Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Grodziczki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Kocour Varnsdorf, Grodziczki

    Mam przyjemność przedstawić kolejne piwo z browaru Kocour: Grodziczki Zdaję sobie sprawę, że część z Was uważa, że to piwo powinno nazywać się inaczej, acz mi nazwa się podoba Przejdźmy do piwa.

    Piana: ładna, ale bardzo szybko zanika
    Kolor: słomkowy, kojarzy mi się z witbierem
    Wysycenie: średnie
    Zapach: przywodzi na myśl piwo wędzone, po chwili również piwo pszeniczne
    Smak: wyjątkowy: połączenie rauchbiera, piwa pszenicznego i ale'a - przyjemna gorzkość bez nadmiaru alkoholu
    Opakowanie: butelka Kocour

    Zawartość alkoholu: 3,7%
    Skład: Pitna woda, słód pszeniczny i ječný, oryginalny chmiel Lublin

    Bardzo mi to piwo zasmakowało. Nie miałem okazji pić innych piw a'la Grodziskie, ale jeśli są równie dobre, powinienem spróbować. Jak tylko będę miał okazję - powtórzę je. Szczerze polecam!
    Attached Files
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Z relacji z imprezy w Vandorsfie wywnioskowałem, że mylne nazewnictwo stosowane było wyłącznie na przystoiskowych tablicach kredowych. A tu okazało się, ze to oficjalna nazwa tego piwa
    Można na to spojrzeć w ten sposób, że Kocour nie rości pretensji do robienia prawdziwego Grodziskiego tylko potraktowali temat podobnie jak jak Zdrój i Żywiec, którzy nazywali swoje piwo "a la Grodziskie".
    Czy to piwo zagości już na stałe w ofercie Kocoura?
    Last edited by docent; 03-11-2010, 21:42.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Parę dni temu piłem je w czeskim Raju z beczki jako Kocour Grodziskie
      Ja akurat niewiele wędzonki w nim znalazłem. W smaku jest to rzeczywiście mix pszeniczno-ejlowy Świetne, lekkie piwo z łagodnym nagazowaniem. W zapachu bananek z potężną (jak dla mnie) landrynką.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        #4
        Kurcze (wiem, że to OT) ale chyba chcę taką szklankę. Poluje na nonic-a już chwilę ale u nas jakoś słabo ten typ szkła jest reprezentowany. A tu jeszcze z logo browaru który lubi i którego znak mi się podoba. Do kompletu jeszcze widziałbym widzianą gdzieś w sieci z The Stone Brewing Co.
        Szkoda, że w Poznaniu nigdzie tego piwa nie dostanę...
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
          Szkoda, że w Poznaniu nigdzie tego piwa nie dostanę...
          Są dwa sklepy , trzeba podusić właścicieli
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Wrony kraczą, że Kocour będzie na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocku, na pewno szkła też przywiozą
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • piotry
              Oj tam, oj tam !
              • 08-2005
              • 761

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Wrony kraczą, że Kocour będzie na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocku, na pewno szkła też przywiozą
              super - ja poluje na ich koszulki - bałdzo mi się podobają

              co do piwka to byłem wczoraj w browarku i nie znalazłem na półce - może dowiozą to się spróbuje - tymczasem wziąłem po raz pierwszy IPA Samurai - zobaczymy czy legenda dorównuje rzeczywistości

              Comment

              • M-kwadrat
                Senior
                • 07-2004
                • 304

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                Są dwa sklepy , trzeba podusić właścicieli
                Ha - dzisiaj się do jednego z nich wybieram to muszę wdrożyć ten plan.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Wrony kraczą, że Kocour będzie na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocku, na pewno szkła też przywiozą
                No to jest bardzo dobra wiadomość bo mam tą imprezę w kalendarzu obowiązków na przyszły rok :-)
                Pozdrawiam, Maciek

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Kolor: Ciemny żółty, zahaczający o pomarańcz. Lekko mętne [4]
                  Piana: Biała, dość rzadka i opadająca bardzo szybko. Dość długo pozostaje w postaci dywanika [2,5]
                  Zapach: Na pierwszym planie słód pszeniczny z goździkowym aromatem. Wędzonka bardzo delikatna i słabo wyczuwalna. Czuć również cytrusy [4,5]
                  Smak: Na początku dominuje przed wszystkim pszenica jednak z każdym następnym łykiem dochodzi do głosu słód wędzony przeplatany goździkami. Goryczka bardzo delikatna (praktycznie nie wyczuwalna). Jak na tak lekkie piwo to jest ono dość pełne w smaku [4,5]
                  Wysycenie CO2: Za niskie [3]
                  Opakowanie: Standardowe Kocourowe. Mnie się podoba, zwłaszcza logo [4]

                  Ocena: [4,5]
                  Last edited by YouPeter; 10-11-2010, 22:24.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    piana: średnio-drobna, dość obfita, znikła do cienkiej warstwy,
                    kolor: słomkowy, coś jak domowe Grodziskie,
                    zapach: z początku było czuć lekką wędzonkę,
                    smak: typowe domowe Grodziskie, trochę mało wędzone, lekko kwaskowe, smaczne,
                    wysycenie: przyjemnie szczypie w język.

                    Gdyby ktoś mi je podał nalane to w ciemno obstawił bym browar domowy. Smaczne piwo, jak domowe.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Kupione w Zofmarze za 6,50 zł.

                      Kolor: Jaśniutkie, mętne, wygląda jak witbier.
                      Piana: Średnia, ale ładna i dość trwała, dobrze się osadza na ściankach.
                      Zapach: Po zdjęciu kapsla z butelki zionęło trochę wędzona kiełbasą. Po nalaniu czuć trochę zapaszków weizenowych, minimalną wędzoność i ciut słodu.
                      Smak: Zaskakuje wyraźna cierpkość, która trochę mi przeszkadza, do tego wyczuwalna goryczka oraz lekkie smaczki weizenowe, a dopiero po chwili do głosu dochodzi wędzonosć, która jest raczej stonowana, w tle. Całość zdecydowanie wytrawna.
                      Opakowanie: Jak na zdjęciu Grew. Tradycyjnie cudna varnsdorfka etykieta, goły kapsel i dziwaczna, choć wytłumaczalna nazwa.
                      Uwagi: Piwo bardzo orzeźwiające, bo lekkie i mocno gazowane. Treści oraz charakteru chmielowego ma mniej niż a'la Grodziskie, mniej mi również podchodzi, choć Kocour trzyma oczywiście swój wysoki poziom. A ja muszę wreszcie zrobić własnego grodzisza.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Ja nosem wyczuwam dużo aromatów goździkowo-bananowych i nieco wędzonych.
                        Smak kwaskowato-goryczkowy osnuty delikatną wędzonką.
                        Piana znikła od razu, wysycenie duże.

                        Dobre orzeźwiające piwo choć gdyby nie dymność można by nad nim przejść bez zastanowienia. Grodzkie a'la Grodziskie lepsze.

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          #13
                          Grodziczki to połączenie piwa pszenicznego z rauchbier wyprodukowane z polskiego chmielu z okolic Lublina. Całość sprawia wrażenie piwa pełnego, treściwego, a mnogość smaków jakie przechodzą przez podniebienie przyprawia o zawrót głowy. Smak wędzony subtelny, goryczka nie dominuje. Wysycenie średnie, piana ładna, obfita.
                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #14
                            Kolor: Cytrynowo-złoty, lekko mętny.
                            Piana: Nietrwała, szybko opadła do cieniuteńkiej warstwy.
                            Zapach: Połączenie zapachu piwa pszenicznego z lekką wędzonością.
                            Smak: Lekko kwaskowy, orzeźwiający początek z delikatną wędzonką w tle. Na końcu zostaje delikatna i przyjemna goryczka, mieszając się z wędzonym posmakiem. W tle można również wyczuć weizenowe smaczki.
                            Wysycenie: Nie jest wysokie, ale nie brakuje.

                            Nie miałem okazji próbować orginału, więc jest to mój pierwszy kontakt z piwem a'la grodziskim. Pozytywny kontakt...
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              #15
                              Aromat w zapachu: ser owczy, podobny jak w grodziskim z Pragi. Wędzonka umiarkowana, ale jest. Całość łagodna, nagazowana umiarkowanie, dość ciemna. Wydaje mi się, że ma za mało charakteru jak na grodzkiskie, to taka lekko podwędzana dziesiątka bardziej niż grodzisz - nut pszenicznych nie stwierdzono. Ale wciąż bardzo dobre.
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎