Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Imperial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #46
    Nie wiem, co sądzić o tym piwie. Na początku grudnia 2013 piłem kupione w Tesco i byłem bardzo zadowolony, w smaku dominowała szlachetna goryczka. Tydzień temu kupiłem je w Auchan, tym razem gotowane warzywa, dominuje słód, goryczka słaba i niezbyt szlachetna. Może wina złego przechowywania?

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #47
      Nie, to wynik skundlenia piwa przez Heineken.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #48
        Przez miesiąc by się zepsuło? W grudniu piło się bardzo przyjemnie i dlatego teraz znowu je kupiłem.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #49
          Podobno są takie partie Harnasia, które dają się wypić.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #50
            Powrót po dwóch latach. Krótko: nie warto. To już rzeczywiście tylko czeski koncerniak.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #51
              Na Słowacji było na promocji. Poprawny lager, wyraźna żatecka goryczka, ciemne jest dużo lepsze, ale jako jasne jest dość niezłe. Cena 80 centów.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Obywatel1978
                Senior
                • 09-2007
                • 281

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                Coś jak zielony Lech smakujący ludziom nie lubiącym piwa...
                Bardzo celna uwaga

                Kiedyś byłem świadkiem sceny w sklepie, gdzie grupka ludzi prowadziła naradę które piwo kupić, a jeden z zainteresowanych chciał się przede wszystkim dowiedzieć które piwo nie jest gorzkie

                Krusovice chyba jednak stoją trochę wyżej niż "zimny leszek" - bo goryczka jednak jest - niezbyt ciekawa, ale jest. Moja opinia o tym piwie jest taka, że jest to poprawny, niczym niewyróżniający się eurolager - a więc nie powala, ale i nie odrzuca. Trudno jednak znaleźć w nim cechy, które odróżniałyby go od innych porównywalnych piw - wszystko ma takie stonowane i w normie. Recenzowanie takich piw to ciężka sprawa - szczególnie dla niezawodowca, który nie wyczuwa w piwie takich niuansów jak "banany", "polne kwiatki", "chleb" czy "brudna ścierka"

                Kupione w Lidlu za zdecydowanie zawyżoną cenę - 3,69. Szkło oczywiście bezzwrotne.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Szkło oczywiście bezzwrotne.
                  Zwrotne, zwrotne. W niektórych sklepach specjalistycznych z piwem w Polsce, no i oczywiście w Czechach.
                  Last edited by dadek; 13-08-2014, 01:32.

                  Comment

                  • slyboots
                    Senior
                    • 03-2014
                    • 292

                    #54
                    Aromat: słód, chmiel, alkohol

                    Piana: obfita ale nietrwała, oblepia delikatnie szkło

                    Kolor: złote, klarowne

                    Smak: typowo koncernowy, lekko kwaskowe, czuć karton dość wyraźnie, lekki słód i taka dziwna goryczka wcale nie za ciekawa i niska

                    Wysycenie: poprawne


                    UWAGI:

                    Kupione w Browarni Lidla

                    Warka: 12.07.2015
                    L4288203A0953

                    W sumie jestem zawiedziony tym Piwem, koledzy wcześniej juz sie na jego temat wypowiedzieli. Heineken po prostu robi swoje i psuje dobre browary koncernową globalizacją. Jedno z gorszych "Czeskich" piw jakie ostatnio piłem. Wiadomo na tle Polskich koncernowych i tak wypada zdecydowanie dobrze.
                    Polecam ale tylko jeżeli ktoś wczesniej nie próbował na jeden raz.

                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #55
                      Powrót - kupione w LIDLU

                      Warka:
                      26.09.2017
                      L6270203A1352

                      Sprzed poprzedniej degustacji niestety nic się nie zmieniło

                      Rozwodnione, piany zero - nawet nic na szkle nie zostaje, karton, goryczka ledwo wyczuwalna i jakaś chemiczna, dziwny posmak chmielowy

                      Masakra nie wiem co mnie podkusiło aby je ponownie kupić. Pewnie to że zalegało na półce i się zlitowałem hehehe.

                      Zdecydowanie nie polecam chyba że masz jakieś gorsze do wyboru

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #56
                        Kwaśne, niesympatyczne, zapychające gazem...

                        Już pite wcześniej Królewskie było lepsze...
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • kranu
                          Member
                          • 03-2012
                          • 76

                          #57
                          Dostępne w Biedronce za 2,99zł więc gdy zobaczyłem Czechy i Imperial to od razu wziąłem licząc na jakąś fajną goryczkę.
                          Niestety nędza - puste, wodniste, nagazowane, kwaskowate.. w niczym nie jest lepsze od naszych polskich koncerniaków.

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 575

                            #58
                            Zgadzam się z poprzednikiem Kranu, piwo totalne jałowe. Ani słodu, ani goryczki, puste jak studnia na rynku. Co ciekawe, kupiłem je w polskim Aldi. Nie raz piłem ten produkt w Niemczech i tam było o wiele pełniejsze w smaku. Czyżby na polski rynek oprócz proszków, piwa też kantowali? Będę w Niemczech, specjalnie kupię i porównam. Póki co, czyste 1/6.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12202

                              #59
                              Pojawiło się w Lidlu. Ciekawa sprawa z tym piwem, bo browar oficjalnie się do niego nie przyznaje:



                              ale jak się kliknie na wersję angielską to imperiala mają:



                              i okazuje się, że z profilu sensorycznego to piwo różni się od tych na rynek czeski - zarówno od Královskiej 12: https://www.browar.biz/forum/showthr...ight=Krusovice jak i Mušketýrowi https://www.browar.biz/forum/showthr...ight=Krusovice który w Czechach jest dostępny obecnie tylko w wersji beczkowej (11% ekstr. 4,6% alk.)

                              To piwo ma 11,7% ekstr. (według strony www) i 5% alk. (a 12 na rynek czeski ma według strony www 12,3% ekstr. i 5,0% alk.)

                              Piwo okazało się całkiem przyjemne, dość wytrawne z wyraźniejszą i długą goryczką, ale jest też trochę słodowej bazy. Fajny chmielowy finisz. W porównaniu z czeskimi gigantami bliżej mu do wytrawniejszego Prazdroja niż łagodniej goryczkowego Budweisera.

                              W odróżnieniu od strony angielskiej na ecie nie ma napisu " royal pale lager Imperial" tylko sam "Imperial". Butelka jak w przypadku innych piw z tego browaru.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #60
                                A ja je znalazłem tutaj:

                                Jesteśmy wieloletnim importerem piwa z wielu krajów. Zapraszamy do współpracy. Wspołpracujemy z markami takimi jak BUDWEISER BUDVAR, HOLBA, ESTRELLA
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎