Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Jahodový

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Broumov, Opat Jahodový

    Kolejna propozycja niefiltrowana z Broumowa. Tym razem pora na truskawkę.
    Produkt z PETu, nie podano zaw. ekstraktu (najpewniej okolice 12%), zaw. alk. 5%.
    Wszystkie inne "parametry" są podobne do piwa bazowego, które nie tylko przeze mnie oceniane jest jako bardzo dobre.
    Oczywiście inny jest aromat. Bardzo silne, przyjemne uderzenie truskawki. Jest tak mocne, że z zamkniętymi oczami nie da się wyczuć piwnych akcentów. Zawdzięcza to zapewne aromatowi dodanemu do niego, obok naturalnego wyciągu truskawkowego.
    Obawiałem się wręcz jakiegoś ulepku na wzór naszych "sokopiw".
    Zdziwienie było duże, gdyż początkowo w smaku nie czułem w ogóle truskawek, co stanowiło zabawny dysonans. Dopiero po jakimś czasie dochodzą smakowe akcenty truskawkowe, ale bardzo delikatne, nie słodkie.
    Z Broumova cenie sobie "klasyczne" piwa, to stanowi zabawną niespodziankę. Dobrze, że nutka truskawkowa jest delikatna w smaku i ładnie komponuje się ze smakiem dobrego broumowskiego piwa.
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #2
    Wrażenia przeciętne. Pierwsze odczucia to tymbark truskawkowy z wodą, potem czuć już piwo z sokiem, niemniej żadna rewelacja, aromat i smak truskawkowy nie pasują do mieszania z piwem.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #3
      Jedno z najlepszych piw smakowych z tego browaru. Swietna kremowa piana, przyjemna goryczka i orzezwiajacy smak swiezych truskawek. Polecam.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Piłem wersję niefiltrowaną - Opat Kvasničák Jahoda. I tradycyjnie już w Opatach, na czoło wybija się doskonałe wyważenie tego co ma być bazą piwną i dodatkiem smakowym. Nie sądzę aby aromat truskawkowy był nalewem na świeże owoce ale i tak w całym kontekście wyszło smaczne piwo, mimo, że smakowe.
        Kupiłem je w zasadzie dla żony a kufelek sam wychyliłem ze smakiem.
        Jedyny minus to cena 11,50 zł/1l w krakowskiej Strefie Piwa.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎