Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polička, Eliška

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Polička, Eliška

    Nowość z browaru w Policzce.
    Według: http://www.pivovar-policka.cz/index2.htm
    uwarzone na z myślą o adwencie i świętach, w sprzedaży od końca listopada.
    Uwarzone w otwartych kadziach i 150 dniowym okresie leżakowania.
    Niepasteryzowane, w składzie słody czeskie, bawarskie, karmelowy i barwiący

    Ekstr. 13,5%, alk. (na krawatce 13%, bo Czesi nie piszą zazwyczaj tego co po przecinku przy podaniu ekstraktu, więc ta rozbieżność może dziwić. Zatem dokładnie ma 13,5%)
    Alk. 5,8%

    Aromat - dominują słodowo-karmelowe akcenty, nieco "porterowe"
    barwa - bardzo ciemna wiśnia
    piana - kremowa, dość wysoka, średniotrwała
    wysycenie - wysokie
    smak - aromat był troszkę mylący, bo spodziewałem się czegoś cięższego. Tymczasem mamy pełne, ale nie przysadziste piwo, nie słodkie, za to z przyjemnym karmelowym posmakiem i mocną chmielową goryczką, na finiszu lekko wyczuwalna kawa zbożowa, ale nie taka znana z innych ciemniaków czeskich, bardziej subtelna. Wysycenie dodatkowo uwypukla wytrawny charakter piwa. Wypite z z dużą przyjemnością.

    Uwarzone według receptury młodego policzskiego piwowara Petra Kaluży, panu sladkowi należy się pochwała!

    Nazwa piwa nawiązuje do Elżbiety Przemyślidki, królowej czeskiej, córki króla Czech i Polski Wacława II, żony Jana Luksemburskiego, matki cesarza Karola IV (tego od mostu i uniwersytetu w Pradze)

    Elegancka etykieta, krawatka nawiązująca do pozostałych piw z Policzki.

    Kupione w Browarku na Szczęśliwej we Wrocławiu
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    W pełni zgadzam się z Darekd.
    Jedyne uzupełnienie jakie bym dodał to jakby leciutko metaliczny posmak w pierwszej fazie picia. Ponadto miałem wrażenie małego rozgrzewania w środku ale w końcu czeskie 5,8 %vol. może mieć moc

    Bardzo dobra propozycja dla osób nielubiących porterów, koźlaków etc. a jednocześnie chcących zimą napić się niekoniecznie pilsa.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      O i ja jestem tą osobą, której smakuje to piwko... nie za karmelowe, nie za porterowe fajne.

      Lubię Poličske Pivo i nie przepuściłem okazji do spróbowania specjalnej Eliški... dlatego trafiło do mego kufla...

      Niestety raczej nie często pije takie piwa ale jak się trafi takie dobre to zawsze polecam zwłaszcza że to produkt niepasteryzowany.

      Wielkim atutem jest to że piwko nie jest za słodkie co często mi przeszkadza w piwach zwłaszcza czeskich.

      Zakup w Krakowie, Maria 2 na Ruczaju...
      Last edited by Javox; 18-12-2010, 22:19.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Dołączam do zacnego grona.

        barwa: ciemny rubin, ciemna wiśnia, nieprzejrzysty
        piana: brązowa wysoka i grubopęcherzykowa
        zapach: palone słody, karmel i delikatna czekolada
        gaz: ok
        smak: w kubki smakowe wbija się dość silna kwaskowatość, poza tym palone słody, lekka czekolada, lekki karmel. Na końcu przychodzi goryczka dobrze uwieńczająca to smaczne piwo. Pod koniec picia palone słody uwidaczniają się niestety kwaśne nuty trochę przeszkadzają. Piwo pite pod sam koniec minimalnego okresu ważności.
        opakowanie jak na fotce bardzo estetyczne
        Attached Files
        LP

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo pite pod sam koniec minimalnego okresu ważności.
          Dobrze, że napisałeś. Ten kwasek jest z tym związany. Piłem je na początku sezonu i było ok.

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            muszę jakoś system spożywania zmienić bo pije wg daty a dużo tego w lodowce. Musze chyba odselekcjonowac niepasteryzowane i pic wcześniej bo coś ostatnio niezadowolony jestem. Chyba w pasteryzowanym nie ma większej różnicy czy wypije 3 miechy przed datą spotrzeby czy 1 miesiąc po prawda?

            sory za zaśmiecanie tematu
            LP

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
              muszę jakoś system spożywania zmienić bo pije wg daty a dużo tego w lodowce. Musze chyba odselekcjonowac niepasteryzowane i pic wcześniej bo coś ostatnio niezadowolony jestem. Chyba w pasteryzowanym nie ma większej różnicy czy wypije 3 miechy przed datą spotrzeby czy 1 miesiąc po prawda?

              sory za zaśmiecanie tematu
              To zależy. Np. pasteryzowany Opat ma termin 3 miesiące i raczej nie przetrzymywałbym go Policzka generalnie też jest delikatna. Moim zdaniem w przypadku tych browarów filtracja nie wyjaławia wszystkich mikroelementów, co generalnie jest pozytywne, ale trzeba zwracać większą uwagę na terminy.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Eliška

                Kolor: Ciemnowiśniowy.
                Piana: Jasnobeżowa, wysoka. Po kilku minutach opada do ochronnej kołderki. Później gruby pierścień.
                Zapach: Dominuje palony słód, w tle delikatna słodowość i po ogrzaniu lekki karmel.
                Smak: Delikatny, gładki, aksamitnie wchodzi, przez co charakter nie jest do końca wytrawny. Później dominuje już palony posmak, początkowo delikatny, ale coraz mocniejszy. Przez moment zostawia lekko metaliczny posmak. Finisz długi, palono-kawowy, z delikatną kwaskowością. Smaczne.
                Wysycenie: Średnie.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Moje ma 2 dni do końca i jest faktycznie trochę kwaskowe... ale da się pić...

                  Trochę gazu dla mnie mało i piana nie największa... ale co tam...

                  Może zaproponuję pełny widok tego piwa.. i
                  Attached Files

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    #10
                    U mnie również kwaskowość i to wcale nie taka delikatna, dlatego nawet nie próbuję podjąć się oceny piwa. Szkoda, bo uwielbiam Polickę i miałem ochotę trochę popodniecać się nowym dla mnie piwem.
                    Last edited by wasyll; 13-11-2012, 21:29.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • madu
                      Member
                      • 03-2011
                      • 76

                      #11
                      Tydzień temu podczas wizyty w Centrali Piwnej kupiłem ostatnią butelkę z datą do 11.11. po czym zachorowałem...
                      Zamiar szybkiego wypicia,jeszcze przed terminem,musiał zostać odroczony aż do dzisiaj.W międzyczasie przeczytałem uwagi karola1000 czyli czego się spodziewać w takiej sytuacji.

                      Ku przestrodze.

                      Opakowanie bez zmian,piana z początku ładna,po kilku minutach opadła do cienkiego kożucha,zostawia ślady na szkle.Zapach kwaskowy z nutami gorzkiej czekolady.
                      W smaku przez moment kawowo,później kwas.Dałem radę wypić,tragedii nie ma.No szkoda że nie dane mi było posmakować wcześniej.Jak będzie okazja to sobie powtórzę,oczywiście jak będzie świeższe.

                      Myślę że tydzień zwłoki niewiele tutaj zmienił.W rozmowie sprzedawca w Centrali wspominał o kliencie który na temat tego piwa miał podobne wrażenia a "łapał" się jeszcze w terminie.

                      Comment

                      • melor
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 364

                        #12
                        aromat: nic specjalnego. lekkie słody karmelowe
                        kolor: coca-coli
                        piana: nie za duża. Piwo się pieni, ale od gazu
                        smak: Na pierwszy łyk - bardzo wysokie nagazowanie. Chyba trochę za duże. To piwo jest pozbawione smaku... ani karmelu, ani chmielu, ani niczego nie czuć. Nie jest niedobre, ale nie ma smaku!
                        6/10

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Parametry nadal te same.
                          Piwo wciąż ok, chyba mniej wytrawne, bardziej słodowe, "miękkie". Goryczka bardziej palona niż chmielowa, na finiszu wyraźna i długa.

                          Piwowar się zmienił, ale piwko nadal fajne.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #14
                            Na ecie ze względu na zmiany prawne podpis - tmave silne pivo 13% Click image for larger version

Name:	P1070837.JPG
Views:	85
Size:	22,6 KB
ID:	2315855

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              Nadal na kontrze informują, że piwo ma 13,5% ekstr., natomiast alk. 5,7% choć na stronie:

                              że 5,8%

                              Obecnie piwo choć niepasteryzowane jest poddane mikrofiltracji i mimo że pite kilka dni po terminie, to jest ok.

                              Solidna słodowa podstawa, wyraźna paloność i nadal przyjemny, udany, ciemniak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎