koncerniak. Piwo bez wyrazu o płaskim smaku i mizernym aromacie. Moja ocena to 3+

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎